Şimdi Ara

Yeni Renault KADJAR Tanıtıldı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
7.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 0:35:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

quote:

Orijinalden alıntı: ozerkut

quote:

Nissan ile Kadjar arasındaki ilişki tam olarak nedir, ortak platform diye birşey duydum ama, tam oturmadı açıkçası..

Nissanla kadjar arasindaki bag su..nissan renault ortak uretimi olan quasqai lerde renonun dizel motoru kulaniliyor...halen mercedeseki 1.5 dci ler reno motoru...kadjarin ic dizayni ve otomatik vites,sanziman qq ile ayni.

Otomatik vitesler aynı değil kaşkayi cvt xtronic kadjar çift kavrama edc kullanıyor.motor aynı

mercedes a180 lerin renault motoru kullanması gibi, nissan qq'ler de mi reno motoru kullanıyor.. ben ilk duyduğumda şasi ya da gövde parçaları ile ilgili bir ortaklık diye hayal etmiştim.. Reno'ya çamur atmak gibi bir niyetim yok, (hatta 2012 clio gt sahibiyim) ama nissanla ortaklık diyince malzeme de bir tık kaliteli olur diye düşünmüştüm şu ana kadarki reno'lardan..

mevzu sadece motor ve şanzıman ortaklığı ise, kasa sağlamlığı konusunda Reno'nun şu anki standartlarında bir yükseliş yok, iyi yanlarıyla kötü yanlarıyla bildiğimiz Reno o zaman..

Kadjar'ı oluşturan parçaların %60-65'i İngiltere'deki Nissan tesislerinde üretililip, Kadjar'ın montajında kullanılmak üzere İspanya'ya gönderiliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: gemsaz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

quote:

quote:

Nissan ile Kadjar arasındaki ilişki tam olarak nedir, ortak platform diye birşey duydum ama, tam oturmadı açıkçası..

Nissanla kadjar arasindaki bag su..nissan renault ortak uretimi olan quasqai lerde renonun dizel motoru kulaniliyor...halen mercedeseki 1.5 dci ler reno motoru...kadjarin ic dizayni ve otomatik vites,sanziman qq ile ayni.

Otomatik vitesler aynı değil kaşkayi cvt xtronic kadjar çift kavrama edc kullanıyor.motor aynı

mercedes a180 lerin renault motoru kullanması gibi, nissan qq'ler de mi reno motoru kullanıyor.. ben ilk duyduğumda şasi ya da gövde parçaları ile ilgili bir ortaklık diye hayal etmiştim.. Reno'ya çamur atmak gibi bir niyetim yok, (hatta 2012 clio gt sahibiyim) ama nissanla ortaklık diyince malzeme de bir tık kaliteli olur diye düşünmüştüm şu ana kadarki reno'lardan..

mevzu sadece motor ve şanzıman ortaklığı ise, kasa sağlamlığı konusunda Reno'nun şu anki standartlarında bir yükseliş yok, iyi yanlarıyla kötü yanlarıyla bildiğimiz Reno o zaman..

Kadjar'ı oluşturan parçaların %60-65'i İngiltere'deki Nissan tesislerinde üretililip, Kadjar'ın montajında kullanılmak üzere İspanya'ya gönderiliyor...

Evet araç ispanya fabrikasında üretilmiş.Renault kadjarı Çin pazarı için çinde kuracağı fabrikada üretecekmiş.
    Yani bu senekiler İspanyol sonrakiler Çin üretimi olacak..Çinlilerin işçiliği bence daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Araca yeni versiyon yuklendi simdilik sikinti yok.umarim tekrarlamaz.

Merhaba, aynı sorun bende de oldu, araç daha 40 kilometrede yardımı aradım ilk zamanlarda bu uyarı vermesi normal dendi. Düzeltilmesi için güncelleme yapılması gerekiyormuş. Güncelleme sonrası sizde sorun tekrarı oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CuneytY

quote:

Araca yeni versiyon yuklendi simdilik sikinti yok.umarim tekrarlamaz.

