Şimdi Ara

Yabancı Sınırı Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yabanci kurali dursun diye imza toplayalim bizde o zaman imzada atmayalim... Bu nasil birseydir Allah askina cogunluk ne istiyorsa onun olmasi gerekmiyor mu? Nerede demokrasi? Sacmalik...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

quote:

Orijinalden alıntı: hekame

quote:

quote:

quote:

abicim bu arada beşiktaş töre'yi alamaz onu alamaz bunu alamaz diye boş boş konuşmayın.seneye dünyanın en güzel stadına geçiyoruz,staddan vodafone+localar+tribün sponsorlarından asgari 220 milyon dolar gibi bir gelir bekleniyor oda en kötü ihtimalle.siz kafanızı yormayın önce bi kendi borçlarınıza odaklanın ondan sonra bizim alacağımız oyuncuları bizim yerimize düşünürsünüz..

Fenerbahçe'nin yıllardır stadyumu var Galatasaray'ın ise 3 yıl oluyor. Hiç birinin başarısı sizde yok. Hiç biri kadar da ürün alamıyorsunuz. Stadyum yapılınca hemen gelir gelecek milyonlar olacak demeniz saçma. Mutlaka bi getirisi olacak ama şuan hep borç yapıosnz ilk onları ödersiniz. Öyle bi stadyum yapmakla olsa ohooooo. Neler gelirdi bu ülkeye. :) Alırız alamasak da fiyat yükseltirir en azından 7.5 vermek zorunda kalırsınız :D

neymiş şu an borç yapıyomuşuz o yüzden stadın bütün parası borca gidicekmiş öyle aman amanda bir para kazanmayacakmışız.valla eski bir üye filan olsan uzun uzun sana anlatırdım beşiktaş'ın türk spor tarihinin en değerli anlaşmasını yaptığını,yıllardır iki büyükten tek eksiğimizin stad gelirleri olduğunu,bu yüzden beşiktaş'ın rakiplerine nazaran 150 milyon dolar geriden geldiğini,gelecek yıldan itibaren 2 takımdan da finansal olarak aynı duruma hatta daha iyi duruma geleceğimizi uzun uzun anlatırdım ama maalesef üzülerek söylüyorumki gördüğüm kadarıyla sendeki kapasite belli.ilk iki cümleyi okuyan bana hak verecektir.senden de bir cevap beklemiyorum hadi iyi forumlar sana

Tabi tabi canım stad yapılır yapılmaz gelsin İbrahimoviçler. Kapasite filan adam gibi konuş sövmiyim şimdi...

İşte kapasite diye bundan bahsediyodum ...söv sen kardeşim kapasiten bu nasılsa küfür zaten en iyi yaptığınız iş

Kendini çok zeki zannediyosun demi. Gerizekalı olarak dolaşan çok akıllı var burda. Kapasite diyosun ya. Fenerbahçe'nin sattığı ürüne hiç bi klüp yetişemiyor. Sizin yaptığınız stad anlaşmasının süresi ile TT Arena'nın süresi bir değil. Daha uzun vadede ve daha geniş çağlı bi sponsorluk. Gelir bakımından hiç bi zaman Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yanından bile geçemezsiniz. Mutlaka bi toparlanma olacaktır ama yavaş çaplı bi toplanma. Fikret orman kendi diyor cebimizden veriyoruz diye. Öyle stadyum yapılır herşey olmuyor. Bunun kombinesi loca satışı her haltı var. Daha Roni geldiğinde 1 milyon için transfer yapamadınız sen neyden bahsediyorsun. Kim demiş bu Türk spor tarihinin en iyi anlaşması diye. Fikret Orman. Bende eski başkanın bi lafını söyliyim. Fenerbahçe Beşiktaş Trabzonun gayrimenkullerini toplayın bizim gayrimenkullerin yarısı etmez diyor. Şimdi sen bi stadınız oldu diye bizi geçeceğini söylüyorsun çok komik.

• Yabanci kurali dursun diye imza toplayalim bizde imzada atmayalim... Bu nasil birseydir Allah askina cogunluk ne istiyorsa onun olmasi gerekmiyor mu? Nerede demokrasi? Sacmalik...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

abicim bu arada beşiktaş töre'yi alamaz onu alamaz bunu alamaz diye boş boş konuşmayın.seneye dünyanın en güzel stadına geçiyoruz,staddan vodafone+localar+tribün sponsorlarından asgari 220 milyon dolar gibi bir gelir bekleniyor oda en kötü ihtimalle.siz kafanızı yormayın önce bi kendi borçlarınıza odaklanın ondan sonra bizim alacağımız oyuncuları bizim yerimize düşünürsünüz..

