Şimdi Ara

y mf3 4450 kararsızım?? hazılık olan bir TIP mi yoksa hazırlıksız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu 2. senem hazırlık okumalımıyım yoksa hazırlıksız bir yere gidip sonradan kendim mi halletmeliyim ingilizceyi??
    hazırlık oku diyenlere: 9 eylül gelir mi ? birde uludağ üniversitesi tıp fakültesi nasıl ?
    hazırlığa gerek yok diyenlere manisalıyım celal bayar yazayım mı yoksa başka nereleri önerirsiniz?
    ŞİMDİDEN CEVAP ATAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uaburak45 -- 28 Temmuz 2012; 0:47:47 >

• yok mu söyleyecek sözü olan .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: uaburak45

yok mu söyleyecek sözü olan .....
    İngilizcen iyise gerek yok ama ingilizcen iyi değilse kal derim TUSa girmeden önce baba gibi bi ingilizce sınavına girmen gerekiyor bunu unutma:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DtHsn -- 28 Temmuz 2012; 1:24:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DtHsn

İngilizcen iyise gerek yok ama ingilizcen iyi değilse kal derim TUSa girmeden önce baba gibi bi ingilizce sınavına girmen gerekiyor bunu unutma:)

Alıntıları Göster
    ing orta seviye.öğretmen lisesi mezunuyum...muafiyeti geçemem gibi ...
  • quote:

ing orta seviye.öğretmen lisesi mezunuyum...muafiyeti geçemem gibi ...

Alıntıları Göster
    ben olsaydım hazırlıklı okurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şakirt1000

ben olsaydım hazırlıklı okurdum.

Alıntıları Göster
    1 sene dersanede geçti 1 yıl da hazırlıkta geçecek süre uzayacak iyice.Çok kararsızım bu konuda ....
  • quote:

1 sene dersanede geçti 1 yıl da hazırlıkta geçecek süre uzayacak iyice.Çok kararsızım bu konuda ....

Alıntıları Göster
    arkadaşım ben 1 sene marmara universitesinde hazırlık okudum, hazırlık okuyunca ahım şahm ingilizcen olmuyor,aynı okuldaki gibi dersler ya.. ben marmara bilgisayar müh hazırlığı okudum ,kayıdımı dondurdum hazırlandım ve şimdi tıp gelicek ve asla 1 sene daha kayıba tahammül yok ve hazırlığı geçebilceğim bi uniye büyük ihtimal katüye gidicem, katüde hazırlık var ama marmarada okuduğumu kabul ediyorlar...kısacası sana sakın 1 sene daha kaybetme diyorum, ingilizceyi yaz tatillerinde halledebilirsn kardeşim.. bunu sana hacettepe ing bitirmiş bir abimden aldığım tavsiyeyle sölüyorum...birsürü inglizce hazırlığı olmayan uni var,eskişehir osmangazi,ankara yıldırım beyeazıt tr, kocaeli, kayseri erciyes uni, adnan menderes aydın, vs araştır kılavuzdan hacım ...sana şiddetle hazırlğı önermiyorum...bi sorun olursa yaz yine buradan...

ayrıca benmde sıralama 4520 :D aramızda az kişi var he :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolborq -- 28 Temmuz 2012; 2:03:03 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Hazırlıkta öğretecekleri İngilizce büyük ihtimalle çok bir işe yaramayacak. Şayet Koç gibi yüzde yüz İngilizce bir okulda okumayacaksan. Bence 6 sene okuyacağın için sadece yazları bile İngilizce eğitim alsan sene içerisinde de unutmamak için çok çok az çalışmalar yapsan çok rahat 6 senenin sonunda, senelere yayıl bir şekilde çok güzel öğrenirsin. Ayrıca bence ilk 3 sene gramer üstüne son 3 senede mesleki İngilizce'ye yoğunlaşıp ihya bile edebilirsin. :)

