Şimdi Ara

x-530 ile suround müzik dinlenirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam ardaşlar.ben de logitech x-530 ve creative live 5.1 ses kartı var.normalde test ederken tüm uydular çalışıyo.fakat müzik dinlerken sadece ön 2 hoparlörden ses geliyo.bunla ilgili bi ayar olduğunu duymuştum.hepsinden ses almam mümknmü.bilin varsa yollayabilirmi.imdiden teşekkürler

• evet münkün ama sahsen tavsiye etmem cunku sesin akustigi bozuluyor. yok illa da dinlemek istiyorum dersen CMSS ayarlarindan yapabilirsin veya winamp 5.1 plugin indirebilirsin.
  • JetAudio programını denemelisin çok iyi dağıtıyor 5.1 sisteme sesleri rahatça kullanabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: OzZyLLa

JetAudio programını denemelisin çok iyi dağıtıyor 5.1 sisteme sesleri rahatça kullanabilirsin...

begenen arkadaslar cok su jet audio yu ama bence cok kötü. Muzik 2.0 dinlenirsen zaten 5.1 dinlemekle bi kar etmezsin zarar edersin derim. al bi Ac3 veya DVD audio film bak keyfine 5.1 olarak
  • 2.0 sesi 5.1 dinlemek mümkün değila.nca karışım teknolojileri ile saçma sapan şekilde dinlersin.@tunnccan,jetaudio daha cok 5.1 olarak değilde 5+1 olarak veriyor sesi,bence en iyiside bu zaten.yazılımın sesi saçma sapan bölmesinden iyidir.
  • mehaba arkadaşlar bu forumda yeniyim. bi 5+1 ses sistemi almayı düşünüyorum. Çoğunlukla müzik dilemek için kullanacağım. bana bi ses sisemi önerebilirmisiniz.
    forumda izlediğim kadarıyla bu x-530 da müzik dinlemek pek verimli değil galiba buna da bi açıklık getirebilirmisiniz.
    x-530 kullanan arkadaslar birde su sorum var keske x-530 almasaydımda su ses sistemini alsaydm dediğiniz ses sistemleri varmı?

Arkadaşlar şimdiden teşekkurler bana yardımcı olursanız cok sevinirim. paramı boşuna harcayıp sonra vurmak istemiyorum. Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: tijey

mehaba arkadaşlar bu forumda yeniyim. bi 5+1 ses sistemi almayı düşünüyorum. Çoğunlukla müzik dilemek için kullanacağım. bana bi ses sisemi önerebilirmisiniz.
    forumda izlediğim kadarıyla bu x-530 da müzik dinlemek pek verimli değil galiba buna da bi açıklık getirebilirmisiniz.
    x-530 kullanan arkadaslar birde su sorum var keske x-530 almasaydımda su ses sistemini alsaydm dediğiniz ses sistemleri varmı?

Arkadaşlar şimdiden teşekkurler bana yardımcı olursanız cok sevinirim. paramı boşuna harcayıp sonra vurmak istemiyorum. Saygılar

Sen yenisin galiba
    keske diger formlarada bi baksaydin. X-530 fiyatina gore muhtesem bir set diyebilirim ve o fiyata daha iyisini alabilecegimide sanmiyorum. Sadece muzik icin is yani film izlemeyeceksen ve oyun oynamayacaksan 5+1 ses sistemi alacagina 2.0 cok kaliteli bir sistem al derim. yok filmde izlerim oyunda oynarim dersen o fiyata X-530. Butcen fazlasi ise isler degisir tabii.

• t_tunccan kardeşim evet ben yeniyim. bu ses sistemlerini incelemeye baslayınca donnımhaber in sitesinden bu forum lar gözüme çarptı ve baktım ki sizin gibi bilgili ve deneyimli arkadaslar var ve sizden bilgi alabileceğimi düşünüyorum.
    bütcem fazla değil 100 ytl kadar bi miktar ayırdım taksitle almayı da düşünüyorum. Ben bu sistemi alırsam çoğunlukla müzik dinlemek yani bilgisayara bağlayacagim.
  • quote:

t_tunccan kardeşim evet ben yeniyim. bu ses sistemlerini incelemeye baslayınca donnımhaber in sitesinden bu forum lar gözüme çarptı ve baktım ki sizin gibi bilgili ve deneyimli arkadaslar var ve sizden bilgi alabileceğimi düşünüyorum.
    bütcem fazla değil 100 ytl kadar bi miktar ayırdım taksitle almayı da düşünüyorum. Ben bu sistemi alırsam çoğunlukla müzik dinlemek yani bilgisayara bağlayacagim.

100 YTL ye kadar bütcen varsa Philips MMS430 diyorlar.
  • sanırım biraz yanlış anlamışsın.olay tam olarak verimsizlik değil,mp3 lerim 5.1 ses sistemlerinde dinlenmesi ile 2.0 hoparlorlerle dinlenmesi arasında pek fark yok(setin kalitesi fark ettirebilir).yani sadece müzik dinlemek içn 5.1 almaya gerek yok
    quote:

mehaba arkadaşlar bu forumda yeniyim. bi 5+1 ses sistemi almayı düşünüyorum. Çoğunlukla müzik dilemek için kullanacağım. bana bi ses sisemi önerebilirmisiniz.

• Valla ben x-530 dan gayet memnunum.ama eğer sadece müzüik için diyosan 2+1 bi sistem alabilirsin.çünkü müzikte surround ses tamamen gereksiz.2+1 için x-230 fena değil sanırım.ama pek bilgim yok.x-530 u 140 milyona bulursun rahat.hemde taksitli.5+1 alcaksan x-530 yeter derim.birde creative sbs diye bi modeli var.60 dolar falan.hemde 5+1.onada bakabilirisin
  • quote:

Orjinalden alıntı: cinosantancero

Valla ben x-530 dan gayet memnunum.ama eğer sadece müzüik için diyosan 2+1 bi sistem alabilirsin.çünkü müzikte surround ses tamamen gereksiz.2+1 için x-230 fena değil sanırım.ama pek bilgim yok.x-530 u 140 milyona bulursun rahat.hemde taksitli.5+1 alcaksan x-530 yeter derim.birde creative sbs diye bi modeli var.60 dolar falan.hemde 5+1.onada bakabilirisin

BEN BU FİKRİ YANLIŞ BULUYORUM DENEDİM BENDE STEREO VE SURROUND NASIL OLUYOR DİYE DURROUND BİRAZ DAHA KEYİF VERİYOR GERÇİ SURROUND SİNEMA İÇİNDİR AMA BENCE MÜZİK İÇİNDE GÜZEL OLABİLİYOR
  • bu ses gelmeme sorunu tamamen programsal bi olay
  • Winamptan options bölümünden prefences-output-direct sound output bölümünden 5+1'e göre ayarlıyosun.Bu arada bende X-530 aldım manyak ya valla film hastası olduğum için değil ama bu fiyata bu ses sistemini bulmak mucize gibi bişey.
  • quote:

o fiyata alacağın x 530 dan pişman olmazsın al fiyat per. olarak en iyi diyebilirim şu anda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.