Şimdi Ara

[YARDIM]İki laptopu wireless ile birbirine bağlamak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. İki laptopu wireless sayesinde birbirine bağlayabilir miyim? Modem yok, sadece veri alış-verişi için kullanacağız laptopları.

Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

• Evet laptop'ların ikisinde de wireless kartı varsa bunu yapabilirsiniz. Şu sayfaya göz atın:

http://www.hardwaremania.com/content/view/164/28/
  • ag baglantilarindan kablosuz adaptore sag tiklayip ozelliklere gel. acilan pencereden kablosuz aglara git. orda simdiye kadar baglandigin kablosuz agalrin isimlerini gorcen listenin altinda ekle buttonu var ona tikla. en ust kisma wireless in ismi ssid onun altindaki yer sifreleme ayarlari ilk denemede web yapma duzgun baglandiktan sonra sifreleme ile ugrasirsin. bu penceredeki en onemli kisim en alttaki check, 2 bilgisayar arasinda baska bi cihaz olmadan ad hoc baglanti icin onu checlemen lazim. ondan sonra tamam tamam de. diger laptop bi sure sonra ayar yaptin laptopin ssid sini gorur. normal wireless a baglaniyor gibi baglanir. ilk baglanti sorunlu olabiliyor ozellikle ip alirken. azcik ugrasacaksin.

uyari baglantini yaptiktan sonra yaptigin ayari ekle dedigin listeden silmezsen laptop surekli sinyal gonderiyor cevredekiler surekli senin laptopi goruyor. sinyal gonderdigini fark etmende baska pc den bakmadikca cok zor.

buna ek olarak yaptigin bilgisayarlar arasi wireless baglantisindan interneti de paylasabilirsin. bu isleri yapmadan once internet baglantisi olan kablolu ag baglantisina ag baglantilarindan sag tikla ozelliklere bas sonra gelismise gel ordan interneti paylasa tikla. bu ayarlari yapinca kablosuzun tcp sinde sabit bi ip oldunu gorcen dikkat et sonra kablosuz baglanti yaptiginda sorun olabilir.

• Teşekkür ederim, eve gidince deneyeceğim. Bir sonuç alamazsam sizleri bilgilendiririm. İnşallah olur. Tekrar sağolun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Evet laptop'ların ikisinde de wireless kartı varsa bunu yapabilirsiniz. Şu sayfaya göz atın:

http://www.hardwaremania.com/content/view/164/28/

Çok teşekkür ederim PHaLaNX kardeş. Verdiğin linkteki anlatılanları uyguladım ve oldu. Sağol, varol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.