Şimdi Ara

Yarı Profesyonel Kompakt Ölçülerde Kaliteli Makine Arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, eski point and shoot tarzı Canon fotoğraf makinemin sonuçları artık beni tatmin etmiyor. Özellikle 2,5 yaşındaki oğlumun hareketli pozlarını yakalayamıyorum hiç, bilirsiniz hayalet gibi çıkıyor. Oğlumun büyümesi esnasında her anını kaydetmek istiyorum ama kaliteli olmalı ki ileride baktığımızda somurtmayalım. İşte hem böyle hareketli anları net bir şekilde yakalayabileceğim, hem zayıf ışıklı ortamlarda kaliteli sonuçlar alabileceğim hem de canlı ve gerçekçi fotoğraflar elde edebileceğim bir makine almak istiyorum. DSLR makineler hem çok karışık hem çok büyük benim için, benim gönlümde kompakt ölçülerde DSLR-Like denen tarzda Olympus XZ1 gibi, Panasonic GF1-2 gibi Canon G11-12 gibi hem tüm manuel ayarları bünyesinde barındıran, hem de otomatik yönlendirme yapabilen bir cihaz var. Beklentilerim sırasıyla; yukarıda da yazdığım gibi yüksek kaliteli fotoğraflar, HD video kaydı, değiştirilebilir lens (hani olurda belki ileride fotoğraf olayına tam sararsam boşa düşmeyeyim aynı cihazı farklı lenslerle kullanabileyim diye), küçük boyutlar ve tabi uygun fiyat. Bütçe olarak 1200 TL yi aşmam zor. Bu şartlar altında, öneriniz nedir? İllaki yazdığım modellerden birisi olması gerekmiyor, atladığım veya bilmediğim bir çok marka ve model var. Yardımlarınız çok makbule geçecektir, teşekkürler.

• Sony Nex-5, Olympus EP-2, Canon G12, Canon s95 arasından seçin bence
  • Fiyatları şu sıralar ne alemde bilmiyorum ama Sony NEX-3 ve NEX-5'e bakabilirsiniz bütçenize göre.

Nex-3'ü bilmem ama NEX-5'i kullanma şansım oldu, boyutuna göre harika işler çıkarıyor bence. NEX-3 de onun biraz kırpılmış versiyonu. Kasa malzemesi ve 1080p yerine 720p video dışında bir farkları yoktu sanırım. Bir bakmakta fayda var yine de.
  • canon g12 güzel ama lensi değişmiyor
    sabit lensi de fazlasıyla işinizi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GiJaL
    Fiyatları şu sıralar ne alemde bilmiyorum ama Sony NEX-3 ve NEX-5'e bakabilirsiniz bütçenize göre.

Nex-3'ü bilmem ama NEX-5'i kullanma şansım oldu, boyutuna göre harika işler çıkarıyor bence. NEX-3 de onun biraz kırpılmış versiyonu. Kasa malzemesi ve 1080p yerine 720p video dışında bir farkları yoktu sanırım. Bir bakmakta fayda var yine de.

sony nex3 objectivi cok mu pahali?
    Makineni satin alirken objektiv ile beraber mi fiyati? Yoksa tek body mi?
  • dostlar, yardiminizi, tavsiyenizi acilen bekliyorum.... son olarak bi karar veremiyorum...
    lenslere sonradan dunyaca para harcamak istemiyorum.. en uzagi 100-150 dolar....
    makinenin hemde hizli cekimleri olsun isterim...

fiyatinin hakkini veren bi makine onerin...

Panasonic 12.5MP Digital Camera (DMC-FZ40K) 400$
    Canon Powershot 10MP Digital Camera (S95) 420$
    Fujifilm Finepix 16MP Digital Camera (HS20) 450$
    Fujifilm Finepix 16MP Digital Camera (F500EXR) 300$
    Fujifilm Finepix 14MP Digital Camera (S4000) 250$
    Panasonic Lumix 14.1MP Digital Camera (DMCFZ100K) - Black 500$
    Canon PowerShot 10MP Digital Camera (G12) 500$
    Nikon COOLPIX 10.1MP Digital Camera (P7000) 430$
    Olympus E-420 10.0MP DSLR Camera With 17-45mm Lens Kit 400$
    Olympus 12.3MP Interchangeable Lens Camera with 14-42mm Lens (E-PL1) - Black 400$
    Nikon D3000 10.2MP DSLR Camera With 18-55mm VR Lens Kit 450$
    Canon EOS Rebel XS 10.1MP DSLR Camera With 18-55mm DC Lens Kit 530$
    Sony Cyber-shot 9.1MP 20X Optical Zoom Digital Camera (DSCHX1) 280$

bunlar biraz pahali... ama tavsiye eder misiniz? ve ya ilk makinde icin ustteki makineler de yeter mi diyorsunuz...sonradan 100 dolardan cok lenslere falan para harcamak istemiyorum...

Panasonic Lumix 12.1MP Interchangeable Lens Camera with 14-42mm Lens (DMC-GF2KK) 600$
    Canon EOS Rebel T3 12.2MP DSLR Camera With 18-55mm IS Lens Kit 600$
    Sony Alpha A390L 14.2MP DSLR Camera with 18-55mm Lens Kit 600$
    Sony Alpha 14.2MP Interchangeable Lens Camera with 18-55mm Lens (NEX-3) - Black 600$

yardiminizi acilen bekliyorum.. sizlerden bi cevap alip siparishimizi vercez inshallah

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.