Şimdi Ara

Yakıt Performansı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracım 2600 km de ve şehir içi 650 km 41lt gidiyor. Toyota kullanıcıları olarak aracın yakıt performansı nasıl ve şehir içinde bu mesafe daha da artabilir mi?

• Arac 5000-6000 km de gerçek yakıt değerlerine ulaşacaktır. Rodaj döneminde fazla yakması normaldir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demir_mert

Arac 5000-6000 km de gerçek yakıt değerlerine ulaşacaktır. Rodaj döneminde fazla yakması normaldir...
    Teşekkürler Mert Demir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih mehmet

Teşekkürler Mert Demir...

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Ben arabanin kac yaktigini hic hesaplamadim ama yol bilgisayarida 8,8l/km yaziyor servisin dedigine görede yol bilgisayarlari %10 fazla gösterirmis o zaman bizim 1,6 lik motor 0,8 mi yakiyor oluyor yani bu degerler yuksekmi normalmi?
    tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulu42

Merhaba,
    Ben arabanin kac yaktigini hic hesaplamadim ama yol bilgisayarida 8,8l/km yaziyor servisin dedigine görede yol bilgisayarlari %10 fazla gösterirmis o zaman bizim 1,6 lik motor 0,8 mi yakiyor oluyor yani bu degerler yuksekmi normalmi?
    tesekkurler

Alıntıları Göster
    Evet arkadaşım mert demirinde dediği gibi rodaj dönemindeki bütün yeni araçların fazla yakması tabii ki gayet normal ve bu dönemde ölçüm yapmak ne kadar sağlıklı olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nisay50

Evet arkadaşım mert demirinde dediği gibi rodaj dönemindeki bütün yeni araçların fazla yakması tabii ki gayet normal ve bu dönemde ölçüm yapmak ne kadar sağlıklı olabilir...

Alıntıları Göster
    Teşekkürler Nisay. Fakat bir sorum olacak, bu Rodaj dönemi dediğiniz motorun alışma süresi mi tanımını yapabilir misiniz? Teşekkürler..
  • quote:

Teşekkürler Nisay. Fakat bir sorum olacak, bu Rodaj dönemi dediğiniz motorun alışma süresi mi tanımını yapabilir misiniz? Teşekkürler..

Alıntıları Göster
    Evet...Rodaj döneminde mümkün olduğunca motor fazla zorlanmamalı... Çünkü makinelerde alışma dönemi olarak geçtiği için bu süre zarfında zamanla motora yavaş yavaş yüklenilmesi gerektiği kanaatındayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulu42

Merhaba,
    tesekkurler

Alıntıları Göster
    100 km'de, 8.8 litre yakıt tükettiğini gösteren bir yol bilgisayarı denildiği gibi %10 fazla gösteriyorsa bu değer 7.92lt olur normalde. Küçük bir hata hesaplama hatası olmuş sanırım. Ama bence tam doğruyu gösteriyor. En azından benim aracımda öyle. Defalarca ölçtüm. 0.1 lt bile şaşmadı.

Benim aracım otobanda ortalama 4.0 - 4.2lt yakıt tüketiyor. Normal şehirler arasında (yoldaki sürtünmeden dolayı galiba) 4.5 -4.8 arası. Karma (çoğunluğu şehir dışı) 5.0- 5.5 lt.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: kulu42

Merhaba,
    tesekkurler

• 8.8lt gösteren bir yol bilgisayarını bence servise göstermek gerekir.
    benim araç şehir içi 6.1 gösteriyor.daha 300 km de
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOLPADAN

8.8lt gösteren bir yol bilgisayarını bence servise göstermek gerekir.
    Bu Toyota dizeller yokuşta kalkışlarda problem yaratıyormu. Ben kavrama ile araç kaldırmaya alışmış biriyim doğru veya yanlış ama aracımı yokuşta el freni olmadan kaldırmakta zorlanıyorum. Bu dizellerin genel özelliğimidir arkadaşlar?
  • quote:

8.8lt gösteren bir yol bilgisayarını bence servise göstermek gerekir.
    valla 2006 mart da almıstık aracı 2006 sol benzınlı o zaman 9 cıvarı yakıodu 5000 km yı gectı sımdı 7,2-7-5 arası yakıo sehır içinxde hem aracın km sı daha cok az bıde kullanımlada alakalı bu yakıt içi yıgende honda var cok yakıo diyodu kullanırken baktım adam öküz gıbı gaza basıyo 60 olmuş hala 3 de vites onu geç adam gaz pedalına sonuna kadar asılıyo olm dedim araba cok yakmıyo sen kullanmayı bilnmiyosun hehe yani hem rodaj ın bitsesı 5000 km cıvarıdır bu hemde gaza naıkj bascan o zaman az yakıo ben 42 lt re ile ankarada 570 km gidiyorum benzinle gayet ii ama hassas kullancan az yakmak yumusak kullanım gerektırır

