Şimdi Ara

Yamaha a6a avr nin KEF hoparlör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni yeni kurulumunu bitirebildiğim sinema ve müzik için yaptığım sistemde bi sorunum var. Yamaha a6a avr ile kef 7 r5 r3 kurulu sistem. r7 bi amp olarak müzik dinlerken sesi yükseltemiyorum ses seviyesi -20 lere gelince avr kendini kapatıyor yeniden başlıyor. kuleler 250watt avr çıkışı 150 maxx 220 yazıyor. sorun biamp olarak kaldırmaması mı? bunun için amplifikatör mü almak gerekiyor ?

• Slmdrmk kullanıcısına yanıt
    Açıkçası Kef R serisi kolay sürülen hoparlörler değil. Ama -15 de A6A gibi bir amfinin zorlanıp da kendini kapatacağı kadar yüksek bir seviye değil. Bir yerde sorun olduğu aşikar.

Yalnız aynı amfi ile biamp kullanım bence bir fayda sağlamıyor. O yüzden öncelikle sorun biamp’da mı anlamak için R7’leri normal şekilde bağlayıp deneyin.

Bu arada bu kapanma durumu sadece önler aktif iken yani 2.0 stereo kullanımda mı oluyor?

Müziği all channel stereo şeklinde dinlerken kapanması amfiye daha fazla yük bindirdiği için bu durumda kapanması daha olası.

Ek olarak amfide bir ısınma durumu var mı? Bazen ev şartları sebebiyle AVR’ler oldukça kapalı yerlerde olabiliyor ve bu da amfinin çok ısınıp kendini korumaya almasına sebep oluyor olabilir.

Benim Denon 4400 de ısınıyordu, özellikle trafosunun olduğu sol ön kısım. Ben de o kısmın üzerine bir pc fanı koydum. Bu şekilde avr oldukça serin şekilde çalışıyor. Eğer benzeri bir ısınma durumu varsa önce AVR’yi rahat hava alabileceği bir yerde biamp şekilde deneyin.
    Sorun devam ediyorsa biampı iptal edip, normal bağlantı ile tekrar deneyin derim.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt

Açıklamanız için çok teşekkürler  

all chanel da daha düşük seviyelerde kalıyor. avr ısınıyor fan açıyor ama sesi yavaş yavaş değilde birden verirsem ısınmadan fan açmadan kapatıyor kendini. bu arada hepsi biamp bağlantı ama kulelerde kullanmadığım bi amp extra zonedan bi amp yapıyorum . ilk kurduğumda normal tek kablo bi amp olmadan hepsi normal denemiştim ses yüksekti sonra bi amp yaptım kısa mesafe kablolarla yüksek ses vermemiştim şimdi deneme fırsatım oldu. 1 2 ay sonra tekrar deneyebilirim şuan evden uzağım araştırma yapıyorum gerekirse yurtdışındayken amplier alacağım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.