Şimdi Ara

Yardım!!(250gb samsung 31 gb'ye düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 250 gb lik hard disk ilk önceleri normal çalışıyodu sonra birden 31 gb ye düştü anlamadım noldu yaa hiç bişide sorun yok ama 250 yi gördüğüme eminim; ilk önce windows kurdum sonra biraz bişiler yedekleyim dedim biçimlendirilmesi gerekio dedi biçimledikten sonra 31e düştü yardım edin yaa sinirden aalıcam walla:(

• Arkadan jumper ayarına bak 32GB limit mod olmasın

Samsunglarda slave olması için jumper takılmaz mesela
  • arkadaşım eminim jumper yok üstünde zaten olsaydı en başlarda 250 yi görmezdi.. arkdaşlar bilcen yokmu ya yardım edin lütfeen
  • quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz891

Arkadaşlar 250 gb lik hard disk ilk önceleri normal çalışıyodu sonra birden 31 gb ye düştü anlamadım noldu yaa hiç bişide sorun yok ama 250 yi gördüğüme eminim; ilk önce windows kurdum sonra biraz bişiler yedekleyim dedim biçimlendirilmesi gerekio dedi biçimledikten sonra 31e düştü yardım edin yaa sinirden aalıcam walla:(

Kaça böldün? Harddiskin tamamını bölüm oluşuturduğundan emin misin? Ayrıca biçimlendirilmemiş alanın boyutunu göremezsin.Biçimlendirdikten sonra boyutu belli olur.
    Kurarken bölümlenmemiş alan bırakmış olabilirsin.

• Harddiskin sata mı ide mi?
    ayrıca ne olarak bicimlendirilmis bi ona baksana ntfs mi yoksa fat32 mi?
  • arkdaşım dün 3 kere windows kurdum ilk kurduğumda herşey yoplundaydı 250 olarak görüyordu bu sorun olduğunda biçimlendrdim tekrar kurdum sonra 31 olarak görmeye başladı ajayip sinir bişi ya :'(
  • partition magic le gerekli düzenlemeleri yapabilirsin. Endişelenecek bir durum yoktur. Disk ayırma tabloları hasar görmüştür en kötü ihtimal, mekanik problem olma ihtimali nerdeyse sıfır.
  • harddiskim ide(sata dahamı ii olur sizcee??) bu arada fat32 olark biçimlendirdim yaw
  • In Windows XP, you can format a FAT32 volume up to 32 GB only.

Windows xp nin yardımında yazıyor yukarıdaki yazı. göreceğin gibi FAT32 olarak sadece 32GB formatlayabilirsin. hem NTFS, FAT32 ye göre daha güçlü bir formattır. Diskini NTFS olacak şekilde biçimlendirmelisin

Windows yardımından da istediğin bilgiye ulaşabilirsin...
  • dinçer kardeş bi deniyim olursa çok minnetar olurum walla sana:D hadi ben bi deniim bu arada sizce sata dahamı ii yada farkları neler??
  • bence sata madem yeni HDD daha yeni teknoloji olsun. hatta sata2
  • Neden fat32 biçimlendiriyorsunuz? Tek olasılık var o da linux. Linux ve win xp mi kullanıyorsunuz?
  • bence de sata2
  • Sıkıntın fat32 yle formatlamadan kaynaklanıyor. NTFS yapacan mecburen. Bu arada biosda 250 mi görünüyor disk, bide ona dikkat et.
  • 31 Gb a mı düştü disk e abdest aldır belki düzelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: non_stop

31 Gb a mı düştü disk e abdest aldır belki düzelir

bu iyiydi kardeş
  • Abdest aldıracaksanız saf suyla yapın bari kısa devre olmasın
  • korkmana gerek yok büyük ihtimal harddiskin partitionu bozulmuş partition magic ile düzelte bilirsinsorun devam ederse özelden mail at. bkirbag@hotmail.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.