Şimdi Ara

Yeni Sistem İçin Anakart Tavsiyesi (E6750 C2D)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yeni sistem toplayacağım ama anakart konusunda çok kararsız kaldım. Maksimum 150$ olacak şekilde anakart tavsiyelerinizi bekliyorum. Diğer parçalar şu şekilde:

İşlemci: INTEL-E6750 C2D

Ekran Kartı: PALIT 8800GT 512 MB

Ram: 2 x TWINMOS DDR2 800 2048MB

Harddisk: SAMSUNG 500GB 7200RPM 16MB SATAII

Kasa: AOPEN-H600B28

TV Kartı: AVERMEDIA - TVGO 007 FM PLUS

Ayrıca şu anki sistemimde 120GB SATA hardiskim var. Bunu yeni harddiskle beraber aynı sistemde kullanabilmek mümkün müdür? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Edit: Yazmayı unutmuşum, şu an için overclock düşünmüyorum ama ilerde yapabilirim. Anakart tavsiyelerinizde lütfen bunu da dikkate alın. Ayrıca Q6600 işlemciyle uyumlu olması da başka bir artısı olacaktır belki ilerde 4 çekirdekli bir işlemciye geçersem anakart değiştirmek zorunda kalmamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hf -- 5 Ocak 2008; 4:55:27 >

• gigabyte p35c-ds3r
  • quote:

Orjinalden alıntı: freestyler_07

gigabyte p35c-ds3r

C'siz olanını tercih edin. DDR3 de desteklediğinden çift bellek kontrolcüsü var ki soruna daha yatkındırlar.

Gigabyte P35-DS3R
  • arkadaslar bende P35-ds3p yi dusunuyorum
    DS3R ve DS3P arasinda 40dolar gibi fark var ama ozellikleri ikisininde ayni yaziyor . R ve P arasinda ki fark nedir , aciklarsaniz sevinirim
  • sistemin bölesine gzüelken ekran kartını 3850 alırsanız daha iyi olur hatta 8800gt alırsanız daha iyi olur ayrıca anakrt p35 ds3r kadar iyi değil ama Gigabyte p35-ds3l'de var bi bak istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: tozparcasi

arkadaslar bende P35-ds3p yi dusunuyorum
    DS3R ve DS3P arasinda 40dolar gibi fark var ama ozellikleri ikisininde ayni yaziyor . R ve P arasinda ki fark nedir , aciklarsaniz sevinirim

P; 8X+8X modunda CF destekliyor yanlış bilmiyorsam.
  • gigabyte p35 ds3r al bence eğer bütce yetmiyorsa msi p35 platinum a bakabilirsin
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2123
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2147
  • bi sorum daha olucak, simdi normal PCI EX le , bunun 2.0 i arasinda cok hiz farki varmi ?

ddr3 ve pci ex 2.0 olan anakartlar hep 200dolar ustu : \
  • Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Büyük ihtimalle GIGABYTE GA-P35-DS3R alacağım. Yalnız bu anakartla ilgili kafama takılan bir soru var. Mavinin sitesinde kullanıcı yorumlarında biri bu kartın 64 bit desteklemediğini yazmış. Acaba bu doğru mudur? Doğruysa eğer 64 bit desteklememesinin ne gibi bir eksisi olur?

quote:

Orjinalden alıntı: DRAGON711

sistemin bölesine gzüelken ekran kartını 3850 alırsanız daha iyi olur hatta 8800gt alırsanız daha iyi olur ayrıca anakrt p35 ds3r kadar iyi değil ama Gigabyte p35-ds3l'de var bi bak istersen

Tavsiyen için teşekkür ederim. HD3850 hakkında pek bilgim yoktu. Yeni ve tam bir performans/fiyat ürünü olduğunu öğrendim. 8800GT pahalı geldiği için HD3850 almaya karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hf -- 4 Ocak 2008; 20:04:19 >

• pci 16 ve 20 arasinda ciddi bir hiz farki varmidir ?
  • cf dusuncen warsa ds3p iyi bir secenek gibi görünüyor.. 8x 8x ile 16x 16x arasında büyük bir fark olmadığını söylüyordu expander.

ama salla cf yi sağlam board olsun dersen ya p35 ds3r yada msi ın p35 platinum u...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagann

quote:

gigabyte p35c-ds3r

C'siz olanını tercih edin. DDR3 de desteklediğinden çift bellek kontrolcüsü var ki soruna daha yatkındırlar.

Gigabyte P35-DS3R

Hocam ne tip bi sorun yaratabilir bu ve ayrıca C'nin dezavantajı bu iken , C'sizin dezavantajı yok mu C'liye göre ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Evoo

quote:

Orjinalden alıntı: cagann

quote:

gigabyte p35c-ds3r

Gigabyte P35-DS3R

Hocam ne tip bi sorun yaratabilir bu ve ayrıca C'nin dezavantajı bu iken , C'sizin dezavantajı yok mu C'liye göre ?

Her anakart gibi C'siz de sorun yatkın ama C, C'sizden daha da yatkın.

• p35c-ds3r kullanıyorum iyi board e6750 mi 3.7 ghz günlük kullanıyorum ramlerim takozun önde gideni olduğu için fazla fsb yapamadım hafta içi ocz reaper larım gelecek o zamana kadar almamış olursanız fsb de kaça kadar gittiğinide yazabilirim bu arada bencede C siz olanı alın sorun çıkardığından değil ddr3 e geçene kadar zaten bu board tarih olur gerek yok yani boşa şimdiki aklım olsa p35 platinum alırdım o başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugberk23 -- 4 Ocak 2008; 21:38:10 >
  • @tugberk23
    Alıcağın ramler ve platinium dediğin anakartla ilgili bi link alabilirsem sevinirim.
    ayrıyetten ddr3 konusunda haklısınız sanırım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.