Merhaba, aynı sorun bende de oldu, araç daha 40 kilometrede yardımı aradım ilk zamanlarda bu uyarı vermesi normal dendi. Düzeltilmesi için güncelleme yapılması gerekiyormuş. Güncelleme sonrası sizde sorun tekrarı oldu mu?

Benim arac 1100 km de iken ayni ikazi verdi servis yeni yazilim yukledi simdilik sorun yok cok sukur.arac km yaptikca kendine geliyor.1500 km deyim 3000 de tam randiman alinir teknik olarak..kisisel tahminim anahtarsiz calisma sistemine frekans karisiyor gibime geliyor.elektriksel bir sorun var sanirim.elektronigi bol bir arac eksikleri var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu gün eşim için qq 1,6 dizel cvt ve renault kadjar 1,5 dizel edc arka arkaya test ettik. Kadjar daha konforlu daha sessiz geldi. Performans qq de daha iyi ama karşılığında yakıyor. %90 şehir içi kullanacağımızdan yakıt önemli. İbre kadjar lehine kaydı
    Bu arada qq de neden 1,5 dizel otomatik yok?
    Sorusuna cevap veremediler.
    Efendim kada ağırmış da taşımazmış. Peh prhh

• Bu arada kadjar 1,5 dizel edc ıcon ( ilave donanım yok). alan veya fiyat alan arkafaşlar fiyat bilgisi paylaşabilirler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mazaik

Bu arada kadjar 1,5 dizel edc ıcon ( ilave donanım yok). alan veya fiyat alan arkafaşlar fiyat bilgisi paylaşabilirler mi?

Liste fiyatı 94900TL gözüküyordu, Renault Mais'de Oyak indirimi ile 90500 TL, Temmuz fiyatı.

Metalik renk ve stepne var bu fiyatın içerisinde. LED farlar zaten dahil edilmişti standart olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 1 Ağustos 2015; 23:13:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

quote:

Bu arada kadjar 1,5 dizel edc ıcon ( ilave donanım yok). alan veya fiyat alan arkafaşlar fiyat bilgisi paylaşabilirler mi?

Liste fiyatı 94900TL gözüküyordu, Renault Mais'de Oyak indirimi ile 90500 TL, Temmuz fiyatı.

Metalik renk ve stepne var bu fiyatın içerisinde. LED farlar zaten dahil edilmişti standart olarak.

Bana kırmızı renk stepnesiz 95 bin fiyat verdiler. Hiç pazarlık yapmadım. Kesin karar verince tabiki pazarlık yapacaz. Belki başka bayilerede soracaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

quote:

Bana kırmızı renk stepnesiz 95 bin fiyat verdiler. Hiç pazarlık yapmadım. Kesin karar verince tabiki pazarlık yapacaz. Belki başka bayilerede soracaz.

Selam,

Hangi bayide hemen teslim araç var ki?

• quote:

Ben 3 temmuzda 110 a aldim 1.5 dci edc full vardi showroomda onu aldim beklememek icin.beyaz ve full istiyordum denk geldi sansima.araci saruhan c.kaleden aldim bu bayiyide aramanizda fayda var cok guclu bir bayi fiyatta oynama yapabilir..ben takasa megane 3 dci mi verdim pazarlik hakkimi orda kullandim 110 dan kurus inemedik megani 42 ye verdim...ayrifa 1.5 dci gitmez diyen gelsinde nasil gidiuor gostereyim.arac edc ve 150 km ye sikintisiz cikiyor.edc sarsintisiz gecisleriyle mukemmel bir oto.sanziman..ben kadjari begendim bu paraya alinacak en iyi dizel oto.suv..baska alternatif yok.qq dan daha sessiz. ve saglam ve kalite hissi veriyor..alinacaksa full alinmali.

