Şimdi Ara

yağma yaparmıydınız? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
2.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alırım. Çok şükür borç harç yok Hemen bir corvette c6 alırım. Birazınıda benzin parası yaparım.Bir kaç ps3 oyunu alırım. Dvd koleksiyonumu genişletirim. Dolar- Euro alırım bol bol. Geriye 2 milyon civarı para bırakırım.Fabrika satın alabilir veya açarım.
  • O kaos ortamında ben almasam ya kaybolup gidecek yada bir başkası alacak.Herkes can derdinde iken malını aramaya gitmez zaten bulamazda.
  • ps3 ler ekran kartları geçiyor önünüzden düşünsenize galiba alırdım 1 tane :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaatciSylar

Alırım. Çok şükür borç harç yok Hemen bir corvette c6 alırım. Birazınıda benzin parası yaparım.Bir kaç ps3 oyunu alırım. Dvd koleksiyonumu genişletirim. Dolar- Euro alırım bol bol. Geriye 2 milyon civarı para bırakırım.Fabrika satın alabilir veya açarım.

Fabrika açmak yada almak çok kolay emin olabilirsiniz önemli olan o fabrikayı çalıştırmak, çıkardığınız ürünün satması, kazandığınız paranın giderlerin çok üstünde olması.Bu işlerin içinde olmayanlar çok kolay sanıyolar yada fabrikası olan köşe olur gibi düşünceler var akıllarda ama fabrika açmaktansa gayrimenkul e yatırım yapmak şu dönemde çok daha mantıklı

• Ya o para dolu çanta sizin olsaydı ve selde kaybolsaydı..
  • paranın sahibini bulmak çok zor. çünkü gazeteye filan ilan verirseniz okuyan herkes arar, telefonunuz hiç susmaz. o kadar kişi arasından gerçek sahibi de arasa anlamazsın
  • ben alamam vicdanım rahat etmez
  • Bu yağma olayı mantığıma aykırı geliyor. neden kötü olarak nitelendiriliyor.eşyasını kaybeden insan o eşyasını geri arıyormu?arasada bulabilecekmiki? o tabak çanakta ismi yazmıyor adresi yazmıyor. o tabağın nereye gideceği malum.ÇÖPE.onun yerine kullanacak olanlar alsın,kullansın. he tabi bu olay.insanlar ölürken yardım etmemek yerine parasnı malını almaksa evet çok yanlış. ama 2-3 gün geçmiş ölen ölmüş.kurtulabilecek insanlar kurtulmuş.en son mal kısmı kalmışsan neden yanlış olsun. malını kaybeden insan neden haram etsin? peşine düşüpte aramışta vermemişlermi?.şimdi bazılarınız dicek orda senn yakınından biri öle senide görürdük diye.ben bunuda düşündüm ama hala yağma olayına bu noktada karşı durmuyorum.kullanılcakken çöpe gitmesindense yağmalansın,faydalansın millet.hatalarımı varsa söyleyin.
  • Alırım çantayı sahibini ararım bulamazsam; borçlarımızı kapatır eğitim gönüllülerine bağışlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiKey

Öncelikle verdiğim yanlış cevaptan dolayı özür dliyorum herkezden

Arkadaşlar eğer yerde bulunan paranın sahibini ararda bulamazsanız o para helalinizdir ben bunu okuldaki din hocasına sordum ve aynı zamanda teşvikiye camii nin hocasıdır kendileri.Benim sorum şu şekildeydi eğer yerde 50 lira bulursak ne yapmalıyız diye.Cevabı eğer sahibini bulamazsanız para helalinizdir demişti.Benzer bi durum sandım fakat az önce gidip babama sordum.Milyon dolar kaybeden birinin sahibini bulmak 50 lira kaybedenin sahibini bulmaktan çok daha kolaydır dedi.İlk başta anlamadım neden diye sordum.Gazetelere benzeri yerlere ilan verirsin para bulundu diye, sahibi benim diye çıkan kişilere sorabileceğin sorular olur başta paranın miktarı sonra çantayı tanımlaması kaybettiği yer vs vs diye.Bu şekilde sahibini bulabilirsin dedi. Tekrar tekrar özür diliyorum ve altını çizerek belirtiyorum ki KESİNLİKLE ART NİYET OLMADAN ATTIM O YORUMU

Roger that.

• Alabildiğim kadar alırdım. Ne varsa toplardım. Sonra da gider kızılaya bağışlardım. Kızılay selden zarar görenlere yardım etmeye çalışıyor. En azından yardımım dokunurdu. Geçen sene yerde 100 lira bulmuştum. Belediyeden anons yaptık sahibi çıkmadı ihtiyacı olan bi adama verdi babam.
  • bunu yapacağıma ölmeyi tercih ederdim.bu resmen şerefsizliktir.
  • 100-500 dolar arası olsa bile alırım almam diyen adamda yalan söyler.
  • çanta açık mı kapalı mı..
    açıksa paralarda yüzüyor demektir ki bu durumda pek milyon kalmaz ve çok ortak olur
    kapalıysa nerden bilcen içinde para olduğunu :D

(tamamen geyiğine topa tutmayın)

• asgari ücretiniz diğer ülkeler gibi olsaydı mesela almanya gibi 6000 tl asgari ücret alsaydınız kimse almazdı aklından geçirmezdi ama millette para yok
    almanya 6000 alsada giderde o kadar demeyin sadece ev kirası 1500 tl,ama sigara olsun ev faturaları olsun,ekmek,yicek ürünler falan aynen bizimki gibi fiyatları var
  • 5 dolar görsem yine alırdım
  • suda çöp bulsam alırım
  • alıp sahibine ulaşırdım.milyon doların sahibi yaşıyorsa bulmak zor olmaz.sahibini bulamazsamda bi yere yardım mahiyetli verirdim.almayıp denize gitse sonuçta sahibi kaybedecek,o kadar para tedavülden kalktığı için abd karlı çıkacak(miktar ülke için az olsa da , tedavülden kalkan bir şey var)eşya kısmına gelirsek elimi süremem,yada alıp sağlam bir yere bıralırdım.ama alıp eve getirsem o tabakta yemek yiyebileceğimi sanmıyorum.
  • Yukarıdaki yorumların hiç birisini okumadım ama şu kadar açık ve net söylüyorum yağmalayanlar şerefsizdir, haindir, alçaktır. İsterse akrabam olsun isterse başka bir vatandaş. Diğer adamın canı yanmış sular altında kalmış mağazası ya da evi ve siz gidiyorsunuz onun eşyalarını çalıyorsunuz. Aynı şey size yapılsa ne kadar hoş görürsünüz bilmem ama o yağmalamayı yapanlar cahil , aptal , şerefsiz , karakterden yoksun insanlardır. Açık ve net. Beni şikayet eden de ya yönetici yalakasıdır ya da kanına dokunmuştur !
  • yalnız şöyle bir şey var biz o kadar parayı bulsak alırdıkta,hangimiz oraya yağma yapmaya giderki?
    ben şahsen yağma yapmak için oralara kadar gitmem,gitsem bile ordaki insanlara yardım etmek için giderim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.