• aynı durumdayım 2. yılım dokuz eylül veya akdeniz gelecek.Geçen yıl 40 kişi hazırlığa kalmış akdenizde. ben bir ay felan gramer bakacam.Geçerim diye düşünüyorum geçemessem 1 yıl antalyada tatil yapmış olurum :D Doktor olunca devlette çalışırsan devlete o bir yılı çalışmış saydırtabiliyon.Eskişehir üniversitesine lise gibi diyolar ondan yazmadım,çok asosyal bir okul diyor arkadaşım.Ben adanadayım,çukurova yı seçip de bir 6 yıl daha lise gibi okumak istemedim.Benim arkadaş 89 lu bu yıl tıp kazandı.Bence ha 25 ha 26 çok da büyük fark yok.40 yıl yapacan bu mesleği.Birde ben ilerde erasmusa felan başvururum zorlama olmadan ingilizcemi geliştiremem diye düşündüm tercih öncesi.Karar senin sonuçta uzun bir üniversite hayatın olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 28 Temmuz 2012; 3:53:04 >
  • quote:

y mf3 4450
    bu 2. senem hazırlık okumalımıyım yoksa hazırlıksız bir yere gidip sonradan kendim mi halletmeliyim ingilizceyi??
    hazırlık oku diyenlere: 9 eylül gelir mi ? birde uludağ üniversitesi tıp fakültesi nasıl ?
    hazırlığa gerek yok diyenlere manisalıyım celal bayar yazayım mı yoksa başka nereleri önerirsiniz?

Dostum ikinci senem diyorsun liseyide 4 sene okumus ve 7 sene tıp okuyacak biri olarak 28 yasinda ancak pratisyen olabileceksin demek ona gore hesap et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corpio

quote:

y mf3 4450

Dostum ikinci senem diyorsun liseyide 4 sene okumus ve 7 sene tıp okuyacak biri olarak 28 yasinda ancak pratisyen olabileceksin demek ona gore hesap et.

93 lü biri şuan 19 yaşında 7 yıl okursa 26 olur.Bu arada 29. yaşdan sonra askerlik tecil edilemiyor :D hazılıklı yerde okursan bile 29 yaşında atılırsın hazırlıksızda 28 de atarlar.Askerlik tecil etme süresinin tam sonuna geliyor.92 Li olsan 2 yıl kalırsan dondurmak zorunda kalırdında 93 lü olanlar 3 yıl kalabilir,sonrasında zaten af çıkmazsa atarlar.Sonuç olarak 93lü isen askerlikle ilgili sorun çıkmaz.fakat 90lı biri uzatırsa(8yıl) kayıt dondurmak zorunda kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 28 Temmuz 2012; 4:37:11 >

• quote:

yok mu söyleyecek sözü olan .....

Söylenecek sözüm yok , Gel İnsafa.

Abi forumda 15-20bine hatta 40binlere kadar sıralama yapıp da kararsız olanları anlamıyorum ya. 10x

• quote:

uzasın nolucak? doğuya zorunlu hizmete gidince keşke biraz daha geç mezun olsaydım diyeceksin nasıl olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

quote:

uzasın nolucak? doğuya zorunlu hizmete gidince keşke biraz daha geç mezun olsaydım diyeceksin nasıl olsa.

Alıntıları Göster
    hazırlıkta ing öğretmiyorlar zaten 2.senen boşuna zamanını harcama manisayı yaz işte dışarda okumak zor sefalet içinde geçiyor günler eğlenceli tarafları var ama sen manisayı yaz

• aile yanında okumak bana 10 yıl lise gibi geldi sanki lisenin devamı gibi geldi birde kendimi geliştiremem diye düşündüm.İnsan 25 yaşına kadar ailesiyle yaşamamalı bence tabi genede senin kararın.Hazırlık konusundada devlette çalışan biri benim okuduğum hazırlığı çalışmış gibi saydılar dedi.25 Yaşında mezuniyet ile 26 arasında pek fark yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğur71

aile yanında okumak bana 10 yıl lise gibi geldi sanki lisenin devamı gibi geldi birde kendimi geliştiremem diye düşündüm.İnsan 25 yaşına kadar ailesiyle yaşamamalı bence tabi genede senin kararın.Hazırlık konusundada devlette çalışan biri benim okuduğum hazırlığı çalışmış gibi saydılar dedi.25 Yaşında mezuniyet ile 26 arasında pek fark yok.

