Şimdi Ara

xiaomi powerbank 16000 mAh yardım ve yorum lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
4.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Yaklaşık 1 hafta önce baya övgüyle bahsedilen bu powerbankten aldım. Şarjı tam doldurdum ve kullanmaya başladım. Bende 5s telefon var. Telefonumu bir kere şarj ettikten sonra tek ışığa kadar düşüyor ve ikinci şarjı zor çıkarıyor. Bu daha yeni aldığım için mi böyle, yoksa sıkıntı mı var cihazda bunu merak ediyorum. Cünkü internette bazı yorumlarda powerbanki tam olarak 5-6 kere doldurup boşalttıktan sonra tam performans çalışabileceğini söylüyor. Yine de çok düşük bir performans gibi geldi. 16000 mAh dediğin powerbank in telefonumu yaklaşık 6-7 kere rahat doldurması gerekmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: anapuria

Merhabalar. Yaklaşık 1 hafta önce baya övgüyle bahsedilen bu powerbankten aldım. Şarjı tam doldurdum ve kullanmaya başladım. Bende 5s telefon var. Telefonumu bir kere şarj ettikten sonra tek ışığa kadar düşüyor ve ikinci şarjı zor çıkarıyor. Bu daha yeni aldığım için mi böyle, yoksa sıkıntı mı var cihazda bunu merak ediyorum. Cünkü internette bazı yorumlarda powerbanki tam olarak 5-6 kere doldurup boşalttıktan sonra tam performans çalışabileceğini söylüyor. Yine de çok düşük bir performans gibi geldi. 16000 mAh dediğin powerbank in telefonumu yaklaşık 6-7 kere rahat doldurması gerekmez mi?

Konu güncel bende de aynı durum var 1800 mah telefonum 16000 mah xiaomi ile 3 kere doldurdum ki telefon %10-15 lerdeydi harici batarya tek ışığa kadar düştü. Hepsiburada üzerinden becmobil den aldım. Kutu üzerini kazıdım kod ile sorgulama yaptığım ilk seferde 3 yazıyordu sahte mi acaba hepsiburada da satılıyor diye güvendim firmanın doğubankta şubesi varmış eğer sahteyse götüreyim 15 gün oldu alalı. Bu arada benim kablomla batarya şarj oluyor ama bataryaya ters takıp oradan telefonu şarj etmeye çalıştığımda olmuyor. Kendi kablosu 2 yönlü çalışıyor. Şarj ışığı dolarken en fazla 3 tanesi yanıp sönüyor 4.ışık full dolduğunda yanıp kalıyor. O sırada telefonu şarja takdığımda 3 ışık yanıyor sadece.
    bataryayı şarj ederken telefonu bataryadan şarj edebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alemist -- 18 Ocak 2016; 12:55:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alemist kullanıcısına yanıt
    Sahte degildir ama sanirim kullanilmis epeyce...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekale

Sahte degildir ama sanirim kullanilmis epeyce...

Kutusu açılmış gibiydi iyice sinir oldum şimdi. Full bitirip doldurayım tekrar sadece harici bitene kadar kaç kere dolacak bakalım yine böyle olacağını bilsem 10400 lük alırdım en azından boyutu küçük :(

cihazın kutusunda doğrulama kodu varmıydı , mümkünse cihazında fotoğrafını paylaşırmısın bakalım bi . 16000 mah lik bir powerbank iphone 5s i en az 8 kere şarj eder .
  • cutebadboyzz92 kullanıcısına yanıt
    Kod vardı ilk sorguda 3 olarak çıktı. Batarya şarj olurken telefonu şarj edebiliyor.

Cihaz sahte değil , satın aldığınız yer ile iletişime geçip değişimini talep etmenizi tavsiye ederim . Mutlaka bir fabrikasyon hata mevcuttur. Çünkü taşınabilir şarj aletlerinde özellikle Xiaomi marka cihazlarda kesinlikle ilk şarj söz konusu olmaz.
  • Arkadaşlar benim cihaz arızalı çıktı. İade ettim sorun çözüldü. Yenisi canavar gibi çalışıyor :)
  • quote:

Arkadaşlar benim cihaz arızalı çıktı. İade ettim sorun çözüldü. Yenisi canavar gibi çalışıyor :)

Peki 4. Işık harici bataryayı şarj ederken yanıp sönüyor mu? Bende sadece fulle yakın olunca ilk 2 ışık sürekli yanıyor 3.sü yanıp sönüyor tamamı dolunca 4 ü yanıyor. Ama fullken telefonu şarj etmeye başladığımda 2 si sürekli yanıyor 3. Yanıp sönüyor. 4. Işık yanmıyor.

Tekrar fulledim 1800x3 şarj ettim 2 ışığa kadar düştü ilk denemem de 3 şarjda bitmişti şuan normal gibi ama ışıkları kafamı karıştırıyor.

• 1. yanıp söndüğünde %25 değil, 1. sabit 2. yanıp söndüğünde %50 değil, ilk ikisi sabit 3. yanıp söndüğünde %75 değil demek. 4 ü birden yanınca da full şarj demek
  • quote:

1. yanıp söndüğünde %25 değil, 1. sabit 2. yanıp söndüğünde %50 değil, ilk ikisi sabit 3. yanıp söndüğünde %75 değil demek. 4 ü birden yanınca da full şarj demek

Benim merak ettiğim 4. Işık sadece harici bataryayı şarj ettikten sonra yanıyor. Fullken çekip o an telefonu şarj etmeye başlayınca 2 ışık sürekli 3. Işık yanıp sönüyor. Bir de siz ne kadar verim alıyorsunuz? 16000 den 10.000 normal mi düşük mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alemist -- 22 Ocak 2016; 10:17:48 >
  • bende hepsiburada dan aldım ürünü şeffaf bi jelatin vardı açılmış gibiydi 3100mah telefonu %95e kadar şarj etti. 2500mah ve 2000mah 2 telefon daha şarj edecem yanlız şarj ederken ışıkların hepsi yanıp sönüyor sabit yanan yok. bi sıkıntı varsa 14 gün içinde iade edecem
  • bende almayı duşunuyorum
  • Geçmiş olsun. Blog yazımı okumanızı tavsiye ederim. Aynı benim de başıma geldi.

https://powerbanktestleri.wordpress.com/2016/12/16/1-yil-aradan-sonra-xiaomi-5000mah-testi/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.