Şimdi Ara

Yazıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ben genellikle siyah-beyaz cıktı alacagım ve ayda ortalama en az 150 sayfa olacaktur bu miktar.Bunun için ne tip bir yazıcı almalıyım laser mi kartuslu mu tonerli mi?Bu bitmeyen kartus olayı tonerlı(laserlı) gore avantajlı mıdır?Genel olarak bu yazıcı cinslerinin tam farkları nelerdir?Bunu acıklayan bır yazı bulamadım tam anlamıyla malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akjed -- 3 Şubat 2012; 4:27:56 >

• size Brother HL-2040 veya 2130 u onerıyorum. lazer yazıcıdır bu ıkısıde 2040 bır tonerle ortalama 2500-3000 arası cıktı alabılmekte 2130 ıse 700 cıvarı cıktı alabılımektedır. bu cıhazların avantajı tonerı dolabılıyor. sorunsuz ve uygun fıyatta cıhazlar. ıkı cıhazıda temın edebılırım baska bır yerdede HL-2040 ı arastırabılırsınız.
  • Arkadaşların fikirlerini istedim ama kimse öenmli görmüyor galiba bunu.Kaç sayfa yazı okudum net cevabı tam bulamadıgım için buraya yazdım
  • ayda 150 çıktı için mürekkepli ve renkli tercih ederdim
    ama burada bilgi ve video var brother tonerli için
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/BROTHER-HL-2130-DOLAN-TONERLI-LASER-YAZICI,PR-1210.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: akjed

Arkadaslar ben genellikle siyah-beyaz cıktı alacagım ve ayda ortalama en az 150 sayfa olacaktur bu miktar.Bunun için ne tip bir yazıcı almalıyım laser mi kartuslu mu tonerli mi?Bu bitmeyen kartus olayı tonerlı(laserlı) gore avantajlı mıdır?Genel olarak bu yazıcı cinslerinin tam farkları nelerdir?Bunu acıklayan bır yazı bulamadım tam anlamıyla malesef.

Bitmeyen kartuşlu yazıcı lazer yazıcıya göre her yönden çok çok iyidir.lazer karşısında yenik düştüğü tek durum lazer yazıcılar daha hızlıdır.başka hiçbir üstünlüğü yoktur.lazer yazıcıyla resim alamazsınız,renkli döküman cıkaramazsınız.sadece siyah ve beyaz.

Ve siz ortalama 150 sayfa alacağım diyorsunuz kesinlikle bitmeyen kartuşlu yazıcılar sizin en uygun olanıdır.
  • Ortalama en az 150 sayfa ise laser tercih edilmelidir. Dolumdan falan anlamam ama tarayıcısı olmayan pek çok marka var. Sadece yazıcı işi gören. Diğer markaları bilmem ama HP Laserjet P1102 de işinizi görür. P1102W ise kablosuz olanıdır.

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vkekezoglu

Ortalama en az 150 sayfa ise laser tercih edilmelidir. Dolumdan falan anlamam ama tarayıcısı olmayan pek çok marka var. Sadece yazıcı işi gören. Diğer markaları bilmem ama HP Laserjet P1102 de işinizi görür. P1102W ise kablosuz olanıdır.

Teşekkürler..

farketti iseniz arkadaş ayda diyor lazer yazıcılar aylık kapasite olarak 6000 binden aşağı yok benim bildiğim.
  • 150 sayfa demek her ay en az bi kartuş demektir. Tabi sayfanın doluluk oranına göre 2 ye bile çıkabilir. Tam randımanlı çalıştırmaktan bahsetmiorum tabi ama toner sonuçta akmaz kokmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vkekezoglu

150 sayfa demek her ay en az bi kartuş demektir. Tabi sayfanın doluluk oranına göre 2 ye bile çıkabilir. Tam randımanlı çalıştırmaktan bahsetmiorum tabi ama toner sonuçta akmaz kokmaz :)