evet hazırlık okuyunca kademe atlıyorsun devlette. Örnegin 8/2yseniz 7/1 e atıyor. Buda demek ki hem maaş fazla oluyor hem de emeklilik daha erken oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Hsn

quote:

Orijinalden alıntı: uğur71

aile yanında okumak bana 10 yıl lise gibi geldi sanki lisenin devamı gibi geldi birde kendimi geliştiremem diye düşündüm.İnsan 25 yaşına kadar ailesiyle yaşamamalı bence tabi genede senin kararın.Hazırlık konusundada devlette çalışan biri benim okuduğum hazırlığı çalışmış gibi saydılar dedi.25 Yaşında mezuniyet ile 26 arasında pek fark yok.

evet hazırlık okuyunca kademe atlıyorsun devlette. Örnegin 8/2yseniz 7/1 e atıyor. Buda demek ki hem maaş fazla oluyor hem de emeklilik daha erken oluyor.

bunu nerden öğrendin. yani neden böyle yapıyorlarmış. anlatır mısın biraz daha.
  • hazırlık okuyup 7 yılda bitiren adamla 6 yıl okuyan adamın kıdemi bir deil.1 yıl fazla çalışmış gözükür hazırlık okuyan.Yani hazırlık okursanız hazırlık okumayan akranınızdan 1 yıl sonra çalışırşınız fakat maaş ve kıdeminiz aynı olur.Bu tıp için deil her memurlukta geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cübbesiz gandalf

hazırlık okuyup 7 yılda bitiren adamla 6 yıl okuyan adamın kıdemi bir deil.1 yıl fazla çalışmış gözükür hazırlık okuyan.Yani hazırlık okursanız hazırlık okumayan akranınızdan 1 yıl sonra çalışırşınız fakat maaş ve kıdeminiz aynı olur.Bu tıp için deil her memurlukta geçerli.
    Merhaba arkadaşlar,
    Benim sıralamam ham sıralamam 3.200 ama okul puanı yüzünden yerleştirme sıralamam 4.600 Ankara'da yaşıyorum bu nedenle bütün yıl boyunca ankara gazi üniversitelerini düşledim ama okul puanım yüzünden olmadı şimdi çok kararsızım önümdeki şeceneklerim ; 1.Yıldırım Beyazıt (ki çok yeni)
    2. Kırıkkale üniversitesi (çok yakın haftanın 2-3 günü Ankarada olabileyim diye )
    3. bozok hitit ve hacettepe kastamonu (bunlar da bağlı üniversiteler gazi ve hacettepeye ama gidebilme ihtimali varmış)
    sizce ne yapmalıyım çok fazla kafam karışık son birkaç gün tercihleri vermek için

• quote:

Orijinalden alıntı: yenilenpehlivan

Merhaba arkadaşlar,
    Benim sıralamam ham sıralamam 3.200 ama okul puanı yüzünden yerleştirme sıralamam 4.600 Ankara'da yaşıyorum bu nedenle bütün yıl boyunca ankara gazi üniversitelerini düşledim ama okul puanım yüzünden olmadı şimdi çok kararsızım önümdeki şeceneklerim ; 1.Yıldırım Beyazıt (ki çok yeni)
    2. Kırıkkale üniversitesi (çok yakın haftanın 2-3 günü Ankarada olabileyim diye )
    3. bozok hitit ve hacettepe kastamonu (bunlar da bağlı üniversiteler gazi ve hacettepeye ama gidebilme ihtimali varmış)
    sizce ne yapmalıyım çok fazla kafam karışık son birkaç gün tercihleri vermek için

sıralamamız aynı ben antalya yazdım.4 seçenek var bursa eskişehir antalya adana.Bunlardan birini seç bence.Ankarada kalacam diye saçma yerleri yazma.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.