Şimdi Ara

Yeni Chuwi VI10 Kampanya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.253
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fiyat artmış ayrıca alırken klavyeyi mutlaka alın derim..orjinal klayenin yerini dışardan aldığınız hiçbir tablet klavyesi tutmuyor..yurtdışında olsam alırdım burda mümkünü yok bu fiyatla geçmez adamlar hafıza kart yuvası var diye gümrüğe alıyolar ürünleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 27 Mayıs 2015; 12:34:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz bir vergi kaleminde alacaklı olduğunuzda misal kdv iadesi alacağınız zaman isterseniz nakit alırsınız isterseniz diğer vergi borçlarınızdan düşürtürsünüz. Diğer vergi borçlarından düşürme işlemine mahsup etme deniliyor. Sayışma - ödeşme oluyor bu durum. Sizin verdiğiniz örnekten yola çıkarsak 80 avroluk bir alışverişde önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin 75 avroluk kısmın toplam tutardan düşürme (mahsup) olmayacağını anlıyorum ben. Az önce gümrük ticaret bakanlığına konu ile ilgili olarak bilgi edinme başvurusunda bulundum bakalım ne cevap gelecek?
  • brucelee kullanıcısına yanıt
    forumda bahsettiğim şekilde vergi ödeyen arkadaşlar olmuş yalnız. en azından beyanları bu şekilde. cevap geldiğinde bizi de bilgilendiriseniz kafa karışıklığı kalmamış olur
  • selamlar

urun elime gecti arkadaslar, sorulariniz olursa cevaplayabilirim
  • demong D kullanıcısına yanıt
    a.s hocam bir inceleme yapsanız süper olur aslında ekran ve ses kalitesi yüksekliği nasıldır?

• search in vain kullanıcısına yanıt
    ses yuksekligi pek iyi déil hocam ama idare eder diyeyim. ekran kalitesi cok iyi bir iki gune bir kac ekran goruntusu de koyarim
  • Bilgi edinme başvuruma cevap geldi.

T.C.
    GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
    Gümrükler Genel Müdürlüğü

Sayı: 18723479/622.03
    Konu: Posta/Hızlı Kargo Eşyası

Sayın

İlgi: 27.05.2015 tarihli bilgi edinme başvurunuz.

İlgide kayıtlı başvurunuz incelenmiştir.
    2009/15481 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği, Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen eşyaya muafiyet tanınır.
    Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen ve kıymeti, Kararın 45 inci maddesinde belirtilen 75 Avro değeri aşan ancak 1500 Avro'yu aşmayan eşya, Kararın 62 nci maddesi kapsamında değerlendirilmekte ve eşyanın Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18, diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 oranında tek ve maktu vergi oranı uygulanmaktadır.
    Bu çerçevede, dilekçeniz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşyanızın kıymetinden Kararın 45 inci maddesinde geçen 75 Avroluk değer mahsup edilmemektedir.
    Konuyla ilgili detaylı bilgiye,http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri adresinden de ulaşabilirsiniz.
    Bilgi edinilmesini rica ederim.

Aynı konuda yapacağınız yazışmalarda yukarıda belirtilen tarih ve sayımızı mutlaka belirtiniz.

Aslında sorum gayet açıkdı. 100 avroluk bir ürüne ne kadar vergi öderim, 75 avroluk kısım düşülür mü diye sordum ama gelen cevap bize fayda sağlamaz.

• arkadaslar aldigim urun 2 gun once bozuldu, ekran gidip gelmeye baslamisti dedim herhalde usb cevirici falan bozuk. degistirdim baska bir adaptor ile denedim, daha da kotu oldu. suan ekran acilmiyor bile pildeyken. sarja takinca aciliyor ve recovery istiyor, recovery flash bellek takiyorum ekran gidip geliyor surekli ve sonunda kapaniyor 5 dk icinde. chuwi 8 de de boyle seyler oldu mu acaba hic bilmiyorum
    naptın sorun çözüldü mü. ürünü almaktan vazgeçtim
  • celik44 kullanıcısına yanıt
    Sorun devam ediyor, geri gönderdim ve para iadesi istedim Gönderme ücreti ile beraber. Buraya yazacağım sonucunu, şimdilik uzak durmakta fayda var sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    geri gönderimi hangi kargo ile yaptınız, ücreti ne kadar oldu, ürüne onay vermediyseniz sorun çıkmaz büyük ihtimalle. Tekrar almak isterseniz banggood mobil app siparişlerinde %10 indirim yapıyor. 157 küsür dolara geliyor. paypalla ödeme seçeneği de var.

http://www.banggood.com/CHUWI-VI10-3G-Intel-Z3735F-Quad-Core-10_6-Inch-Dual-OS-Tablet-p-975800.html

Bu modelde 150 dolar civarına iniyor. ekran çözünürlüğü daha iyi.

http://www.banggood.com/Onda-V102W-Intel-Z3735F-Quad-Core-10_1-Inch-Win8-Tablet-White-p-963276.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 18 Haziran 2015; 0:38:17 >

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Birader yanlışın var vergilendirme 76 euroluk bir ürün için 76 euro üzerinden yapılır, yani 15,2 euro vergi çıkar.

Saygılar
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    75 euroya kadar zaten vergiden muaf ki? 75 euro üzerinde yüzde 20 alınıyor..

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    76 Euro'luk ürün için 1 Euro'nun vergisi ödenir demişsin gibi anladım ben...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

76 Euro'luk ürün için 1 Euro'nun vergisi ödenir demişsin gibi anladım ben...

arkadaşın kastettiği tam olarak bu.
  • 75 Euro mahsup edilmez. yani 80 Euro'luk bir ürün için 5 Euro'nun değil 80 Euro'nun vergisini ödersiniz, gümrük mevzuatı net...
  • Dostum usps ile gönderdim ve fiyatini falan yazdım onlara da, ancak bir daha almayacağım :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demong

Dostum usps ile gönderdim ve fiyatini falan yazdım onlara da, ancak bir daha almayacağım :(

gelişme var mı?
  • MCErgun kullanıcısına yanıt
    selamlar

adamlar teslim alir almaz bana para iadesi yaptilar ve kargo parasini da iade ettiler, o yuzden hic bir sorun yasamadim diyebilirim iade islemlerinde. firmaya guvendim en azindan
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.