Şimdi Ara

Xbox ta filmlere altyazi gomme!!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kevinsert

quote:

Orjinalden alıntı: mwm_1

quote:

Orjinalden alıntı: Finch

kaç dakika alıyor toplam 1 adet "GÖMME" işlemi?

Pocket divx encoder ile ortalama 40 dk. Ama dikat; çözünürlük 512x320 den fazla ise de yeni çözünürlük olarak 512x320 olarak çıkıyor film (yani çözünürlüğü düşürüyor) ve biraz da boyutu artıyor .
    Virtual dub mod ile çift encode yapıldığından ortalama 80-85 dk. sürüyor ama boyut aynı kalıyor (özellikle yüksek çözünürlüklerde kesinlikle tavsiyemdir) ve dosya boyutu ve kalitesinden de pek bir şey kaybetmiyor.

virtual dub la subtitle ekleme işini anlatırmısın?bu arada x264 çalıştırmıyor xbox ne yapmam gerek?Assasination of Jesse James filmini indirdim fakat görmüyor ne yapmam lazım hangi formata hangi programla çevireyim?

Avi formatına çevir arkadaşım. Ben bütün filmlerimi Avi formatına çevirip izliyorum. En sağlıklı yol.

• quote:

Orjinalden alıntı: kevinsert

virtual dub la subtitle ekleme işini anlatırmısın?bu arada x264 çalıştırmıyor xbox ne yapmam gerek?Assasination of Jesse James filmini indirdim fakat görmüyor ne yapmam lazım hangi formata hangi programla çevireyim?

Sözkonusu program tamamen ücretsiz zaten. Yarına gerekli olan dosyalarla birlikte resimli anlatımını bu konu altına eklerim (link olarak).
  • :/ birisi virtualdub la altyazı gömmeyi anlatabilirmi
  • @ Kevinsert
    Kusura bakma biraz geç oldu, bu aralar biraz yoğunum da..
    Bu programla altyazı gömmek ilk etapta biraz detaylı olduğundan rapide upload ettim. Sözkonusu linkten hem dosyayı hem de ayrıntılı ve resimli açıklamasını indirebilirsiniz.
    Not: program ücretsizdir (freeware). Boşlukları birleştirmeyi unutmayın. Şifre:donanimhaber
    http://r a p i d share.com/files/157634452/Mwm1.rar.html

Edit: İndireceğiniz dosyayı virüs taramasından geçirmeyi unutmayın. Upload öncesinde tarafımdan antivir premium ile taranmış ve herhangi bir zararlı içeriğe rastlanmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mwm_1 -- 26 Ekim 2008; 10:19:39 >
  • aviaddxsub nasıl kullanılıyor arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim!!!

Xbox ta filmlere altyazi gomme!!!
  • XVID4PSP ile Terminator dizisinin ilk bölümünü hem XBOX360 hemde PS3 için MP4 olarak convert ediyorum şuan + TR altyazı dahil. (1 saat sonra deneyeceğim, daha uzun sürerse bilemem tabi)

Ama benim tahminim XBOX360 filmi açamayacak ama PS3 açacak kesin çünkü PS3 hazırda MP4 formatını açabiliyor.

İşin garip yanı programda PS3 ile XBOX360 tek profilde bu yüzden iki sistem içinde direk MP4 yapıyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: Bungie

Hayır gömme olduğunu zaten biliyorum anlamsız ve saçma bir anlam çıkıyor.Ekleme yapılmasını tavsiye ettim çok kötü duruyor gömme kelimesi.

Filme Altyazı eklemek ile gömmek ayrı terimler ve birbirinden çok farklı teknik işlemlerdir.Arkadaşın yapması gereken şey filmin içine alt yazıyı gömme işlemidir.
  • up soruma cevap yokmu
  • up cevap yokmu ark.lar
  • ya forum sadece konsol bölümünden ibaret değil.yazılım genel bölümüne açılması gereken bir konu.virtual dub ile alt yazıyı ekleyim dedim türkçe karakterleri desteklemeyen bir altyazı türüne çevirmeniz gerekiyor.pocket divx encoder çok iyi fakat işte bahsedildiğ gibi çözünürlük düşüyor.bir alterbatif daha var benim denemediğim o da "total video converter"
  • quote:

Orjinalden alıntı: Frost_Nova

ya forum sadece konsol bölümünden ibaret değil.yazılım genel bölümüne açılması gereken bir konu.virtual dub ile alt yazıyı ekleyim dedim türkçe karakterleri desteklemeyen bir altyazı türüne çevirmeniz gerekiyor.pocket divx encoder çok iyi fakat işte bahsedildiğ gibi çözünürlük düşüyor.bir alterbatif daha var benim denemediğim o da "total video converter"

Benim birkaç mesaj yukarıda paylaştığım programı indir, içinde ince detaylarına kadar (Türkçe karakter desteği) anlatımı var.

