Şimdi Ara

Yardım!! Tuzla Rehabilitasyon Merkezinde 3 Bacaklı Köpekler Çamurdan Çıkamıyorlar!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilmiyorum, yanlış yere mi konu açıyorum. DH yöneticilerinden yardım istiyorum. Eski üye olmama ve sürekli takip etmeme rağmen fazla konu açan birisi değilim. Ama TRM dağ başında, çok az insan yardım ediyor ve köpeklerin yardıma ihtiyacı olduğu mesajını aldım. Aldığım mesajı aşağıda sizinle paylaşmak istedim. Yarın haftasonu ve ben yarın yardıma gideceğim. Sizin de önemli bir işiniz yoksa, bir hayır duası almanızı temenni ederim. En azından facebook profilinizde paylaşınız. Aldığım mesaj;

"Tuzla Rehabilitasyon Merkezi'nde yağan yağmur nedeniyle köpeklerin durduğu alan tamamen balçık olmuş vaziyette. Engelli, 3 bacaklı dostlarımız toprağa saplanıyor ve geri çıkamıyorlar. Durum çok ama çok acı! LÜTFEN acil olarak Tuzla Rehabilitasyon Merkezi'ne ÇİMENTO ve mikat dişli KUM gerekiyor. Gönüllüler bir yavrucağı kurtarırken diğeri batıyor. Yardımlarınızı esirgemeyin. Yardım edebilecek olanların 0532 627 02 38"

http://www.facebook.com/group.php?gid=14290774998

http://www.tuzlaninkopekleri.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d0sT -- 18 Aralık 2010; 4:07:51 >

• O kuzucuklarla ayrı uzak şehirlerdeyiz. Emeğinize, duyarlılığınıza teşekkürlerrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEDDI

O kuzucuklarla ayrı uzak şehirlerdeyiz. Emeğinize, duyarlılığınıza teşekkürlerrr

İnsanlık görevimiz.. Pendik'te ikamet ediyorum. Yerleri Tuzla, Aydınlı köyünün çıkışında.. Yol bana bile otomobille uzak geliyor. Ataşehir, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla belediyelerinin topladığı köpekler tedavi ve bakım için oraya gönderiliyorlar. Herhalde çığlıklarını duymamamız için o kadar uzağa gönderiliyorlar. Felçli, sakat, hasta hayvanlardan iyileşenler aşılanıp, küpe takılıp, tekrar sokaklara bırakılıyor. Kaderleriyle başbaşa kalıyorlar. Zaten yiyecekler yetersiz geliyordu. Orada gönüllü çalışanlar enfeksiyon ilaçlarını dahi bazen ceplerinden karşılıyorlardı. Şimdi bir de bu olay çıkmış. En başta Allah'a dua ediyorum, o zavallılara fazla acı çektirmemesi için..

Bu arada imzanız çok güzel.. Bir de şöyle bir hadis-i şerif var ki;
    “Merhamet edenlere Allah da merhamet eder. Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin.”

Bir tane güzel söz de Şeb-i Arus gecesi Mevlana'dan gelsin.
    Allah der ki: "Hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama Hesap Günü konuşacaklardır!.."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d0sT -- 18 Aralık 2010; 3:20:30 >

• Barınağın ismi bile insanın içini burkmaya yetiyor Ben de Ankara da elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum.
    Ve Herkesin birbirinden öğreneceği az ya da çok, küçük ya da büyük bir şeyler olduğuna inanırım. Sizden de çok anlamlı bir hadis-i şerif ve bir güzel söz öğrendim İyilerle kötülerin mücadele alanında doğru tarafta olmanız ne güzel.
  • YUKARI!
  • Biz sıcak evlerimizde, rahat koltuklarımızda, yemekten sonra nette dolaşırken; yakınlarımızda bir yerde, soğuk taşlar üzerinde, aç ve hasta olarak yatan ve üşüyen, sahipsiz-sevgisiz kalan hayvanlar için Allah'a dua etmek ve elimizden geldiğince yardım göndermekten başka çaremizin olmadığını bilmek çok acı.. Keşke bahçeli bir evde otursam, onlardan birkaçını oradan kurtarsam... Şimdi de yiyecekleri bitmiş.
     Yardım!! Tuzla Rehabilitasyon Merkezinde 3 Bacaklı Köpekler Çamurdan Çıkamıyorlar!!

Arkadaşlar, burası sadece bir örnek.. Bütün barınaklar neredeyse aynı durumda.. Nerede ikamet ediyorsak, yakınımızdaki barınaklara lütfen bu soğuk kış günlerinde uğrayalım. En ufak bir ihtiyaçlarını bile karşılasak, en çok ihtiyaçları olduğu bu zamanlarda çok sevap kazanabiliriz, verdiğiniz sadaka sizi, ailenizi kaza-belalara karşı korur ve kalbiniz huzur dolar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.