Şimdi Ara

Yaş ağaç kesmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kuranda yaş ağaç kesmek ile ilgili ayetler var mıdır ?
    Kendisine müslüman diyen bir insanın yaş ağaç kesmesi doğru mudur?

• ?
  • Yoksa gidip kesecen mi utanmadan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuranda yazmasa keseceksin yani ?
  • kuranda yazılanların hepsini yaptın da o kaldı
  • Ben yaptım demiyorum. Müslümanım diyen bir adam ağaçları kesiyor veya kestiriyorsa bu normal midir dedim. Soruyu dikkatli okuyup yorum yazsaydın keşke.
    @atmaca57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi protar50 -- 30 Mayıs 2013; 16:53:27 >
  • Ben yaptım demiyorum. Müslümanım diyen bir adam ağaçları kesiyor veya kestiriyorsa bu normal midir dedim. Soruyu dikkatli okuyup yorum yazsaydın keşke.
  • Kuran'da yazıp yazmamasının bir önemi yok. Vicdan diye bir durum var. Gerçi dini imanı para olanların vicdanı olur mu orası ayrı.
  • doğruları veya yanlışları kişinin dinine göre değerlendirmen ne kadar doğrudur.
  • 3. köprü bir ihtiyaç haline geldi İstanbulda ondan ağaç kesmek mecburi bir durum. Bu arada zaten ülkemizde kontrollü bir şekilde her yıl ağaç kesiliyor ki köylerde yaşayanlar için. Önemli olan bilinçli bir şekilde dikimini yapmaktır. Mesela Rusya düzenli olarak dikip düzenli olarak da kesiyor. Parselleme mi ne deniliyordu hatta o kesim taktiğine. Tabi tahmin ettiğim koyuyla alakalı sorduğunu varsayarak bu cevabı yazdım. Bu arada bir siyasi görüşürüm filan yok düşündüğün kişiyi de savunmuyorum
  • Bişeyi yapıp yapmamanı kuran mı belirliyor kardeşim vicdan diye bişey var yazsa ne farkeder yazmasa ne farkeder. hayatın her parçasını da dine endekslemeyin allah aşkına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: protar50

Ben yaptım demiyorum. Müslümanım diyen bir adam ağaçları kesiyor veya kestiriyorsa bu normal midir dedim. Soruyu dikkatli okuyup yorum yazsaydın keşke.
    @atmaca57

hocam eğer keyfin için kesiyorsan tabii ki günah sonuçta bir canlı ve yararlı bir canlı keyfin için değilse günah olmaz diye düşünüyorum.kur an zaten mantıkla hüküm eder manttığınla böyle şeyleri çözebilirs,in
  • buraları görseler istanbuldakiler günde tonlarca ağaç kesiliyor orman genel müdürlüğü desteğince !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.