Düzeltme:kelime hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mwm_1 -- 27 Ekim 2008; 12:46:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: KoalaX

XVID4PSP ile Terminator dizisinin ilk bölümünü hem XBOX360 hemde PS3 için MP4 olarak convert ediyorum şuan + TR altyazı dahil. (1 saat sonra deneyeceğim, daha uzun sürerse bilemem tabi)

Ama benim tahminim XBOX360 filmi açamayacak ama PS3 açacak kesin çünkü PS3 hazırda MP4 formatını açabiliyor.

İşin garip yanı programda PS3 ile XBOX360 tek profilde bu yüzden iki sistem içinde direk MP4 yapıyor...

KOALAX,
    Total Video Converter xbox360 ın istediği gigi wmvHD ye çeviriyor ve altyazı da gömüyor. Hiç denedin mi?

• teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: mwm_1

quote:

Orjinalden alıntı: Frost_Nova

ya forum sadece konsol bölümünden ibaret değil.yazılım genel bölümüne açılması gereken bir konu.virtual dub ile alt yazıyı ekleyim dedim türkçe karakterleri desteklemeyen bir altyazı türüne çevirmeniz gerekiyor.pocket divx encoder çok iyi fakat işte bahsedildiğ gibi çözünürlük düşüyor.bir alterbatif daha var benim denemediğim o da "total video converter"

Benim birkaç mesaj yukarıda paylaştığım programı indir, içinde ince detaylarına kadar (Türkçe karakter desteği) anlatımı var.

Düzeltme:kelime hatası

sağol fakat artık lazım değil zaten nedense virtualdub'a ısınamadım.

• quote:

Orjinalden alıntı: swat882

aviaddxsub nasıl kullanılıyor arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim!!!

bu nasıl kullanılıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: spdrmn

KOALAX,
    Total Video Converter xbox360 ın istediği gigi wmvHD ye çeviriyor ve altyazı da gömüyor. Hiç denedin mi?

Denemedim ama onuda denerim bi ara...

Peki programda PS3 için MP4 yapma seçeneği varmı altyazı gömülü olacak şekilde ?

XVID4PSP'de dizinin 2. bölümünü convert ettim ama hem altyazı hemde konuşmalarda senkron sorunu oluştu. İlk bölüm convertinde sorun olmadı ama...

Dediğin programı bu akşam denerim gibi...

Peki filmi XBOX360'a nasıl atıcam ? DVD'ye yazsam açma şansım varmı ve varsa nasıl olacak ?

Elimde 30'dan fazla HD-RIP film var (MKV formatında)

• arkadaşlar bilgisayarınızda nvidia 8800 ve yukarısı serisi ekran kartınız varsa (9xxx ve 88xx serileri) bada boom media converter çıktı. bu program sayesinde video convert işlemlerinizi normalde CPU ile yapacakken CPU+GPU kullanıyor. buda nereden baksanız en az %60-70 daha hızlı çeviriler demek oluyor. programda xbox ps3, psp, iphone, ipod için hazır çeviri seçenekleri bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 28 Ekim 2008; 13:08:14 >
  • Ekran kartım 8800GT - 3GB DDR2 RAM var PC'de.

O dediğin programı duymuştum ama daha release edilmemişti NVIDIA tarafından...

Şimdi resmi olarak çıktı mı yani ?

Altyazı olayı oluyormu MKV filmleri convert ederken ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KoalaX

quote:

Orjinalden alıntı: spdrmn

KOALAX,

Denemedim ama onuda denerim bi ara...

Peki programda PS3 için MP4 yapma seçeneği varmı altyazı gömülü olacak şekilde ?

XVID4PSP'de dizinin 2. bölümünü convert ettim ama hem altyazı hemde konuşmalarda senkron sorunu oluştu. İlk bölüm convertinde sorun olmadı ama...

Dediğin programı bu akşam denerim gibi...

Peki filmi XBOX360'a nasıl atıcam ? DVD'ye yazsam açma şansım varmı ve varsa nasıl olacak ?

Elimde 30'dan fazla HD-RIP film var (MKV formatında)

Selam,

Total Video Converter da formatı ve çözünürlüğü kendin manuel ayarlayabiliyorsun. Yani iphone da kullanacaksan 480*320 mp4 , xbox360 için isteğine göre 720p yada 1080p, vs kendin ayarlıyorsun. Ayrıca altyazıyı da çevirirken gömüyor.

Benim bilgisayar yavaş olduğu için MKV film çevirmeyi denemedim hiç.... Sen deneyip sonucu yazarsan bilgimiz olsun :) Bu arada bir MKV film ortalama kaç gb ?

• xboxta film izlemek te ayrı bi zevk ya
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.