Şimdi Ara

Yatay Geçiş Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anadolu da bir üniversitede eğitim fakültesinin öğretmenlik bölümünde okuyorum.Notlarım mükemmel olmasa da iyi. İstanbulda ki üniversitelerden birine yatay geçiş yapmak istiyorum.Bunun için hangi şartlar gerekiyor. Ortalama 4 üzerinden 2.5 olması gerekiyormuş.Disiplin cezası vs olmaması gerekiyormuş.Ben bunları karşılıyorum ama İstanbulda üniversite beni neden kabul etsin. Neye göre seçme yapıyorlar? Bu konuda bilgi edinmek istiyorum

Ayrıca diyelim ki yatay geçiş yaptık ve İstanbulda bir okul kazandık şimdi benim geçişi iptal edip tekrar okuduğum yerde kalabilme imkanım var mı ? Yani yatay geçiş yapıcam ama gitmeyeceğim ?

• Forumda ikinci konum tek cevap gelmedi bu mu donanım haber :)
  • Arkadaşım seni neden seçsin diye bişey yok.Başvuranlar arasında en iyi 3 öğrenciyi ve ya 4 öğrenciyi( sayı neyse) seçmek zorundalar.Kendi kafalarına göre seçmiyorlar.Eğer bölümün ingilizce eğitim veren bi bölümse zaten muhafiyet sınavına girmen gerekiyor.Onu geçersen geçenler arasındaki ortalamalara bakılıyor.Yani 2.5 ortalamayı geçen herkesi almıyorlar.En yüksek 3-4 kişi kimse onlar giriyor..

2.ci soruna gelirsek, evet tabiki var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunio Kun

Arkadaşım seni neden seçsin diye bişey yok.Başvuranlar arasında en iyi 3 öğrenciyi ve ya 4 öğrenciyi( sayı neyse) seçmek zorundalar.Kendi kafalarına göre seçmiyorlar.Eğer bölümün ingilizce eğitim veren bi bölümse zaten muhafiyet sınavına girmen gerekiyor.Onu geçersen geçenler arasındaki ortalamalara bakılıyor.Yani 2.5 ortalamayı geçen herkesi almıyorlar.En yüksek 3-4 kişi kimse onlar giriyor..

2.ci soruna gelirsek, evet tabiki var...

Sağolasın hocam ayrıca imzan güzelmiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.