Bu arkadaş anladığım kadarıyla ev kullancısı bir resim alsa cıkaramaz ama Bitmeyen kartuşlu bir yazıcı alsa en mantıklısı olur diye düşünüyorum.sonuçta lazer siyah beyaz yazıyor.ve hiçbir renkli döküman alamıyorsunuz.renkli lazer yazıcılar ise gereğinden fazla büyük ve ateş pahası...
  • 1 defada 3.000 SAYFA SİYAH VE RENKLİ BASKI ...
    BİTTİKTEN SONRA DOLUMU Sadece 40 TL ve DOLUMU kendiniz kolayca yapıyorsunuz.SÜPER HIZLI YAZICI

BU SİSTEM İLE İnanılmaz Tasarruf SAĞLAYACAKSINIZ
    Yurtdışından İTHAL Ettiğimiz Bitmeyen KARTUŞ SİSTEMLERİ İLE;
    KARTUŞLARINIZ HİÇ BİTMEDEN BİNLERCE SAYFA ÇIKTI alabilirsiniz.
    HEMDE FOTOĞRAF kalitesinde ..ALDIĞINIZ ÇIKTILARA SİZ BİLE ŞAŞIRACAKSINIZ
    KULLANIM YERLERİ:
    - TÜM EV KULLANICILARI
    - TÜM OFİSLER
    - OKULLAR
    - FOTOĞRAFÇILAR
    - GRAFİKER VE DESİNATÖRLER
    - TÜRK TELEKOM BAYİLERİ
    - FATURA ÖDEME MERKEZLERİ
    - İNTERNET CAFELER
    aldığım püskürtmeli yazıcı için veriler bu şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

1 defada 3.000 SAYFA SİYAH VE RENKLİ BASKI ...
    BİTTİKTEN SONRA DOLUMU Sadece 40 TL ve DOLUMU kendiniz kolayca yapıyorsunuz.SÜPER HIZLI YAZICI

KULLANIM YERLERİ:
    - TÜM EV KULLANICILARI
    - TÜM OFİSLER
    - OKULLAR
    - FOTOĞRAFÇILAR
    - TÜRK TELEKOM BAYİLERİ
    - İNTERNET CAFELER

bu mürekkep püskürtmeli yazıcıların lazerlere göre bitmeyen kartuşla kullanılırsa eğer sadece hız farkı var.başkada hiçbir farkı yok....

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

KULLANIM YERLERİ:
    - TÜM EV KULLANICILARI
    - TÜM OFİSLER
    - OKULLAR
    - FOTOĞRAFÇILAR
    - TÜRK TELEKOM BAYİLERİ
    - İNTERNET CAFELER

bu mürekkep püskürtmeli yazıcıların lazerlere göre bitmeyen kartuşla kullanılırsa eğer sadece hız farkı var.başkada hiçbir farkı yok....

bence var
    fotoğraf, tarayıcı ,fotokopi
    renkli tonerli bir canon lbp5050 yazıcıda fotoğraf çıkarmaya kalkmıştım
    sonuç bilenlerin tahmin ettiği gibi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

KULLANIM YERLERİ:
    - TÜM EV KULLANICILARI
    - TÜM OFİSLER
    - OKULLAR
    - FOTOĞRAFÇILAR
    - TÜRK TELEKOM BAYİLERİ
    - İNTERNET CAFELER

bence var
    fotoğraf, tarayıcı ,fotokopi
    renkli tonerli bir canon lbp5050 yazıcıda fotoğraf çıkarmaya kalkmıştım
    sonuç bilenlerin tahmin ettiği gibi

ne fark var.bilenler neyi biliyor?

• düz bir siyah beyaz tonerli yazıya göre cekim süresi yavaş ama!
    extra olarak fotoğraf çıkarıyorsunuz
    fotokopi çekiyorsunuz
    tarama yapıyorsunuz
    mürekkepli yazıcıda
    tonerli renkli yazıcı canon lbp 5050 almıştık
    servis yetki belgesi çıkartmak için günlük fotoğraf kağıdına baskı yaptık ve sonucunda
    yazıcıyı servise götürüp temizletmek zorunda kaldık gerçi fotoğraf kağıdı kullanmayınız denmişti
    yinede denedik yazıcı şu anda atıl 1 kartuşu yaklaşık 200 lira ve çipli burada dolum yapılıyor fakat verim alamadık hiç
    siyah beyez kullanıyoruz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.