Şimdi Ara

Xbox ta filmlere altyazi gomme!!! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

eminim öyledir kardeş ama xbox da izleyecek film nerden buluyorsun söylesene :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: spdrmn

Selam,

Total Video Converter da formatı ve çözünürlüğü kendin manuel ayarlayabiliyorsun. Yani iphone da kullanacaksan 480*320 mp4 , xbox360 için isteğine göre 720p yada 1080p, vs kendin ayarlıyorsun. Ayrıca altyazıyı da çevirirken gömüyor.

Benim bilgisayar yavaş olduğu için MKV film çevirmeyi denemedim hiç.... Sen deneyip sonucu yazarsan bilgimiz olsun :) Bu arada bir MKV film ortalama kaç gb ?

Bu hafta içinde deneme yaparım merak etme. Sistemim güçlü baya convert esnasında kasılma olmuyor hiç.

MKV'nin boyutu filmi ripleyen gruba göre değişiyor. DVD5 sunumlarda var DVD9 sunumlarda. Ben genelde DVD5 sunumlarını indiriyorum ama arada DVD9 sunumda çektiğim oluyor o da tabi istediğim filmin DVD5 sunumunu bulamazsam eğer...

• Total Video Converter'ı denedim.

1.07 GB'lık MKV dosyasını yaklaşık 1 saatte normal XVID kalitesinde PS3 için altyazılı AVI formatında çevirdi. Çeviriden sonraki AVI'nin dosya boyutu 2 GB'a yakın oluyor.

Öncelikle video kalitesi aynen kaldı yani video AVI formatında yine 1280x720 oldu ama 5.1 olan ses nedense 2 kanala dönüştü veya ben beceremedim.

PS3'de daha gösterecek mi diye bakmadım ama büyük ihtimal PS3 AVI formatında ki videoyu açacaktır (PS3 zaten AVI formatında ki dosyaları direk açıyor) ondan şüphem yok asla.

XBOX360 için video convert olayınıda bu haftasonuna kadar denerim ama önceliği PS3'e verdim.

PS3'ün videoyu açıp açmadığınıda yazarım sabaha doğru.

Birde şu 5.1 ses olayını halledebilsek diyeceğim ama bu seferde dosya boyutu artacak o yüzden belkide son ses izlersem 720p videoları belkide 5.1 ses olayını biraz bastırırım diye düşünüyorum.

Kısacası convert işlemi bundan ibaret Total Video Converter ile.

Program için ayrıca çok teşekkürler.

• Bekliyoruz KOALAX :)

Bildiğim kadarıyla ses 2 kanal çevirilebiliyor, öyle okudum diye hatırlıyorum.
    Xbox360 için 720p wmvhd formatına altyazıyla beraber çevirip oynatmayı becerirsen çok mutlu mesut olacağım :)

şimdi ben bi laptop alacağım zaten ama piyasada öyle bir denge varki.. Benim karşılayabileceğim maliyetlerde hdmi çıkışı olan ama işlemcisi güçsüz olan laptoplar var. Birde işlemcisi güçlü olup hdmi çıkışı olmayanlar var... Hem işlemcisi güçlü hemde hdmi çıkışı olan laptoplar ne yazıkki 2 milyardan başlıyor... ilginç bir durum...

Ben güçlü işlemcili bir laptop alıp filmleri hızlı çevirerek xbox360 aracılığıyla izlemeyi hedefliyorum...
  • XBOX360 olayı haftasonuna kaldı malesef çünkü şu aralar biraz yoğunum hem evdeki sistemi yeniden kuracağım derken baya bi zamanımı alacak bu işler. Daha PS3'e çevirdiğim videoları bile atamadım atsam bile izleyebileceğimi bile sanmıyorum bu hafta dahilinde. Haftaya bütün sonuçları yazarım artık...
  • Far-Cry hocam kullandım o programı iyi güzel türkçe ayrıca ama tek sorun alt yazı boyutu maşşallah ekranı kaplıyo

dönüştürürken alt yazı boyutunu ayarlıyabilicemiz bi program varmı ?
  • PS3 için convert ettiğim dosyalarda % 100 başarılı sonuç aldım. 42'' LCD'de altyazılı 720p HD formatında dizi ve film izlemek keyifli oluyor.

XBOX360 içinde deneyeceğim bi ara ama onunda sonucunu haftaya yazarım.
  • üst :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.