Şimdi Ara

Yaz için ekran kartı ve ram?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum yaz geliyo okulun bitmesine de 2 haftacık kaldı. Benim için oyun sezonu açılması demek bu en sonunda. Ancak sistemim yeni çıkan oyunları çalıştırmaz gibi geliyo ya da çok düşük çözünürlükte. Şimdi benim düşüncem ram ve ekran kartında iyileştirmeler yapmak. Ekran kartı için 300 lira civarında ödeyebilirim gibi geliyor. Ancak altında olursa tabi daha isabetli olur.

1) Benim ana kartım Asus P5LP-LE (Leonite), ramlar ise 2 adet 512 mb DDR2-667 (333 MHz) imiş. Şimdi yeni alacağım ramlar DDR2 olması lazım heralde?? Bi de uzantısı 667 mi olması lazım illa ki. Daha yükseklerini alsam olmaz mı?

2) Ekran kartına gelince ben hd4850 iceq bulmuştum netten tam 300 lira yapıyodu ama tabi pek bilgim yok yukarıda belirttiğim şartlarda sizin önerilerinizi bekliyorum. (Benim eskisi ati x1600) (PSU için kaç voltluk bişi gerekir onu da yazarsanız çok sevinirim- benimki 230 volt)

Ayrıca CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi driver54 -- 20 Mayıs 2009; 18:36:32 >

• ram olarak 2*2 800mhz cl4 öneririm a-datanın exada var
    ekran kartı olarak gtx260 synergy önerebilirim 300 tlye novada var
    Psu olarak da silverstone fsp coolermaster high power asus aopen vs markaların 500 wattlık modellerini önerebilirim(çok o/c yapan biriyseniz 600 wattlara yönelin) her yerde var
    anakart özelliklerinizi buraya yazarsanız daha iyi olur ram mhzsi ve ekran kartı slotu açısından.800 mhz destekler ve ekr.kartı yuvası pci-ex olduğu düşüncesiyle parçaları yazdım yine de siz özellikleri bi belirtin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatgunco

ram olarak 2*2 800mhz cl4 öneririm a-datanın exada var
    ekran kartı olarak gtx260 synergy önerebilirim 300 tlye novada var
    Psu olarak da silverstone fsp coolermaster high power asus aopen vs markaların 500 wattlık modellerini önerebilirim(çok o/c yapan biriyseniz 600 wattlara yönelin) her yerde var
    anakart özelliklerinizi buraya yazarsanız daha iyi olur ram mhzsi ve ekran kartı slotu açısından.800 mhz destekler ve ekr.kartı yuvası pci-ex olduğu düşüncesiyle parçaları yazdım yine de siz özellikleri bi belirtin
    ilk önce 500w luk bir psu gerekiyor sana. 2. el forumundan uygun bi tane bulursun.

sonra işlemcini 3ghz ye overclockla. 1 gb ram ile destekle ramleri

sonra ekran kartı olarak üstteki arkadaşın da dediği gibi zotac gtx260 synergy al.

aşağı yukarı 420 kağıda kapatırsın olayı. daha aşağısı kurtarmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeMeRoL

ilk önce 500w luk bir psu gerekiyor sana. 2. el forumundan uygun bi tane bulursun.

sonra işlemcini 3ghz ye overclockla. 1 gb ram ile destekle ramleri

sonra ekran kartı olarak üstteki arkadaşın da dediği gibi zotac gtx260 synergy al.

aşağı yukarı 420 kağıda kapatırsın olayı. daha aşağısı kurtarmaz.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar anakart özelliklerini istemişsiniz benden yardımcı olmak için, buyrun benim anakartım burda. Bunlara göre bana ram ve ekran kartı tavsiyesi lütfen

Anakart Özellikleri:
    Anakart Kimliği 01/30/2007-LakePort-Leonite-00
    Anakart Adı Asus P5LP-LE (Leonite)

Veri Yolu (FSB) Özellikleri:
    Yol Türü Intel AGTL+
    Yol Genişliği 64 Bit
    Gerçek Saat 267 MHz (QDR)
    Etkin Saat 1066 MHz
    Band Genişliği 8530 MB/s

