Şimdi Ara

Yardım lütfen, jant ebatları küçültme yakıt tasarrufu sağlar mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Burada ebatı küçültünce yakıt tüketimi düşer diyenler bilimsel olarak mı konuşuyor yoksa şehir efsanesi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctarık

Arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim, Peugeot 508 allure aracımın 18 inç olan jantlarını 16 inç jantlarla değiştirmek istiyorum,
    nedenine gelince aracımda 245 35 r18 ebatlarında kış lastikleri takılı ve yaz lastiğim de yok, orjinal ebatlar olan 235 45 r18 lastik fiyatlarına
    bir bakayım dedim marka lastiklerin tanesi 500 TL'den başlıyor, 16 jant orjinal ebatlarında ise 215 60 r16 lastik fiyatları çok daha uygun,
    aracımı uzun yıllar kullanmak istediğim de düşünüldüğünde hem daha sonra lastik değiştirme maliyeti hem 18 inç lastiklerin daha fazla
    yakıt tüketecek olması (en azından ben öyle biliyorum, yanlışsam düzeltin) nedenleriyle lastiklerimi 16 inç jant ve lastiklerle değişmek istiyorum,
    (ikinci elde az kullanılmış ve uygun fiyatlı jant-lastik takımı buldum), sizce ne yapmalıyım, yanlış mı düşünüyorum.
    Bu arada 18 inç göze daha güzel geliyor ama ben işin estetiğinde değilim, ekonomik olarak doğru mu yapıyorum acaba?
    Cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler.

bizim bi abi komple boyalı era aldı 25 bine :D sonra lastikçi buna demişki çelik jant ağır senin arabanın motorunu çok yorar ve yakıtta çok yakar bizimkide buna istisnaden lastikçiden teneke 4 tane jant ve 4 tane lastik alıyor jant kapaklarınıda alıyor parasını ödüyor lastikçiyede çıkan jant ve lastikleri veriyor sonucu sordum değişen bişey olmadı ama araba böyle daha güzel gözüküyor demi diyor bana :D bende fiyat sordum 1500 tl bayılmış :D

sizinkide buna dönmesinde :D

• Ben kafama göre yeni bir jant yapmıyorum ki aynı aracın fabrika çıkışlı orijinal jantini alıyorum, sizin bahsettiğiniz olayla alakası yok yâni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç farketmezsiniz bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxkowboyxx

quote:

Orijinalden alıntı: hug

Bizim dayıoğlu da şahinine 225 45 17 lastik taktı. Makine lpg' li. (Onlar makine diyor)

Orjinal 13'' jantlarıyla bile yokuş çıkamayan o aracı şimdi nasıl yürütüyorlar?

o Doğan görünümlü Şahin. Görüntüsü yeter yokuşu yemeye.
  • Benzer durumu yaşamış ve 18 janta her yerde her ebatta lastik bulunmadığını 3 yıl kadar önce acı bir tecrübe ile öğrenmiş biri olarak eğer aracı performanslı kullanmıyorsanız hiç düşünmeden 16 janta geçin derim,i şu konuyu da okuyabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_60282553/f_//tm.htm#113021768
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.