Fenerbahçe'nin yıllardır stadyumu var Galatasaray'ın ise 3 yıl oluyor. Hiç birinin başarısı sizde yok. Hiç biri kadar da ürün alamıyorsunuz. Stadyum yapılınca hemen gelir gelecek milyonlar olacak demeniz saçma. Mutlaka bi getirisi olacak ama şuan hep borç yapıosnz ilk onları ödersiniz. Öyle bi stadyum yapmakla olsa ohooooo. Neler gelirdi bu ülkeye. :) Alırız alamasak da fiyat yükseltirir en azından 7.5 vermek zorunda kalırsınız :D

neymiş şu an borç yapıyomuşuz o yüzden stadın bütün parası borca gidicekmiş öyle aman amanda bir para kazanmayacakmışız.valla eski bir üye filan olsan uzun uzun sana anlatırdım beşiktaş'ın türk spor tarihinin en değerli anlaşmasını yaptığını,yıllardır iki büyükten tek eksiğimizin stad gelirleri olduğunu,bu yüzden beşiktaş'ın rakiplerine nazaran 150 milyon dolar geriden geldiğini,gelecek yıldan itibaren 2 takımdan da finansal olarak aynı duruma hatta daha iyi duruma geleceğimizi uzun uzun anlatırdım ama maalesef üzülerek söylüyorumki gördüğüm kadarıyla sendeki kapasite belli.ilk iki cümleyi okuyan bana hak verecektir.senden de bir cevap beklemiyorum hadi iyi forumlar sana

Tabi tabi canım stad yapılır yapılmaz gelsin İbrahimoviçler. Kapasite filan adam gibi konuş sövmiyim şimdi...

İşte kapasite diye bundan bahsediyodum ...söv sen kardeşim kapasiten bu nasılsa küfür zaten en iyi yaptığınız iş

Kendini çok zeki zannediyosun demi. Gerizekalı olarak dolaşan çok akıllı var burda. Kapasite diyosun ya. Fenerbahçe'nin sattığı ürüne hiç bi klüp yetişemiyor. Sizin yaptığınız stad anlaşmasının süresi ile TT Arena'nın süresi bir değil. Daha uzun vadede ve daha geniş çağlı bi sponsorluk. Gelir bakımından hiç bi zaman Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yanından bile geçemezsiniz. Mutlaka bi toparlanma olacaktır ama yavaş çaplı bi toplanma. Fikret orman kendi diyor cebimizden veriyoruz diye. Öyle stadyum yapılır herşey olmuyor. Bunun kombinesi loca satışı her haltı var. Daha Roni geldiğinde 1 milyon için transfer yapamadınız sen neyden bahsediyorsun. Kim demiş bu Türk spor tarihinin en iyi anlaşması diye. Fikret Orman. Bende eski başkanın bi lafını söyliyim. Fenerbahçe Beşiktaş Trabzonun gayrimenkullerini toplayın bizim gayrimenkullerin yarısı etmez diyor. Şimdi sen bi stadınız oldu diye bizi geçeceğini söylüyorsun çok komik.

ben diyeceğimi dedim abicim söylediklerinin hepsinin cevabı zaten söylediklerimin içinde var.hani kim demiş türkiyenin en değerli anlaşması diye diyosun ya azıcık araştırma yapma kabiliyetin olsa türk spor tarihinde yapılan anlaşmalara bir bakar hangisinin en yüksek değere ulaştığını görür öyle mesajını yazardın.ayrıca hakaret ederek kendini haklı çıkarmış olmuyosun abicim takıl sen kafana göre.senin uzun uzun cevap vermeye değmeyecek bir üye olduğunu ilk mesajımda belirtmiştim zaten.hadi iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• onur topu kornere çelerken muslera topu avuçlayıp degaj yapar
  • @MicrosoftluFasulye

Allah'tan boş konuşmuyoruz, kuralları okuyoruz da yorum atıyoruz, sende oku neyin ne olduğunu öğren ona göre konuş. UEFA kupalarına katılmayı hak kazanan kulüplerin son 3 yıl içerisinde ki gelir gider dengesine bakıldığını, arada ki farkın 45 Milyon Euro olması durumunda çeşitli ceza kriterlerinin uygulandığını, bunlardan birininde Bursa ve Beşiktaş'a uygulanan kupalardan men olduğunu biliyorsundur herhalde ! Bunu size söyledim çünkü bu konuda ceza yiyen sizsiniz, aynı şartlar tüm takımlar için geçerli..
  • Yabanci siniri konusu demokrasi ile karar alinan bir konu degil. Yani canimiz istediginde "yabanci sinirimiz kac olsun" diye oylama yapacak degiliz. Kulüpler süper ligde yer alirken bu sinirlamayi kabul ediyor. Uzun vaadede kadrolarini, transfer harcamalarini ve altyapilarini buna göre planliyor. Bu yüzden yabanci sinirinin degismesi icin 18 klubün birden imzasi gerekiyor.

