Şimdi Ara

xp home üzerine IIS kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    asp için xp pro da IIS kullanılabilirken Xp home üzerine IIS kurmak mümkünmüdür?

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozgartal -- 7 Mart 2005, 18:23:53 >

• evet mümkün bnden bu kadar nasıl kurlduğunu sorma anlatması uzun sürer.ara nette tonlşa dokuman var. .
  • sen bence kurmayı boşwer çünkü iss die bişi yok iis die bişi war.
  • bir sürü döküman bulursun ama henüz Xp home ya kurabileni görmedim sen en iyisi win pro kur
  • ya beyler elimdeki xp home lisanslı, bunun için xp pro ile uğrasmak istemiyorum, bakalım döküman varmışmış?
  • amacım forumda bilen varsa anlatması idi ama olmadı ben bunu bir deneyim sonucu buraya yazarım
  • iis yi winxp home a kurduğumuzu varsayarak iis üzerinde php problem çıkmaz umarım
  • yuhhhhh yanii yuhhh abi iis nerde asp nerde php nerde gözünü seveyim
  • Sadece IIS veya PWS yüklü windows tabanlı bir PC de PHP scriptlerini çalıştıramazsınız. Bunun için PHP-NUKE forumlarına bakmanızı öneririm.
    Aşağıdaki linki incelerseniz sorununuz çözülecektir.

http://www.aku.edu.tr/bim/phpweb/kurulumd.php

Saygılar.
  • ıss de hem php hemde asp çalışıyor sanırım
  • apostylee, sen bilgisayarı yeni öğrenmeye başladın herhalde koçum, asp neyle kullanılıyo, php de iis üzerine monte edilerek kullanılıyor ayrıca php-nukede gerek yok, istediğim scripti ben çalıştirabiliyorum winxp pro üzerindeki iis de, istediğim sekilde php sayfalari hazirliyorum,
    amacımız win xp home üzerine iis yi kurmak ve iis üzerine php yi monte edip php sayfalari hazirlamak,
    bunu apache server programları ilede yapabilirsiniz ama yeri geliyo ki asp i kullanmak gerekiyo, bunun içinde iis ye ihtiyaç var,

bilgisi olan paylaşsın bilgisi olmayan geyik yapacak başka bir yere gitsin lütfen,

saygılar . . .
  • Php niye çalışmazmıs. IIS 'de bana nedenini anlatın. Ben tam 3 senedir bire bir ISS ile php kullanıyorum hemde çok verimli... Bilmediğiniz şeyler hakkında yorumda yapmasanız bu dünya mükemmmel olcak...
    bu arada konuya dönelim. walla bende hep xp pro kullandım. aynı sorunla karşılaştım diye. apache ile birlikte asp de kullanılıyo biliyorum.. onuda arastırabilirsin..

bendende saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozgartal

apostylee, sen bilgisayarı yeni öğrenmeye başladın herhalde koçum, asp neyle kullanılıyo, php de iis üzerine monte edilerek kullanılıyor ayrıca php-nukede gerek yok, istediğim scripti ben çalıştirabiliyorum winxp pro üzerindeki iis de, istediğim sekilde php sayfalari hazirliyorum,
    amacımız win xp home üzerine iis yi kurmak ve iis üzerine php yi monte edip php sayfalari hazirlamak,
    bunu apache server programları ilede yapabilirsiniz ama yeri geliyo ki asp i kullanmak gerekiyo, bunun içinde iis ye ihtiyaç var,

bilgisi olan paylaşsın bilgisi olmayan geyik yapacak başka bir yere gitsin lütfen,

saygılar . . .

haklısın bilgim olmadığı halde (bunca zamandır bu işlerle uraşıyorum ilk defa böyle bişey duydum) atladım olaya özür dilerim. şunuda söylemek isterimki ne olursa olsun "sen bilgisayarı yeni öğrenmeye başladın herhalde koçum" gibi bir uslup yakışı kalmaz. Bilgisayarıda emin ol her yönüyle tahmininden fazla biliyorumdur...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.