• quote:

Orijinalden alıntı: selim82

valla 2006 mart da almıstık aracı 2006 sol benzınlı o zaman 9 cıvarı yakıodu 5000 km yı gectı sımdı 7,2-7-5 arası yakıo sehır içinxde hem aracın km sı daha cok az bıde kullanımlada alakalı bu yakıt içi yıgende honda var cok yakıo diyodu kullanırken baktım adam öküz gıbı gaza basıyo 60 olmuş hala 3 de vites onu geç adam gaz pedalına sonuna kadar asılıyo olm dedim araba cok yakmıyo sen kullanmayı bilnmiyosun hehe yani hem rodaj ın bitsesı 5000 km cıvarıdır bu hemde gaza naıkj bascan o zaman az yakıo ben 42 lt re ile ankarada 570 km gidiyorum benzinle gayet ii ama hassas kullancan az yakmak yumusak kullanım gerektırır

Alıntıları Göster
    Desene biz baya hassas kullanıyoruz aracı.. Hani derler ya Toyota Ne Varsa Sende Var

• quote:

Desene biz baya hassas kullanıyoruz aracı.. Hani derler ya Toyota Ne Varsa Sende Var

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende 2007 yeni corolla var.(dizel)
    bu rodaj nedir bunla ilgili tavsiyeler nelerdir. benim araç 300 km de .
    geçen gece 140 km ye çıktım hatamı ettim acaba???
  • quote:

arkadaşlar bende 2007 yeni corolla var.(dizel)
    bu rodaj nedir bunla ilgili tavsiyeler nelerdir. benim araç 300 km de .
    geçen gece 140 km ye çıktım hatamı ettim acaba???

Alıntıları Göster
    Rodaj döneminde motoru fazla zorlamayın.İlk 1000 km de 120 km surati geçmeyin. Uygun viteste kullanın. Bunların hepsı kullanma kitapçığında yazıyor. Dikkatlice okuyun, yararı dokunacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demir_mert

Rodaj döneminde motoru fazla zorlamayın.İlk 1000 km de 120 km surati geçmeyin. Uygun viteste kullanın. Bunların hepsı kullanma kitapçığında yazıyor. Dikkatlice okuyun, yararı dokunacaktır...

Alıntıları Göster
    Bu arada aramızda Toyota'da çalışan arkadaşlar var mı?
  • quote:

Bu arada aramızda Toyota'da çalışan arkadaşlar var mı?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yakıt olarak ne kullanıyosunuz? 95 mi 97 mi? hangisini kullanmak daha sağlıklı olur? bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.ben 97 kullanıyorum saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: salih0306

arkadaşlar yakıt olarak ne kullanıyosunuz? 95 mi 97 mi? hangisini kullanmak daha sağlıklı olur? bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.ben 97 kullanıyorum saygılar...

Alıntıları Göster
    benim yakıt dizel.şehir içi şehir dışı karışık yol bilgisayarı 6.3 göstermeye başladı.araç 400 km de.
    100 km hızın üstüne pek çıkmıyorum .2400 devirde vites değiştiriyorum.
    bu normalmi. arkadaşlar.

• quote:

benim yakıt dizel.şehir içi şehir dışı karışık yol bilgisayarı 6.3 göstermeye başladı.araç 400 km de.
    100 km hızın üstüne pek çıkmıyorum .2400 devirde vites değiştiriyorum.
    bu normalmi. arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    Araçla toplam kaç km yaptın. Rodaj dönemi bitti mi?

• quote:

Araçla toplam kaç km yaptın. Rodaj dönemi bitti mi?

Alıntıları Göster
    hayır daha 400 km de 10 gün oldu alalı...
  • quote:

hayır daha 400 km de 10 gün oldu alalı...

Alıntıları Göster
    Rodaj dönemi bitmeden araç sarfiyatı azalmıyormuş buradaki forumdan bu sonuç çıkıyor. O yüzden en iyi devrinde 120'yi aşmadan 5000 km'yi bitirmek. Sonra daha ekonomik hale gelecektir, diye düşünüyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.