Şimdi Ara

Ya Şimdi İçime Kurt Düştü Tercihlerim Oldu Dimi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ygs2013

quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

quote:

yoo gayet inceledim bilgisayar ile alakalı ders sayısının az olduğunu biliyorum fakat kendini geliştirdikten sonra (kursa falan gitmeyi de düşünüyorum) yazılım üzerine gitmeye engel yok.

Bilgisayar dersi 1 tane...bilgisayar alaninda calisma kisminda sorun yok zaten cogu matematik muhendisligi mezunu bilgisayar alaninda calisiyor. Soylemeye calistigim fen edebiyat fakultesi matematik bolumunu seciyorsan neden bogazici matematik ya da koc matematik degil...lutfen ama bu m8hendislik gibi bir cevap vermeyin cunku bildiginiz matematik oldugunu hepimiz biliyoruz sanirim.

valla matematik ile matematik mühendisliği aynı bile olsa sonuçta mühendis ünvanı almak var ben bu ünvanı alıp bilgisayar mühendisinin yaptığı işi yapmak istiyorum

Ben de onu anlatmaya calisiyorum... fen edebiyat fakultesindesin...muhendislik dersi yok...odenek alinmasi icin yanina muhendis ibaresi konmus ve bilgisayar muhendisinin yaptigi isi yapan o muhendis takisi degil..neyse ben acikladim gorevimi yaptim...ne demek istedigimi okurken anlayacaksiniz...hayirlisi olsun sizin icin matematik bolumu forumda ne derlerse desinler iyi bolumdur...sadece itude de fen edebiyata bagli oldugunu ve diger matematik bolumlerinden farki olmadigini anlatmaya calistim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• admilx A kullanıcısına yanıt
    valla hayırlısı olsun artık. ben son ana kadar istanbul üni bilgisayar düşünüyordum. sonra yıldız matematiği farkettim. ikisinin aynı işi yapabildiğini biliyordum biraz araştırma yaptım matematikte seçmeli olarak bilgisayar-yazılım dersleri veriliyormuş sadece özel olarak biraz daha üzerine gitmek lazım üniversitenin yetmediği açık. iş imkanı çok ve az mezunu var. ayrıca avcılar kampüsünde istanbul ünide okuyacağıma hem teknik bir üniversitede okuyacağım hem de davutpaşa kampüsüne gideceğim bence en iyi tercih yıldız oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: admilx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

MF4 siralaman ne ?

43 bin (4. tercihi istiyorum)

senin gibi düşünüyorum bende benim matematik müh. tutmuyordu. odtü matematik yazdım. birkaç ay önce çok araştırmıştım ama mat müh. okuyanların çoğu yazılım düşünüyor. Bende yazılım çok istiyorum bilgisayar olmuyor iyilerden. ygs den sonra çalışmadığım için puanımda düştü matematik müh. de olmuyor. Matematik olmasınında ihtimali düşük. istatistik ve fizik var. fizik te çok seviyorum. illa ki biri tutar diye düşünüyorum. odtü tanıtım günlerinde mat. bölüm hocası %90 girersin dedi ama bakalım.

Odtu olmasi daha iyi olmus...bilkent de yazsaydiniz derim...

• quote:

valla hayırlısı olsun artık. ben son ana kadar istanbul üni bilgisayar düşünüyordum. sonra yıldız matematiği farkettim. ikisinin aynı işi yapabildiğini biliyordum biraz araştırma yaptım matematikte seçmeli olarak bilgisayar-yazılım dersleri veriliyormuş sadece özel olarak biraz daha üzerine gitmek lazım üniversitenin yetmediği açık. iş imkanı çok ve az mezunu var. ayrıca avcılar kampüsünde istanbul ünide okuyacağıma hem teknik bir üniversitede okuyacağım hem de davutpaşa kampüsüne gideceğim bence en iyi tercih yıldız oldu

Az mezun veriyor derken? Tum okullarda matematik bolumu var hemen hemen...

• kambochian K kullanıcısına yanıt
    matematik mühendisliği. siz de matematik bölümünden farkı olmadığı vurgusunu yapıyorsunuz sürekli ama sonuçta ismi farklı matematik mühendisliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

quote:

Orijinalden alıntı: admilx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

MF4 siralaman ne ?

43 bin (4. tercihi istiyorum)

senin gibi düşünüyorum bende benim matematik müh. tutmuyordu. odtü matematik yazdım. birkaç ay önce çok araştırmıştım ama mat müh. okuyanların çoğu yazılım düşünüyor. Bende yazılım çok istiyorum bilgisayar olmuyor iyilerden. ygs den sonra çalışmadığım için puanımda düştü matematik müh. de olmuyor. Matematik olmasınında ihtimali düşük. istatistik ve fizik var. fizik te çok seviyorum. illa ki biri tutar diye düşünüyorum. odtü tanıtım günlerinde mat. bölüm hocası %90 girersin dedi ama bakalım.

Odtu olmasi daha iyi olmus...bilkent de yazsaydiniz derim...

ablamgil zorladı. ablalarımın biri boğaziçi fizik diğer ikisi odtü mezunu. boğaziçi mezunu ablam amerikada oda odtü bilinen bir üniversite yurtdışı için şansın açık olur dedi. diğer ablalar zaten odtü mezunu şimdiden gideceğim yurdu bile hesaplıyorlar .

Odtü tanıtım günlerine gittiğimde matematik te okuyan ama bilgisayar müh. çift anadal yapan 14 kişi var. Onun haricinde son sene derslerinin tamamı seçmeli. bilg. müh. yazılım vb. birçok ders alınabiliyor. Çift anadal için yüksek not ortalaması gerekiyor onu yapabileceğimi düşünmüyorum seviyem düşük olur büyük ihtimal benim en azından seçmelilerle götürürüm diye düşünüyorum.

boğaziçi bilg. öğr. (CET) ile odtü matematik arasında kalmıştım. eğitim fakültesinde önün daha kapalı olurlar fen-edebiyat fakültelerine nazaran dediler.

• Cok iyi analiz ve cok iyi tercih.tebrikler

• quote:

matematik mühendisliği. siz de matematik bölümünden farkı olmadığı vurgusunu yapıyorsunuz sürekli ama sonuçta ismi farklı matematik mühendisliği.

Isime takilmayin bu kadar...muhendis unvani gibi bir durumun onemi yok bu bolumde...dedigim gibi FEF

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.