• quote:

quote:

Ben 3 temmuzda 110 a aldim 1.5 dci edc full vardi showroomda onu aldim beklememek icin.beyaz ve full istiyordum denk geldi sansima.araci saruhan c.kaleden aldim bu bayiyide aramanizda fayda var cok guclu bir bayi fiyatta oynama yapabilir..ben takasa megane 3 dci mi verdim pazarlik hakkimi orda kullandim 110 dan kurus inemedik megani 42 ye verdim...ayrifa 1.5 dci gitmez diyen gelsinde nasil gidiuor gostereyim.arac edc ve 150 km ye sikintisiz cikiyor.edc sarsintisiz gecisleriyle mukemmel bir oto.sanziman..ben kadjari begendim bu paraya alinacak en iyi dizel oto.suv..baska alternatif yok.qq dan daha sessiz. ve saglam ve kalite hissi veriyor..alinacaksa full alinmali.

Cevap için teşekkürler,
    Bilgi paylaştıkca güzelleşir değerlenir.
    Performans bahsettiğiniz gibi ise gayet yeterli hız düşkünü değilim.
    Bir de ortalama hız ve yakıt tüketimi paylaşır iseniz çok makbule geçecek.

Bu arada sorduğum bir kaç bayi teslim tarihi olarak ay sonunu veriyor.
    Sizden gelen kullanıcı yorumlarına göre en kısa sürede ben de siparişimi vereceğim.
    Bir arkadaş bazı fonksiyonların yazılım nedeni ile çalışmasığını ( mesala motor arıza alarmı veriyor,
    sinyal verdiginizde ses gelmiyor vb. ) ancak Yazılım günçellemesi ile problemin giderildiğini paylaşmış idi.
    Siz de benzer sorunlar
    oldumu acaba paylaşır iseniz memnur olurum.

• quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler,
    Bilgi paylaştıkca güzelleşir değerlenir.
    Performans bahsettiğiniz gibi ise gayet yeterli hız düşkünü değilim.
    Bir de ortalama hız ve yakıt tüketimi paylaşır iseniz çok makbule geçecek.

Bu arada sorduğum bir kaç bayi teslim tarihi olarak ay sonunu veriyor.
    Sizden gelen kullanıcı yorumlarına göre en kısa sürede ben de siparişimi vereceğim.
    Bir arkadaş bazı fonksiyonların yazılım nedeni ile çalışmasığını ( mesala motor arıza alarmı veriyor,
    sinyal verdiginizde ses gelmiyor vb. ) ancak Yazılım günçellemesi ile problemin giderildiğini paylaşmış idi.
    Siz de benzer sorunlar
    oldumu acaba paylaşır iseniz memnur olurum.

Kadjar 1.5 dci edc ortalama 5 litre yakıyor şehir içi dışı karışık.
    Araç 2000 km den sonra ciddi anlamda kendini buluyor ve yakıt düşüyor.ilk km lerde 7 litreye çıkan ortalama tüketim araç uyumu bulunca 5 e hatta 4.5 litreye düşüyor.1500 kg bir suv için mükemmel bir değer.
    Bence terddütsüz alın..ben Honda crv almayı planlarken aradaki 30 bin tl ye değmeyeceğini düşündüm biraz kumardı ama Renault çok başarılı bir araç yapmış.
    Evet 100. kmde aracım "motor hasar riski" uyarısı verdi servis yazılım güncelledi sorun yok umarım olmaz.
    sinyal sesi ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım.
    ARac sorunsuz değil ama ufak tefek eksikleri yok değil.arac içi düğmelerde aydınlatma yok,19 yerine 18 jant daha iyi olurdu biraz zorluyor sanki büyük geliyor.yazılım sorunu gideriliecek bir durum.
    mesela benim aracın sol ayna camı 90 km den sonra titreme yapıyor sağ aynada sorun yok.servise göstereceğim zaman bulamıyorum.
    Belki sarsıntıdan yerinden çıkmıştır yapılır sorun değil.genel olarak çok memnunum.

aracınız şimdiden hayırlı olsun.