Bellek Yolu Özellikleri:
    Yol Türü Dual DDR2 SDRAM
    Yol Genişliği 128 Bit
    DRAM:FSB oranı 10:8
    Gerçek Saat 333 MHz (DDR)
    Etkin Saat 666 MHz
    Band Genişliği [ TRIAL VERSION ] MB/s

Çipset Yolu Özellikleri:
    Yol Türü Intel Direct Media Interface

Anakart Teknik Bilgisi:
    CPU Soket/Slot 1 LGA775
    Genişleme Yuvaları [ TRIAL VERSION ]
    RAM Yuvaları 4 DDR2 DIMM
    Tümleşik Aygıtlar Audio, Video, LAN, IEEE-1394
    Fiziksel Boyut Micro ATX
    Anakart Ölçüleri 240 mm x 240 mm
    Anakart Çipseti i945G
    Ek Nitelikler [ TRIAL VERSION ]

• quote:

Orijinalden alıntı: driver54

Arkadaşlar anakart özelliklerini istemişsiniz benden yardımcı olmak için, buyrun benim anakartım burda. Bunlara göre bana ram ve ekran kartı tavsiyesi lütfen

Anakart Özellikleri:
    Anakart Kimliği 01/30/2007-LakePort-Leonite-00
    Anakart Adı Asus P5LP-LE (Leonite)

Veri Yolu (FSB) Özellikleri:
    Yol Türü Intel AGTL+
    Yol Genişliği 64 Bit
    Gerçek Saat 267 MHz (QDR)
    Etkin Saat 1066 MHz
    Band Genişliği 8530 MB/s

Bellek Yolu Özellikleri:
    Yol Türü Dual DDR2 SDRAM
    Yol Genişliği 128 Bit
    DRAM:FSB oranı 10:8
    Gerçek Saat 333 MHz (DDR)
    Etkin Saat 666 MHz
    Band Genişliği [ TRIAL VERSION ] MB/s

Çipset Yolu Özellikleri:
    Yol Türü Intel Direct Media Interface

Anakart Teknik Bilgisi:
    CPU Soket/Slot 1 LGA775
    Genişleme Yuvaları [ TRIAL VERSION ]
    RAM Yuvaları 4 DDR2 DIMM
    Tümleşik Aygıtlar Audio, Video, LAN, IEEE-1394
    Fiziksel Boyut Micro ATX
    Anakart Ölçüleri 240 mm x 240 mm
    Anakart Çipseti i945G
    Ek Nitelikler [ TRIAL VERSION ]

Alıntıları Göster
    Desteklene FSB Hızları FSB533, FSB800, FSB1066
    Desteklenen Bellek Türleri DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM, DDR2-667 SDRAM

Maximum Memory Amount 4 GB

DRAM Yuvaları #1 512 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
    DRAM Yuvaları #2 512 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Şimdi arkadaşlar buradan da göreceğimiz üzere benim ramlar 512 mb 667 ddr2. Azıcık yukarıda desteklenen bellek türleri olarak max ddr2 667 demiş. Ramde mecburen ddr2 667 alacağız onu çözdük. Bende 2*512 var. Şimdi 2*1024 alim diyorum 3 gb olur.

Ekran kartına gelince sizin önerilerinizi bekliyorum gtx260 önermiş arkadaşlar 305 liraya var exada.

Tüm bunların yanında güç kaynağı da 230 voltluk benimkisi. Bu konudaki düşüncelerinizi de merakla bekliyorum.

• quote:

Desteklene FSB Hızları FSB533, FSB800, FSB1066
    Desteklenen Bellek Türleri DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM, DDR2-667 SDRAM

Maximum Memory Amount 4 GB

DRAM Yuvaları #1 512 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
    DRAM Yuvaları #2 512 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Şimdi arkadaşlar buradan da göreceğimiz üzere benim ramlar 512 mb 667 ddr2. Azıcık yukarıda desteklenen bellek türleri olarak max ddr2 667 demiş. Ramde mecburen ddr2 667 alacağız onu çözdük. Bende 2*512 var. Şimdi 2*1024 alim diyorum 3 gb olur.

