Şimdi Ara

Yeni Civic'in en sevmediğiniz yönleri (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
5.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: goyildirim

seninkinin sadece süspansiyonundan mı ses geliyo ??
    her yerinde ses varrrr:)

çok şükür bunlar dışında hiçbir tıkırtı ses yok.senin aracının her yeri tıkırdıyo diye benimkinde de olcak değil ya.bide bana dersin özensiz biniyon diye...
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

ÇBS belko ile başlayıp, yıllar boyunca her marka cilayı denedim, gönül rahatlığıyla söyleyebilirimki en kalitelisi TURTLE hem daha kolay uygulanabiliyor, hem çok derin bir parlaklık veriyor, hemde çok dayanıyor, , bu nano teknoloji dedikleri 2 katı fiyata satılıyor,( Normali 20-23 ytl , nano ise 40-43 ytl)fiyatından dolayı merak edip araştırdım, bu nano cilanın "boyanın için işleme" gibi bir özelliği varmış, diğer cilalar yüzeyi kaplıyor, , nano ise boyaya işliyormuş, arabam yeni olduğu için boya koruma falan yaptırmadım, koruma yaparken önce pasta ile boyayı matlaştırıp sonra koruyucu cilayı uyguluyorlar, bu da orijinal ve dayanıklı olan fabrika verniğini kaldırıyor, bu yüzden arabamı sadece cilaladım, bahsettiğim turtle nano ile bir cila atttım, bu güne kadar hiç bir şeyden etkilenmedi, ne kuş pisliği, ne başka etkenler nede fırça izi, her hafta fırçayla yıkıyorum, bir tek çizik yok, 5 aydan fazla oldu hala üzerinde su tutmuyor araç; yanlız bir hata yapıp camlarıda cilaladım, ki hiç gerek yoktu, şimdi ön camda güneş yatık gelince lleke gibi şeyler görüyorum, ve sanırım bu cila lekelerinin çıkması epey zaman alacak

Bahsettiğiniz cila bu mudur?

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253404&productid=otm094040

Bir de şunu sormak istiyorum. Linkteki kullanım detaylarına göre vernik zarar görmüş ise kullanmayın diyor. Boyada derin çizikler var mıydı? Ve siz daha önce pasta yaptırdınız mı? Çünkü bunun da verniği bozduğunu duymuştum.

• Bu arabamda daha yeniyken cila kullandım, ama önceki arabamda dört yıllık boyanın üstünede cila atmış ve çok iyi sonuçlar almıştım, bütün çizikler falan kaybolmuştu, vernik zarar görmesin diye bana hediye edilen boya korumayı kullanmadım, arabama mecbur kalmadıkça pasta uygulamıyorum, zira pasta zımpara gibi, verniği kazıyor ve boyanın bir kısmınıda alıyor, ama cilanın hiç bir zararlı etkisi yok, sadece boyanın üstüne koruyucu bir tabaka olarak yayılıyor, benim önerdiğim nano cila ise üreticinin söylediği kadarıyla boyanın dokusuna işliyor ve oyayla bütünleşiyor, o yüzdende en az 6 ay etkin kalıyor, markası "turtle" fiyatı makul , bütün büyük marketlerde satılıyor, koçtaşta falan var mesela, internette nerelerde var bilmiyorum ama verdiğin linkte yok, oradakiler dandik markalar
  • linktenin sahte olduğunu sanıyorum, zira o fiyata turtle nin yıkama şampuanı satılıyor, en eski nesil cilası 23 ytl benim bahsettiğim nano ise 43 ytl idi , şişenin üzerindede parlak gümüş görünüşlü bir etiket var, bu gece resmini çekip buraya ekleyeceğim
  • Aynı ürünü 20kusur YTL ye yeni Focus uma Hepsiburada dan sipariş verdim;

Bu sitede büyük mağazaların çoğundan ucuza satış yapılıyor,özellikle Koçtaş ta fiyatlar anlaşılmaz şekilde değişken,bugün 99YTL lik malı ertesi günden itibaren 69YTL ye veriyorlar vs ..

Ürünü kullanınca yazarım, Caucass a katılıyorum yeni arabaya cila mantıklı,pasta dediğin boya-ciladan kat alıyor en nihayetinde yeni arabaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 29 Temmuz 2008; 14:46:23 >
  • Daha önce Honda konusuna yazmıştım. Çatısına düşen büyük olasılıkla mermiden dolayı kısmende olsa boya pasta ve vernik yaptırdım. Bu durumda kullanmamı önerir misin?
  • cilayı her koşulda kullanabilirsin, hiç bir yan etkisi yok
  • haricen mi?
    quote:

cilayı her koşulda kullanabilirsin, hiç bir yan etkisi yok
  • dahilide olabilir
  • dahili derken fitil şeklinde cila varmış gibi düşündüm gülesim geldi
  • sahi ya , ne güzel olurdu, egzostan sokacaksın fitili, araba pırıl pırıl olacak, yok cilala yok parlat, bütün dertler sona erecek
  • yıkama sonrası yan aynalardan küçük emrah gibi gözyaşı dökmesi beni deli ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanerm

yıkama sonrası yan aynalardan küçük emrah gibi gözyaşı dökmesi beni deli ediyor

yıkadıktan sonra aynaları kapatıp 5dk bekledikten sonra kurularsanız bir daha su akmaz aynalardan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: huso2000

quote:

yıkadıktan sonra aynaları kapatıp 5dk bekledikten sonra kurularsanız bir daha su akmaz aynalardan...

aynaları her iki tarafata sert katlayıp bırakarak suyunu iyice silkeliyorum ama yinede ertesi gün biraz akıttığını görüyorum, çok inatçı çok.....bagaj da öyle ama bagajın çözümünü buldum galiba, plakalığın altına ses yapmasın diye sünger koymuşlar, o sünder suyu çekiyor ve yavaş yavaş sızdırıyor, süngeri oradan çıkartıp yerine poliüretan koyarak hem sessizlik sağlanır hemde sızdırmazlık

• quote:

cilayı her koşulda kullanabilirsin, hiç bir yan etkisi yok

Teşekkürler Caucass.
    O zaman bende alıp bi deneyeyim.
  • +1

quote:

• Kapı fitillerinin uydurukluğuna ne dersiniz?
  • bagaj oldukça küçük!..
    söylenmişmiydi, hatırlayamadım.
  • her sayfada dem vuruluyor :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.