• Cevap için teşekkürler
    Kafamda biraz daha netleşti. Nissan reno ortaklığı sonucu sanki aralarında anlaşmışlar. Sen 1,6 dizel otomatik piyasaya sür, Ben 1,5 dizel otomatikı süreyim. Benim kadjar tercih nedenim;
    -Yarım deri ön koltuklar daha rahat ve konforlu
    -Daha teknolojik donanımlara sahip,yeni yüz
    - ön konsol dizaynı daha kullanışli
    - daha fazla eşya cebi ve bagaj
    - 1.6 dizel cvt ye göre daha düşük yakıt tüketimi ve daha düşük kullanım malıyeti( daha az bakım masrafları
    - Daha yaygın servis ağı
    - kendini uzun kilometrelerce kanıtlamış edc şanzımam

Diğer kadjar sahiplerini de forunda yazmaya davet ediyorum.

• Geçen gördüm dışarda tasarım olarak süperdi

• Dostlar Kadjar'ın Touch versiyonu için içerden ve dışardan fotoğrafı paylaşma şansı var mı ? Gittiğim bayide icon modeli vardı, fotoğraflarda falan da hep icon var, hep janjanlı konsol, jantlar vs.

75 bin tl olan Kadjar Touch 1.5 dCi 110 bg versiyonu bütçeme uygun, ama bu fiyata ne alacağımı ne bayiden ne fotoğraflardan göremedim, ya da emin olamadım henüz..
  • Paylaşım için teşekkürler
    Dizel otomatik QQ ile yine dizel otomatik kadjar arasında kaldım.

• Sol ayna camı titriyordu değişim yapıldı titreme azaldı ama sanırım açıyı kaldırım görmek için daraltınca ve o ayna açısında yükek hıza çıkınca titreme yaptığını gözlemledim.ayna açısını yola doğu genşletip yüksek hıza çıkınca titremiyor...
    Büyük ihtimal araç suv olduğundan nispeten rüzgardan kaynaklanıyor.ben sorun etmiyorum.

Kadjar şu an 110 bin tl civarında satılan tek full+ suv araç..
    Ben son derece memnunum verdiğim parayı fazlasıyle hakeden bir araç.Araç yüksek hızda diğer suvlar gibi rüzgarı yemiyor 170 kmh hıza çıktım rüzgar hissetmiyorsunuz çünkü tasarım eğimli ve araç çok yüksek değil 160 cm yükseklik ve oval tasarımlar rüzgar yememesini sağlamış..bence crv ve tiguandan kullanmış biri olarak söyleyim aşağı değil yukarda bir araç.
    Kadjarın seneye bu fiyatalrda olması imkansız mumkün değil.Full ü 125 130 a kadar çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozi17 -- 28 Ağustos 2015; 12:56:22 >

• quote:

Sol ayna camı titriyordu değişim yapıldı titreme azaldı ama sanırım açıyı kaldırım görmek için daraltınca ve o ayna açısında yükek hıza çıkınca titreme yaptığını gözlemledim.ayna açısını yola doğu genşletip yüksek hıza çıkınca titremiyor...
    Büyük ihtimal araç suv olduğundan nispeten rüzgardan kaynaklanıyor.ben sorun etmiyorum.

Kadjar şu an 110 bin tl civarında satılan tek full+ suv araç..
    Ben son derece memnunum verdiğim parayı fazlasıyle hakeden bir araç.Araç yüksek hızda diğer suvlar gibi rüzgarı yemiyor 170 kmh hıza çıktım rüzgar hissetmiyorsunuz çünkü tasarım eğimli ve araç çok yüksek değil 160 cm yükseklik ve oval tasarımlar rüzgar yememesini sağlamış..bence crv ve tiguandan kullanmış biri olarak söyleyim aşağı değil yukarda bir araç.
    Kadjarın seneye bu fiyatalrda olması imkansız mumkün değil.Full ü 125 130 a kadar çıkar.

Ara sıra yazıp paylaşımda bulunmanız çok yararlı oluyor...

Öte yandan, 95 bin TL lik İcon baz modelin donanımı da bence yeterli...

• Renault yetkili servislerinde, Kadjar aksesuarları ve takma işçiliğinde Eylül ayına kadar %20 indirim uygulanmaktadır..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.