Şimdi Ara

yavru kertenkele yakaladim cok sevimli SS li (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
6.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kertenkele hadisi vardı ,tek vuruşta öldürürsen ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

Küçükken sıksık yakalardım bunları biliyorum zararsızlar ancak bunları tutmak da kolay değil, kuyrukları hemen düşüyor zaten yakalaması da zor zarar vermek istemiyorum.
    Pet şişe olayını deniyim, çok seri ama bi boşluğuna denk getiriyim yakalıyım ben şu keratayı bu akşam.
    Aslında börtü, böcek, sinek ne varsa yer bu yaratık bıraksam da olur ama uyurken kulağa girme düşüncesi canımı sıkabilir.

Kacarmi acaba kulağa ya insanlardan korkan birseye benziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ev yaparsın ama niye buradalar diyemezsin en azından veya ortamından edemezsin hayvanı.
  • Bunların saniyede 150 dil darbesi var

• O bir keler bi zararı yok fakat doğa hayvanı sal gitsin yazık günah, balkondan bırak yolunu bulur.
  • Bu hayvan zararsizdir.geceleri isiga gelen boceklerle beslenir.rahat birak hayvani aci cektirme.

• quote:

Orijinalden alıntı: homosapien

quote:

Orijinalden alıntı: Hiaylong Sani Hie

Zaten sinek kadar sineği nasıl yesin hayvancağız. Doğal ortamına bırak evcil hayvan mı lan bu?

Lan evimde geziyordu mic doğal ortamı evmi lan bunun:D

Evini onun doğal ortamının üstüne yaptığın için orada geziyordur

• Az önce antrede karşılaştık, yaklaşık 10 dakikalık kovalamaca ardından köşeye sıkıştırdım, koşu yoluna hazırlamış olduğum tuzağa kendi seve seve girdi :)

Birazcık inceleyip saldım dışarı, en ufak zarar vermeden bu işi çözdüğüm için mutluyum
  • Kertenkele öldürmek neden sevaptır?” diye sormuş.

Cevap: Çünkü kertenkele fasıktır yani günahkârdır. Günahkâr olmasına gelinca; İbrahim (Aleyhisselam) ateşe atıldığı vakit yeryüzündeki bütün hayvanlar ateşi söndürmeye çalışmış, ama kertenkele ateşin daha da çok yanması için üflemiştir.

1) Aişe (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:

“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) kertenkeleye fasıkcık (günahkâr) dedi.”

Müslim 2239/145, İbni Mace 3230, Ebu Davud 5262

2) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Herkim kertenkeleyi ilk vuruşta öldürürse ona yüz sevap vardır. Kim de onu ikinci vuruşta öldürürse ona birinciden aşağı olmak üzere sevap vardır. Kim üçüncü vuruşta öldürürse ona da ikinciden aşağı olmak üzere sevap vardır’ buyurdu.”

Müslim 2240/147, Tirmizi 1511, Ebu Davud 5263, İbni Mace 3229, Ahmed bin Hanbel 1/420

Bencede tek atarak öldür cennetliksin

• Lütfen sal o ortamda stres yapıp ölecektir illa bir sürüngen beslemek istiyorsan bearded dragon ya da gecko filan al

• quote:

Orijinalden alıntı: palamut.avi

Tek atarak öldür Cennete gidersin

Hocam süpersin haykırdım resmen
  • Hayvanı rahat bırak annesi merak eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

Az önce antrede karşılaştık, yaklaşık 10 dakikalık kovalamaca ardından köşeye sıkıştırdım, koşu yoluna hazırlamış olduğum tuzağa kendi seve seve girdi :)

Birazcık inceleyip saldım dışarı, en ufak zarar vermeden bu işi çözdüğüm için mutluyum

Tebrikler haletmissin tuzak dedigin pet sisemi:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3F5C62838 -- 4 Ağustos 2014; 23:12:00 >
  • Sigara paketinin naylonu :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNO3

Kertenkele öldürmek neden sevaptır?” diye sormuş.

Cevap: Çünkü kertenkele fasıktır yani günahkârdır. Günahkâr olmasına gelinca; İbrahim (Aleyhisselam) ateşe atıldığı vakit yeryüzündeki bütün hayvanlar ateşi söndürmeye çalışmış, ama kertenkele ateşin daha da çok yanması için üflemiştir.

‘Herkim kertenkeleyi ilk vuruşta öldürürse ona yüz sevap vardır. Kim de onu ikinci vuruşta öldürürse ona birinciden aşağı olmak üzere sevap vardır. Kim üçüncü vuruşta öldürürse ona da ikinciden aşağı olmak üzere sevap vardır’ buyurdu.”

Müslim 2240/147, Tirmizi 1511, Ebu Davud 5263, İbni Mace 3229, Ahmed bin Hanbel 1/420

He he anasini satiyim mitolojik hikaye yazmış hayvani öldürtcek olum manyak misiniz lan siz

• quote:

Orijinalden alıntı: KNO3

Kertenkele öldürmek neden sevaptır?” diye sormuş.

Her gördüğünüz şeye inanmayın.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.