Şimdi Ara

Yeni araba alacaklar aman dikkat ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
4.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hurda indirimi oldugu zaman hurda araclar 3-4 bine alınırken otomobil fiyatları da aynı oranda artmıştı. Yani hiçbir yararı olmamıstı fiyatlara, aksıne zararı olmustu o zamanlar. Ötv indirimi oldugunda ise sadece 1 ay boyunca kampanya olmustu ondan sonra da araçlara yine zam gelmiş ve ötv indiriminin avantajı kaybolmustu. Bunlar psikolojik aldatma çalışmaları diye dusunuyorum
  • Otomobil pazarı %25 küçüldü,eğer %40-50 oranına kadar gerilerse kesin fiyatlarda sağlam indirimler gelecektir.Umarım insanlar bunun farkına varırda sıfır km araç daha fazla satılmaz.
  • devletteki araç gündeminde şu an ticariler var.geçen hafta bir kaç kez dile geldi.
    ticari araç alıp husisi kullananları nasıl ayırt ederiz,ek vergi vs. nasıl alırız gündem bu.
  • Daha önce gördük aynı senaryoyu,kazanan yine vatandaş değil bayiler oldu,şimdi eğer çok sıkı bir denetim olmazsa(ki olmayacak) yine bayilerin yararına olacak bu ötv indirimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 16 Mayıs 2012; 9:53:13 >
  • Daha cok zaman alır o dediginiz olayı gormek. Bu ülkede hayatta indirim olmaz ;)
  • ötv indirimi olmasın, firmalara yarıyor.
  • %20 ÖTV indirimi olsa otomobil fiyatlarında %20 indirim olacağını düşünmüyorsunuz değil mi :)
  • ötv indiriminde markalar fiyatlari şişirdi dogru ama bu noktadan sonra vatandaslarin akilli 'hareket etmesi gerek. 2009 haziranda dizel getzi 20 bin tl ye almistik ötv indirimi olmadan kim 20 bin tl ye dizel alabilirdi ki?Ayni ayda sandero dizel19 bin tl idi.
  • Askerdeykende hep askerlik düşüyodu. Bitirdim geldim daha düşecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Ötv inse noolacakki. Geçen seferki gibi bayiler araçları depolara kaldıracak. Yalandan piyasada pek tutmayan ve zaten zor satılan birkaç aracı indirimli ötv den satacak. Sonra ufaktan zamları yapıp ötv farkını cebe indirecek seviyeye fiyatlar çekilecek. Sonra o yok dedikleri araçları satışa başlayacaklar. Vatandaş için değişen bişe olmayacak, devlet hem vergi kaybından hemde cari açığın artmasından zarar edecek, bayii ise kaymaklı ekmek kadayıfı katlanmış karları cebe atacak.

olack olan budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barracud@

Askerdeykende hep askerlik düşüyodu. Bitirdim geldim daha düşecek

Hah ha hah...Çok yaşa emi...Ben 1993 de askerlik yaptım...O zaman da her hafta Yüksek Askeri Şûra toplanır ve askerliği düşürürdü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

quote:

Hah ha hah...Çok yaşa emi...Ben 1993 de askerlik yaptım...O zaman da her hafta Yüksek Askeri Şûra toplanır ve askerliği düşürürdü...

Çaktırma, aramızda kalsın ama bende 1995'de yaptım

• Ötv indirim olmasın o zaman devlet yerine bayiiler galericiler kazanıyor. Bundan önceki indirimde arabanın satış değeri 38 olurken herkes 43 bin için sıraya girmişti. Çok yazık gerçekten
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

quote:

Çaktırma, aramızda kalsın ama bende 1995'de yaptım

2003'de yaptım, düşecek demişleri gerçekten de düştü:) 15 ay yapmıştım.

• bi yerden çıkarırlar yine acısını
  • ben yazmayayım, resim konuşsun

Yeni araba alacaklar aman dikkat !

(konu sahibi lütfen üstüne alınma, sözüm size değil.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

Murat 131 fiyatları da düşer mi?

Umut dünyası.

umut fakirin ekmegidir

• bugun konustugum galerici arkadasım ikinci elde de satışların oldukca durgun seyrettiğini söyledi...
  • ne alaka yaaa hükümet satışları neden artırmak istesin ki...zaten bilerek düşürmeye çalışıyorlar. unuttuysanız hatırlatayım Türk malı bir otomobilimiz yok yani satılan her otomobil cari açığın artması demek.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.