Şimdi Ara

ya bu ne şimdi böyle

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar internet bağlantısını gösteren iki küçük monitor var ya yanıp yanıp sönen onlara sağ tuş la basıp dewre dışı bırak deyince pc kendi kendini resetliyor..

driverları falan güncelledim ama olmuyor o/b ethernet kartı kullanıyom

anakart:epox 8kda3+pro

• ya yokmu bi fikri olan arkadaşlar
  • eternet kartının driverını yeniden kur anakartın cd sinden..
  • Bende de ethernette değilde. Diz üstü bilgisayarın akıllı kart okuyucusunun sürücüsünde aynı sorun vardı. Sürücüyü devre dışı bırakmak istediğinde veya kaldırmak istediğinde makina kendini yeniden başlatıyordu, aynı sorunla sürücüyü güncellemek istediğimde de görünce mecburen bilgisayara yeniden format atmak zorunda kaldım.
  • anakart cd sinden güncelle ethernet olayı formata kadar götürüyo
  • yani sorun yazılımsalmı arkadaşlar

anakartta bi sorun yok yanii
  • anakartta olsa bile sadece eternetinde vardır..onun da bozuk olduğuna kani olursan biosdan "noard eternet/lan disable" yapıp yeni bi pci eternet kartı takıcan..10ytl civarı..
  • Sorun yazılımsal arkadaşım, donanımda sorun gözükmüyor.
  • pardon yanlıs anlamadım umarım ama sanki makinan da iki baglatı var herale burası dogru bunu senmi belirledin yoksa kendi kendine mi oldu eger sen belilerdiysen bunun biri kablosuz ag birde kablolu ag yada biri fax modem baglantısı ve kabloyla donus yaptın ve ondanda internete giriyorsun tabi buyk bir ihtimal sen bole bir seyyapmadın heralde buyk bir ihtimal sende aygıt cakısması var ikinci bir ethernet kartı varmı bilgisayarında eger varsa bence onu devredışı yap biosdan sorun bundan kaynaklanıyordur veya olmayan fakat aktif mişi gibi gosterebilir bios olmayan bir ekran kartı belki enable yapılmıs olabilir belki anakartn bir ust versionun da onboard ethernet kartı vardır bilemiyorum kolay gelsin
  • @madpirates

bilgisayarımda aygıt yöneticilerine baktığımda 3 tane bağlantı gözüküyor bi tane 1394 bi tanesi hamachi diğeride kendi o/b ethernet kartı
    hamachi ve 1394 dewre dışı bırakabiliyorum ve hiç bi sorun çıkarmıyor ama etherneti dewre dışı bıraktığımda hemen kendini resetliyor makina
    walla gecede beri bi çok şeyi denedim ama düzeltemedim ve daha tam emin değilim sorun yazılımsalmı donanımsalmı diye
    anlaya bilmemin tek yolu bi tane PCI ethernet kartı almam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.