Ekran kartına gelince sizin önerilerinizi bekliyorum gtx260 önermiş arkadaşlar 305 liraya var exada.

Tüm bunların yanında güç kaynağı da 230 voltluk benimkisi. Bu konudaki düşüncelerinizi de merakla bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Psu 500 Watt yetecektir. Fakat kaliteli bir marka olmalı.OCZ, FSP, High Power ...vb. Ekran katı olarak bende zotac GTX 260 synergy i öneririm. GTX 260 olmazsa 4850'yi düşün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Truehan

Psu 500 Watt yetecektir. Fakat kaliteli bir marka olmalı.OCZ, FSP, High Power ...vb. Ekran katı olarak bende zotac GTX 260 synergy i öneririm. GTX 260 olmazsa 4850'yi düşün.

Alıntıları Göster
    HD 4770 tavsiye ederim.Psu ise 350-400w kaliteli marka yeterli olacaktır(High Power , OCZ , FSP)
    Ramler içinde eğer xp kullanacaksanız 2*1gb yeterli olur.64bit Vista kullanırım derseniz A-Data 2*2gb olanı öneririm.

Toplamda yaklaşık 350-400 liraya işi bitirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.Kaan

HD 4770 tavsiye ederim.Psu ise 350-400w kaliteli marka yeterli olacaktır(High Power , OCZ , FSP)
    Ramler içinde eğer xp kullanacaksanız 2*1gb yeterli olur.64bit Vista kullanırım derseniz A-Data 2*2gb olanı öneririm.

Toplamda yaklaşık 350-400 liraya işi bitirebilirsin.

Alıntıları Göster
    Xp kullanıcısıyım, ramleri aşağı yukarı hallettik gibi de işte ekran kartı ve güç kaynağı beni düşündürüyor.

ddr3 olan ekran kartları anakartım için uygun mu acaba??

• quote:

Xp kullanıcısıyım, ramleri aşağı yukarı hallettik gibi de işte ekran kartı ve güç kaynağı beni düşündürüyor.

ddr3 olan ekran kartları anakartım için uygun mu acaba??

Alıntıları Göster
    Ram tamamsa

HD4770 Ekran kartı ve psu olarak HIGH POWER - HP 460 WATT önerebilirim

http://gigatek.com.tr/oem.php?kat=35

Verdiğim linkten başka psu bakabilirsin.Ben aldım aynı psu yu 3-4 gündür kullanıyorum HD4770 ile

• quote:

Orijinalden alıntı: çağrışş

Ram tamamsa

HD4770 Ekran kartı ve psu olarak HIGH POWER - HP 460 WATT önerebilirim

http://gigatek.com.tr/oem.php?kat=35

Verdiğim linkten başka psu bakabilirsin.Ben aldım aynı psu yu 3-4 gündür kullanıyorum HD4770 ile

Alıntıları Göster
    Sitede bugünlerde gtx260 furyası yaşanıyor. Yukarıda 2 arkadaş da bana onu önermiş. Ama işte benim bilgisayarıma uyar mı uymaz mı bilmiyorum. Bir de kendisinden yeterince performansı alabilir miyim. Onunla birlikte nasıl bir psu gerekir bana?

• quote:

Sitede bugünlerde gtx260 furyası yaşanıyor. Yukarıda 2 arkadaş da bana onu önermiş. Ama işte benim bilgisayarıma uyar mı uymaz mı bilmiyorum. Bir de kendisinden yeterince performansı alabilir miyim. Onunla birlikte nasıl bir psu gerekir bana?