Yabanci siniri dogrudur veya yanlistir. Onu bir kenara birakalim. Ama bu sinirin degistirilirken istetilen mekanizma en adil mekanizmadir. Bu sadece futbolda da islemiyor. Diyelim ki bahcesini ve manzarasini cok begendiginiz bir apartmandan alt katta bir daire aldiniz. Siz bu yatirimi yaptiktan sonra apartman sakinleri toplanip, senin pencerenin balkononun önündeki bahceyi iptal edip otopark veya su deposu yapiyoruz diyebilir mi? Isterse %99 evet desin, 1 kisinin veto etmesi kanunen yeterli.

Ayni durum yabanci kontenjani icin de söz konusu. Federasyon 2 sene önceden bu uygulamayi ortaya atti mi? Evet. 18 kulüp altina imzayi atti mi? Evet. Benim bildigim bu. Yanlissam lütfen düzeltin.

Eger durum buysa, simdi cikip ben bunu kabul etmiyorum diyemezsin. Besiktas cikar itiraz eder. Suclayacaksaniz baska kulüpleri degil, 2 sene önce itiraz hakki varken kullanmayan ve bu süre boyunca yabanci kuralina yönelik hicbir planlama yapmayan yönetiminizi elestirin. Biz söyle profosyoneliz böyle kurumsaliz diye twitter'dan mesaj yayinlamayi biliyorlar. Is uygulamaya gelince her konuda amatörlük söz konusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: |YipMan|

Yabanci kurali dursun diye imza toplayalim bizde o zaman imzada atmayalim... Bu nasil birseydir Allah askina cogunluk ne istiyorsa onun olmasi gerekmiyor mu? Nerede demokrasi? Sacmalik...

Mantık güzel.

Birde şu açıdan düşün, belli bir orandan kredi kullanıyorsun, sabit 1.89 diyelim. Milyon dolarlık yatırımın, belki milyar dolarlık yatırımın söz konusu.
    Diğer bankalar kredilerde ki sabit oranı 2.20 ye çıkarma kararı aldı, bddk kararı vs.
    Senin oranın 1.89 devam edecektir çünkü hukukta, verilen hakkın geri alınması diye birşey söz konusu değildir. Sonuçta bu yabancı konusunu kulüplere sordular ve bu.şekilde karar kılındı.

Ekonomi üzerinden örnek vermemin sebebi yine milyon eurolar dolarlar konusunu yakından ilgilendirdiği için. Yatırım dediğimiz iş, 3 5 binliralık iş değildir çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: JessieJ

@MicrosoftluFasulye

Allah'tan boş konuşmuyoruz, kuralları okuyoruz da yorum atıyoruz, sende oku neyin ne olduğunu öğren ona göre konuş. UEFA kupalarına katılmayı hak kazanan kulüplerin son 3 yıl içerisinde ki gelir gider dengesine bakıldığını, arada ki farkın 45 Milyon Euro olması durumunda çeşitli ceza kriterlerinin uygulandığını, bunlardan birininde Bursa ve Beşiktaş'a uygulanan kupalardan men olduğunu biliyorsundur herhalde ! Bunu size söyledim çünkü bu konuda ceza yiyen sizsiniz, aynı şartlar tüm takımlar için geçerli..

Abicim bana öyle artist artist kendinden emin yorum atıyosunda önce beşiktaş'ın avrupa'ya borçlar yüzünden değil yd'nin zapo-sivok transferindeki evrakda sahteciliği yüzünden alınmadığını bir öğren,en azından biraz araştır ondan sonra önüme gerekli belgeyi koyarsın.sana zaten ilk mesajımda cahil cahil konuşmaman gerektiğini uygun bir dille anlatmıştım.ama hala bir arpa boyu yol alamamış,kasıntı kasıntı bana laf koymaya kalkmışın.

hayır anlamıyorum o yukardaki terbiyesiz arkadaşla birlikte hangimiz daha boş konuşuruz diye mi iddialaştınız ?

