Şimdi Ara

Yardım Lütfen,128gb ocz vertex4 kurdum 30 gb kayıp yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop için geçenlerde 128gblik ocz vertex4 aldım. Serviste ücretsiz kurulum vardı verdim bugun aldım. Kafama takılan şey ise C 31.2 Gb, D ise 66.5 Gb. Yaklasık 30 gb kayıp gorunuyor bu durum normalmidir? Sebebi nedir yardım ederseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadly_Angel -- 28 Kasım 2012; 22:47:11 >

• 128 GB denilen alan 128000 MB olduğu için belirli bir kayıp olacaktır ancak o kadar olmaması lazım.

Aklıma gelen ilk şeyse servisin gizli bir partition oluşturup ona da recovery dosyaları attığı.
  •  Yardım Lütfen,128gb ocz vertex4 kurdum 30 gb kayıp yardım
    kayıp 22 gbyi burada buldum ama bu nedir bilemedim. Bahsettiginiz olay bumudur=?
  •  Yardım Lütfen,128gb ocz vertex4 kurdum 30 gb kayıp yardım
    kayıp 22 gb burada ama bu nedir bilmiyorum. Bahsettiğiniz olayla alakası varmıdır?
  • Direk 128gb mi olmasini bekliyordun

1tbda 92gblik bi kayip vardi sanirim oranlarsan yaklasik 10gblik bi kaybin olcak senin de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadly_Angel

Laptop için geçenlerde 128gblik ocz vertex4 aldım. Serviste ücretsiz kurulum vardı verdim bugun aldım. Kafama takılan şey ise C 31.2 Gb, D ise 66.5 Gb. Yaklasık 30 gb kayıp gorunuyor bu durum normalmidir? Sebebi nedir yardım ederseniz sevinirim.

Kayıp olur ama 30gb çok fazla.
  • her zaman yüzde 7lik bir kayıp olur. muhtemelen recovery yada format atılırken bölümlenmemiş alan olabilir, tekrar format atıp kendiniz yapabilirsiniz.
  • Başta yaklaşık 21 GB boyutunda bir bölüm var.
    Hidden partition durumunda.

Bu hale notebook sistemlerinde çok rastlanır. Zira sistemin recovery kayıtları, sistem yedeği, sürücüler, bundle programlar vb bu şekilde depolanıp kurtarma vb halinde kullanılması sağlanır.

Partition Magic, Acronis Disc Director vb yazılımlarla bu partisyonu görünür hale getirebilirsiniz. Ancak bu durumda boot problemi olabilir.

Görünür hale getirip herhangi bir Live CD ile buradaki veriyeri yedekleyip bölümü silebilir, görünen ilk bölüm C: ile birleştirebilirsiniz. (Bu durumda ilk bölümü primary yapmalı ve active olarak tanımlamalısınız yoksa sistem açılmaz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melikulupinar -- 29 Kasım 2012; 20:53:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.