Şimdi Ara

!!!YARDIM!!! Kasa oluşturmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlemci;
    Intel® Core™2 Extreme Processor QX9770 (12M Cache, 3.20 GHz, 1600 MHz FSB)
    Anakart;
    ASUS P5Q Deluxe
    Power;
    GX-750W
    Bunlar mevcut...

Almaya karar verdiğim parçalar;
    Kasa;
    THERMALTAKE ELEMENT G MidT ATX SİYAH KASA
    İşlemci Soğutucusu;
    CORSAIR Hydro Serisi™ H80 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Almayı düşündüğüm parçalar;

Ram olarak DDR2; 2GB 'ın 1200MHz 'nı Vatan Bilgisayarda göremedim. 800MHz lar mevcut onlarda da "KINGSTON" "GSKILL" "CORSAIR " modellerden hangisi daha iyi olur bilemedim. olursa 2GBx4 'den 8GB yapmayı düşünüyorum.

Ekran Kartı olarak Asus GTX560 serilerine sıcak bakıyorum. (Oyun ve Grafik-montaj Programlarında kusursuz çalışacak bi sistem arıyorum)

Hatta elimde olursa SSD harddisklerle de tamamlamayı düşünüyorum. SSD için ve Ekran Kartı için korkum SATA3 sistemlerin; SATA2 anakarta kullanımlarında bazen Güney Köprüsünü yakması gibi sorunlar yaşatmasıdan biraz tırsıyorum.

Arkadaşlar elimden geldiğince parçalar olsun linkleri ile paylaştım.
    Eski sistem bi işlemcim var. Son alınacak listesi Ekran kartı hariç 1milyara yakın tutuyor.
    Çok başım ağrıdı bilgisayar konusunda... Şu parçalardan adam gibi bir bilgisayar yapıp en azından 3-5 sene daha bulaşmak istemiyorum.
    Ekran Kartı - RAM gibi sisteme uygun önerileriniz... Hatta ki Hatta diğer parçalar için de önerileriniz ve bilgileriniz benim için çok önemli. Bilgisayar hakkında ne öğrenirsem kardır. İsteyen ileti isteyen pm olarak konuya katılım gösterirse çok memun kalırım.
    Şimdiden Teşekkür Ederim
    Saygılar

Dipnot: "Bi işi yapıyosan tam yap, tam yapamıyosan hiç bulaşma" görüşüne sahip biriyim. zengin vs. de değilim :) farkındayım, bilgisayar konusunda çoook uçtum. 1-2 yıl işten biriktirdiklerimin hepsi bu yolda gitti :) (İnş. sistemi ve düşündüklerimi çok fazla görmezsiniz... )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_kuklasi -- 24 Eylül 2012; 13:43:19 >

• Corsair H100/Thermalright Silver Arrow
    Gtx 670/Hd7870
    Corsair Force Gt 120Gb/Ocz Vertex 4 128Gb
    G.Skill F2-8500Cl5D-4GBTd
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Corsair H100/Thermalright Silver Arrow
    Gtx 670/Hd7870
    Corsair Force Gt 120Gb/Ocz Vertex 4 128Gb
    G.Skill F2-8500Cl5D-4GBTd

temiz bi yazı olmuş

Ramler uygun sitelerinde 1200 - 1300 modellerinin destekleyip desteklemediğini göremedim. ekstradan 4 GB yerine 8GB kullanılması daha uygun olur mu?

Corsair Force SSD kart için ciddi anlamda korkuyorum. Sata 3, sistemlerin Sata 2 de kullanıldığında ne kadar eski sistemleri kaldırdıklarını söyleselerde, güneyköprüsünü yakma problemlerinden dolayı :( onun hakkında daha fazla bilgi almadan korka korka bakacam sanırım.

Soğutucu
    olarak Corsair H100 ile H80 arasında 20-30 milyon oynuyo. Fakat satışlarında üzerlerinde fanlarını takmamaları ve ekstradan almamızı istemeleri hoş değil. Thermalright çok değişik ve sağlam bi soğutucuya benziyo. onları da araştracağım (Değişik bi ürün tanıttığınız için çok teşekkürler)

Gtx 670 / Hd7870 ürünleri için kıyaslamalarını inceledim. Gtx670 bi çok yerde fark atıyo(Zaten yanlış hatırlamıyorsam Hd7870 Amdnin yaptığı kart olmasından. şimdilerde olumlu cevaplar alsada eski kafalı olduğumdan sıcak bakmıyorum)
    Gtx 670 için para konusunda korkum var. borç harc bulabilirsem sanırım en uygunu o kart gibi görünüyo
    Gtx serileri için şöyle bi sorum olacak
    Aynı serinin "ASUS" "ZOTAC" gibi markalarda bulunması bana şu soruyu getiriyo
    Ne FARKI var ?

Tekrardan Teşekkür ederim

• Ağır uygulamalar ile çalışılacaksa 8gb daha iyi olur.
    Güney köprüsü sorunu hakkında bilgim yok. Alternatif olarak Vertex 2 ve Corsair F serisi düşünülebilir.
    Fiyat/Performans olarak Silver Arrow Sb-e tavsiye ederim. 3. fan ile H100'den 2 ~ 3 derece daha serin çalışıyor.
    Bahsettiğiniz markaların ürünlerinin referans tasarıma göre soğutma ve saat hızları gibi farkları var.
    Rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.