Şimdi Ara

Yaz için ekran kartı ve ram? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Cqr24

quote:

Orjinalden alıntı: driver54

Hmm anlaşılan benim için en hayırlısı 4770 olacak, fiyatı da uygun gibi. Peki bu kart için gerekli psu ne olur. Benimkisi 230 voltluk bişi, değiştirmem gerekecek galiba.

HIGH POWER - HP 460 WATT yeterli olur dünde yazmıştım

Evet ya onu gördüm de 120 lira psu, hani ilerde komple sistemi değiştirene kadar beni idare edebilecek bişi var mıdır acaba diye merak etmiştim. Ama yapacak bişi yoksa senin dediğini alıcam tabi ki

• en ucuz takviye şöyle olabilir. eğer overclock biliyorsan işlemciyi hızlandırıp diğer ekran kartlarına bakabilirsin overclock seçeneğin yoksa boşuna ekran kartlarına para yatırma çok performans vermez

Asus VGA EN8800GS/HTDP 384 MB 192Bit DDR3 16X
    69,00 USD

Kingston 1 GB 667 MHz DDR2 RAM CL5
    16,00 USD

Cooler Master 390W Power
    39,00 USD

KDV
    17,91 TL
    TOPLAM
    210,74 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 25 Mayıs 2009; 22:42:24 >
  • Bence HD 4770 Al GTA4 akar
  • Hocam overclock yapmayı düşünüyorum çünkü E6300 serisini arkadaşlar bayağı yükseltebilmişler, dolayısıyla hd4770 ve işte dediğin ramlarden 2 adet almayı düşünüyorum. (A-data 1 gb 667 mhz de var iyiye benziyor). Tek psu olayı kaldı kesinleşmemiş, arkadaş HP 460 wattı önerdi bana, aynı işlevi yapacak daha ucuzu olmazsa onu alacağım ben.
  • quote:

Hocam overclock yapmayı düşünüyorum çünkü E6300 serisini arkadaşlar bayağı yükseltebilmişler, dolayısıyla hd4770 ve işte dediğin ramlarden 2 adet almayı düşünüyorum. (A-data 1 gb 667 mhz de var iyiye benziyor). Tek psu olayı kaldı kesinleşmemiş, arkadaş HP 460 wattı önerdi bana, aynı işlevi yapacak daha ucuzu olmazsa onu alacağım ben.

anakarta bak genede çünkü hazır pc ye benziyor sistemin overclock engellenmiş olabilir

ben ucuz yollu bir tavsiye verdim overclock yapmazsan diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

quote:

Hocam overclock yapmayı düşünüyorum çünkü E6300 serisini arkadaşlar bayağı yükseltebilmişler, dolayısıyla hd4770 ve işte dediğin ramlarden 2 adet almayı düşünüyorum. (A-data 1 gb 667 mhz de var iyiye benziyor). Tek psu olayı kaldı kesinleşmemiş, arkadaş HP 460 wattı önerdi bana, aynı işlevi yapacak daha ucuzu olmazsa onu alacağım ben.

anakarta bak genede çünkü hazır pc ye benziyor sistemin overclock engellenmiş olabilir

ben ucuz yollu bir tavsiye verdim overclock yapmazsan diye

Evet hocam haklısın vatandan direk hazır olarak almıştım zamanında, o zaman ilk önce anakartın overclock olup olmadığını öğrenmemiz gerekiyor. Kısa yolu var mı öğrenmenin??

• http://www.overclock.net/intel-motherboards/84094-motherboard-asus-p5lp-le-help.html

bu foruma gir o.c olmadığı söyleniyor anakartın biostan

Yaz için ekran kartı ve ram?

birde cpu-z den çipset üreticisine bakalım eğer via ise o.c olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 25 Mayıs 2009; 23:44:44 >
  • dediğin adresi inceledim ilk başta overclock yapamamış ancak daha sonra kendi kendine çözmüş bunu, ama nasıl yaptığını belirtmemiş. 3.1 ghz'i bulmuş. Foto çekip yükledim.

• http://forums.extremeoverclocking.com/p3156871.html

at least a little over clock?or something? 
    Quote:
    Originally Posted by Th3_uN1Qu3 View Post
    OEM board - will not overclock. Sorry.

