Şimdi Ara

Yakıt Performansı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fatih mehmet ortalama hız kaç .sen kabaca şehir içi 15 ykr yakmışsın.ben bu yakıtlara sahip bir araba alırsam sürmem yanında yatarım. benim önceki connect şehir dışı minimum 7.0 (17ykr)lt yakıyordu.

arkadaşlar corolla dizeliniz şehir içi en fazla 3km mesafede max .2.vites. kışın ne yakar? 17,5 ykr yi geçermi
    şehir dışı çok sakin kullanımda 5.0 litreyi geçermi? bana bilgi ekranı değilde depodan tam tespit lazım. canım yandı artık şu yakıt işinden. alacağım arbayı bizzat yakıt testi yapmadan almayacam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih mehmet

Rodaj dönemi bitmeden araç sarfiyatı azalmıyormuş buradaki forumdan bu sonuç çıkıyor. O yüzden en iyi devrinde 120'yi aşmadan 5000 km'yi bitirmek. Sonra daha ekonomik hale gelecektir, diye düşünüyorum..

yanlisin var 1500 km de max hiza cik ben oyle yaptim hem performansi harika hem yakiti oldukca dusuk suan sehir ici max 140 yakiyor kisa mesafe soguk kullanim
    10.000 bakimindan sonra cok değisiyor tüketim ...
  • şehir dışı sakin kullanımda 5 litreyi geçmiyor. gayet hızlı kullandım, tam 5 litre yaktı ama 222ytl ceza yedim aşırı hızdan, pek yakıt ekonomisi kalmadı :)

quote:

Orjinalden alıntı: acar60

fatih mehmet ortalama hız kaç .sen kabaca şehir içi 15 ykr yakmışsın.ben bu yakıtlara sahip bir araba alırsam sürmem yanında yatarım. benim önceki connect şehir dışı minimum 7.0 (17ykr)lt yakıyordu.

arkadaşlar corolla dizeliniz şehir içi en fazla 3km mesafede max .2.vites. kışın ne yakar? 17,5 ykr yi geçermi
    şehir dışı çok sakin kullanımda 5.0 litreyi geçermi? bana bilgi ekranı değilde depodan tam tespit lazım. canım yandı artık şu yakıt işinden. alacağım arbayı bizzat yakıt testi yapmadan almayacam.
  • Demek bu yüzden hızlı gitmek yakıt tüketimini arttırıyor.. Geçmiş olsun
  • benim corolla 850 km de yakıt konusunda henüz çok netleşmedi ama yol bilgisayarı ortalama yakıta göre gdebileceğiniz km yi size hesaplıyor.
    benim aracım da yol bilgisayarı şehir içi şehir dışı karışık verdiği rakam 6.1 dir.
    bu değer üzerin den gidebileceğim kmyi hesaplıyor. 2 seferdir deniyorum km yi sıfırlıyorum yol bilgisayarının verdiği km den %10 daha fazla yol gidiyorum.
    yani 100 km gidebilirsin diyorsa ben 110-115 rahat gidiyorum..
    fakat ilerde size daha net bilgiler verebilirim araç şu an çok yeni.
    4 d kullanıcıları daha net bilgilerle hepimizi bilgilendirirse çok iyi olur.
    şunu söylim ben corllamdan yakıt ve performans konusunda çok memnunum
  • yukardda yazdım arkadaşlar kafasan yarım litre fazla gösteriyo yol bilgisayarı gerci az göstermesinden iiiyidir arac 5000 km de kendıne gelio yakıt olarak ve 10000 den sora tamam oluyo
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.