Alıntıları Göster
    gtx260 için 500 watt diye ben ve bir arkadaş daha önermiş
    ekran kartı ddr3 uyar sorun yok
  • quote:

gtx260 için 500 watt diye ben ve bir arkadaş daha önermiş
    ekran kartı ddr3 uyar sorun yok

Alıntıları Göster
    o makineye gtx 260 takarsan darbogaz yapar parayi bosa vermis olursun. islemcin oldukca dusuk bir sey olsa gerek. bence 4770 e yonelmen daha mantikli olur o donanim varken gtx 295 taksan yine fayda etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

o makineye gtx 260 takarsan darbogaz yapar parayi bosa vermis olursun. islemcin oldukca dusuk bir sey olsa gerek. bence 4770 e yonelmen daha mantikli olur o donanim varken gtx 295 taksan yine fayda etmez.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: g.adr

İlk mesajımın sonunda işlemcimi belirtmiştim, gtx260 cidden darboğaz oluşturur mu?

• quote:

quote:

İlk mesajımın sonunda işlemcimi belirtmiştim, gtx260 cidden darboğaz oluşturur mu?

Alıntıları Göster
    bütçeni bilmiorm gtx260+500 watt psuyu al baya bi perf artışı olacak ha her oyunu fullde açamayabilirsin o zmn da bi E7400 çakarsın iş biter ama işlemci yükseltmesini biraz erteleyebilirsin tabi yada mevcut işlemcine o/c çekebilirsin

• quote:

bütçeni bilmiorm gtx260+500 watt psuyu al baya bi perf artışı olacak ha her oyunu fullde açamayabilirsin o zmn da bi E7400 çakarsın iş biter ama işlemci yükseltmesini biraz erteleyebilirsin tabi yada mevcut işlemcine o/c çekebilirsin

Alıntıları Göster
    Yani işte ram+ekran kartı + psu diye gözüküyo şimdilik, bunlar veya başka ne olursa olsun toplamda ayıracağım bütçe 500ü geçmemeli ama daha az olsa çok iyi olur tabi ki..
  • quote:

Yani işte ram+ekran kartı + psu diye gözüküyo şimdilik, bunlar veya başka ne olursa olsun toplamda ayıracağım bütçe 500ü geçmemeli ama daha az olsa çok iyi olur tabi ki..

Alıntıları Göster
    o işlemci ile gtx260 almak parayı boşa vermek olur. üstelik fazladan PSU masrafıda çıkartıyor. HD 4770 + 400W (ileriye dönük 450w)PSU işini görecektir. Bu durumda bile işlemci HD 4770'i kısıtlar keza OC siz 8800GT yi kısıtlıyordu ki 8800GT den daha performanslı bir kart HD4770. Ayrıca HD 4770 ile tüm oyunları max detail açarsın(işlemciye biraz OC yapman gerek tabi). GTX260'ı sistemine pek önermiyorum. Çok daha ucuza güzel oyun oynayacagın bir upgrade yapabilirsin.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: driver54

quote:

Karttan tam verim alamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

quote:

quote:

Karttan tam verim alamazsın

Alıntıları Göster
    Hmm anlaşılan benim için en hayırlısı 4770 olacak, fiyatı da uygun gibi. Peki bu kart için gerekli psu ne olur. Benimkisi 230 voltluk bişi, değiştirmem gerekecek galiba.

• quote:

Hmm anlaşılan benim için en hayırlısı 4770 olacak, fiyatı da uygun gibi. Peki bu kart için gerekli psu ne olur. Benimkisi 230 voltluk bişi, değiştirmem gerekecek galiba.

Alıntıları Göster
    quote:

HIGH POWER - HP 460 WATT yeterli olur dünde yazmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: çağrışş

quote:

HIGH POWER - HP 460 WATT yeterli olur dünde yazmıştım

Alıntıları Göster
    Ekran Kartı: SAPPHIRE HD4830, 512MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10, DDR3, 256 bit, 575/1800 (176 TL)

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3959

Güç Kaynağı: AOPEN 450W PASIF PFC 12cm FAN AO450-12ARMF PSU (99 TL)

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3308
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Aslında ekran kartı olarak 512 MB 4770 alman daha iyi olacak ama şu anda stoklarda yok

NOT: Zotac GTX 260 Synergy kartını tavsiye etmedim. Çünkü sendeki işlemci ve anakart ile çokta verimli kullanamazsın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.