------
    Originally Posted by machu420 View Post
    ok thanks.i have both of those programs.and im not sure if i overclocked it right.
    I have the P5LP-LE. In Clockgen, I used ICS 954123 and was able to overclock from 3.0, to 3.2. It's not much, but hey, it's something.

dostum overclock yapman çok zor o anakartla anca programlarla filen yapmaya çalışacaksın o da meçhul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 26 Mayıs 2009; 0:30:04 >
  • Hmm hocam o işler beni aşar ama bu işten anlayanlar ne bilim illa ki vardır. Karşılığını vermek suretiyle sitede bu işleri yapabilecek olanlar yok mudur ki??
  • quote:

Hmm hocam o işler beni aşar ama bu işten anlayanlar ne bilim illa ki vardır. Karşılığını vermek suretiyle sitede bu işleri yapabilecek olanlar yok mudur ki??

dostum o.c yapılabilse ben sana şimdi söylerim nereye ne ayar verileceğini yaparsın o.cyi ama bu anakartla mümkün değil
  • quote:

quote:

Hmm hocam o işler beni aşar ama bu işten anlayanlar ne bilim illa ki vardır. Karşılığını vermek suretiyle sitede bu işleri yapabilecek olanlar yok mudur ki??

dostum o.c yapılabilse ben sana şimdi söylerim nereye ne ayar verileceğini yaparsın o.cyi ama bu anakartla mümkün değil

Peki dostum o halde sağolasın katkıların için, overclocksuz bişiler düşüneceğiz artık, sistemimi komple değiştiremem bu yaz o anca seneye olur, zaten dediğim gibi ben sadece yaz için birazcık oyun oynayayım diyorum o kadar.
  • Ben sonunda HD4670 almaya karar verdim, daha iyi ekran kartları alabilirim ancak sistemim malum, iyi verim veremeyecek, sizler sayesinde bunun farkına vardım. Aşağıda iki tane 4670 modeli var sizce hangisini almalıyım?

http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari/sapphire_hd4670-334-7568.html

http://www.teknolojix.com/detail.aspx?typeid=7615

Ayrıca Ati'nin sitesinde bu kart için min. 400 wattlık bir psu istiyor. 400 watt üzerinde gerçek güç üretebilen bir de ekonomik psu önerisi istiyorum sizden

• FSP 500W FSP500 60GLN PSU önerebilirm 400w üstü gercek değer içinhttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4641
    Ancak ekran kartına 300-350w değerini veren qercek bir psu nun dahi yeteceği kanısındaym.
  • sapphire olan model güzel "GDDR3" bellek var üzerinde "DDR3" den daha performanslıdır

350w lık bir gerçek güç kaynağı yetecektir

http://www.exa.com.tr/aopen/power_supply/aopen_350w-343-6967.html
    http://www.exa.com.tr/highpower/power_supply/high_power-343-6210.html
    http://www.exa.com.tr/coolermaster/power_supply/cooler_master-343-6780.html

önceki tavsiyemi de göz önünder bulundur

Asus VGA EN8800GS/HTDP 384 MB 192Bit DDR3 16X 
    69,00 USD

Kingston 1 GB 667 MHz DDR2 RAM CL5
    16,00 USD

Cooler Master 390W Power
    39,00 USD

KDV
    17,91 TL
    TOPLAM
    210,74 TL

• Hocam zaten senin yorumların sayesinde pahalı bir ürün almaktan vazgeçtim, aydınlattığın için sağolasın. Psu ve ram gene senin ilk dediklerinden alacağım, 8800 yerine ise bunu seçtim ne bilim
  • Peki Kahriman hocam 1gb ram alıcam ya şimdi, benim anakartta 4 tane yer var 2'si dolu 2*512 mb şeklinde. Ben alacağım 1gb rami 2*512 şeklinde mi alayım sence?
  • quote:

Peki Kahriman hocam 1gb ram alıcam ya şimdi, benim anakartta 4 tane yer var 2'si dolu 2*512 mb şeklinde. Ben alacağım 1gb rami 2*512 şeklinde mi alayım sence?

ekran kartları arasında çok büyük fark yok ama hazır güç kaynağı almışken biraz daha yüksek performanslı ekran kartı al dedim

dengesizlik yapma olasığılığına karşın 2x512 almak daha mantıklı
  • quote:

quote:

Peki Kahriman hocam 1gb ram alıcam ya şimdi, benim anakartta 4 tane yer var 2'si dolu 2*512 mb şeklinde. Ben alacağım 1gb rami 2*512 şeklinde mi alayım sence?

ekran kartları arasında çok büyük fark yok ama hazır güç kaynağı almışken biraz daha yüksek performanslı ekran kartı al dedim

dengesizlik yapma olasığılığına karşın 2x512 almak daha mantıklı

Tamamdır siparişim şimdi netleşti, yardımların için gerçekten çok teşekkür ederim.

Diğer arkadaşlara da katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.

• bu sisteme bahsettiğiniz gtx 260 dan uyarmı tam verimlilik olurmu?
    1.birde resimda olan o ekran kartı nasıldır?
    2.bu iki ekran kartı resimde yazan anakarta tam verimlilikle uyarmı?
    3.bu sistem gta 4 kaldırırmı?

CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.