O yazdıklarından sonrada bir daha seninle tartışmayı düşünmüyorum zira kale alınmaya değecek bir birikimin olmadığı çok bariz.hadi bakın kendi dalganıza

ayrıca söverimli möverimli konuşan arkadaşın mesajları duruyo benimki silinmiş.oda ilginç

• Bu saçma sapan yabancı sınırlamasını Galatasarayın onayı olmadan aldılar arkadaşlar.Şimdi 18 klübün onayı gerekiyormuş saçmalıga bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Yahu her konuya ön eleme oynayacaksınız diyorsun. Belki 2. olup oynamadan direk gideceğiz fenerin yerine, müneccim falan mısın?

Beşiktaş'ın ligi en iyi şekilde 3. bitireceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.
  • He sen diyorsun ki biz FFP (Financial Fair Play) yüzünden değil evrakta sahtecilikten elendik ? O evrakta sahteciliği YD ne için yaptı ? FFP kriterleri gereği 31 Mart 2011'den önce hiç bir oyuncuya borcunuzun olmaması lazımdı. Zapo ve Sivok borçları evrakta sahtecilikle giderildi ama UEFA bunu yemedi !

Bilmesek sende bizi yiceksin, birde burda gelmiş afra tafra atıyorsun. Aslında sende ne yüzden elendiğinizi biliyorsun ama gelmiş bıdı bıdı konuşuyorsun. Yok benle özel derdin varsa onuda hallederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer1905

quote:

Yahu her konuya ön eleme oynayacaksınız diyorsun. Belki 2. olup oynamadan direk gideceğiz fenerin yerine, müneccim falan mısın?

Beşiktaş'ın ligi en iyi şekilde 3. bitireceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.

Peki Real'den 6 yiyeceğini ya da Bursa'ya 6 atacağını tahmin etmek için müneccim olmaya gerek var mı? Kaç puan fark aramızda? Kaç maç var?
  • quote:

quote:

quote:

Peki Real'den 6 yiyeceğini ya da Bursa'ya 6 atacağını tahmin etmek için müneccim olmaya gerek var mı? Kaç puan fark aramızda? Kaç maç var?

Onun konuyla ne alakası var anlamadım ama çok iddialı konuşuyorum Beşiktaş'ın bu sene olabileceği en iyi sıralama 3.lüktür. Yanılabilirim ama eminim ki bir sakatlık ve ya ceza gibi bir şey olmadığı sürece böyle olacak.

• Galatasaraylılar daha çok bekler :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

5 yabancı hakkın mı var yaz 1 Muslera

3 yabancı hakkın mı var yaz 1 Muslera

yabancı komple mi yasak yaz Muslera Türk vatandaşı olacak.

Kambur muş peeeeh.

Yabancı Sınırı Hakkında
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Onun konuyla ne alakası var anlamadım ama çok iddialı konuşuyorum Beşiktaş'ın bu sene olabileceği en iyi sıralama 3.lüktür. Yanılabilirim ama eminim ki bir sakatlık ve ya ceza gibi bir şey olmadığı sürece böyle olacak.

Eski mesajlarıma bakarken bunu gördüm. Burdan @BJK 'ye selamlar.

• Yanliz yorumları bakiyorumda galatasaray gercekten turkiyeye gore cok basarili ve buyuk kulup adamlarin gecen sene mucadele ettigimiz takımların rakipleri barcelona arsenal inter-Milan'da bizimkilerde galatasarayin yoluna nasil comak sokabiliriz diyenler yabanci siniri gibi ilkel bir karari destekliyenler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eski mesajlarıma bakarken bunu gördüm. Burdan @BJK 'ye selamlar.

Valla normalde o kadar ikramdan sonra 2. olmamız lazımdı ama bizim beceriksizliğimiz artık yapacak bir şey yok Kötünün iyisi 2. oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Yanliz yorumları bakiyorumda galatasaray gercekten turkiyeye gore cok basarili ve buyuk kulup adamlarin gecen sene mucadele ettigimiz takımların rakipleri barcelona arsenal inter-Milan'da bizimkilerde galatasarayin yoluna nasil comak sokabiliriz diyenler yabanci siniri gibi ilkel bir karari destekliyenler

Adamlar yabancı sınırı, şikeye göz yuman tüpçü ve komisyoncu başkanlar olmazsa şampiyon olup ceplerini dolduramayacağını.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.