Şimdi Ara

Yeni sistemde 250 - 260 Puan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
17.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eskiden ismi Öss olan bu sınava 2001 yılında girdim, bir de 2013 de girdim. Fakat puanlama sisteminde çok şeyler değişti bu arada.

Size birkaç sorum var:

Sanırım LYS ye girmek için YGS den en az 180 puan almak gerekiyor. Bu 180 puanı almak için kaç net yapmak gerekiyor ? Ben sadece matematik - geometri - kimya - fizik - biyoloji sorularını çözdüm. Kaç net gelir bilmiyorum fakat sınav zor değildi diyebilirim. Hatırladığım kadarıyla yaptım.

LYS den 260 puan almak için kaç net gerekecek ? Bu sorunun cevabı önemli, çünkü çalışıp çalışmayacağımı veya ne kadar çalışacağımı buna göre belirleyeceğim.

Asıl cevabını bulamadığım soru şu: OBP olarak kaç puan eklenecek. Bunun hakkında hiç bir fikrim yok. 2001 de okuldan tam puan aldım, şimdi kaç puan eklenir?

Bana şöyle tahmini bir hesap yaparsanız çok iyi olur.

Puanlamalar için puanmatik vs linkleri vermeyip yorum yaparsanız memnun olurum.

• yok mu bir cevabı olan ?
  • herkesin derdi başka gerçi ama şu soruya birşeyler yazsaydınız keşke...
  • diplama notunu tercih yapmadıysan başka bir sene kazanmadıysan yani

0.6 ile çarp örnek

75 diploma notu 75x0.6 = 45 örnek 45 puan direk gelir

260 alman icinde tarayıcı amcalardan ygs lys puan heaplamadan bakabilirsin kaç net yaparsan ne kadar puan olur falan die türkçe yapmaman kötü olmuş sosyalde öyle inş netlerin yüksektir başarılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: woper_93

diplama notunu tercih yapmadıysan başka bir sene kazanmadıysan yani

0.6 ile çarp örnek

75 diploma notu 75x0.6 = 45 örnek 45 puan direk gelir

260 alman icinde tarayıcı amcalardan ygs lys puan heaplamadan bakabilirsin kaç net yaparsan ne kadar puan olur falan die türkçe yapmaman kötü olmuş sosyalde öyle inş netlerin yüksektir başarılar

Hocam tercih yapmadıysan derken? 2001 de girdim odtüye, okul birinciliğinden tam puan almıştım o zaman aobp olarak. şimdi de öyle mi olur acaba, yoksa diploma notunu mu baz alırlar. Bu çok önemli değil gerçi, anladığım kadarıyla en az 55 gelecek okuldan.
    Türkçe, sosyal gerekir miydi gerçekten MF4 puanı için ? Benim bildiğim sayısalcı için yüksek bir puan beklentisinde fark atmak için işe yarıyor sözel kısım. Sayısaldan yaptıklarım yeter sanırım ama, sonuç gelsin göreceğiz artık.

• Ayni soruya cevap ariyorum. Tum testlerden 16-17 net yaparsan heralde daha yuksek olur.
    Simdi hesaplamaya calisacagim.
  • 63 net falan sanırım. hesap aşağıda
    mat 12
    geo 16
    fiz 10
    kim 10
    bio 15

MF-1 255.768

MF-2 261.231

MF-3 261.891

MF-4 255.829

Toplam soru sayısı 50+30+30+30+30=170 (mat-geo-fiz-kim-bio)
    kolay gelsin.

Ayrıca üniversiteye girdiğin için okuldan gelen puanında düşme olacaktır.
    Onu hesaplamayı bilmiyorum.
    Açı dershanesinin sitensini kullandım.
  • 8'er net yaparsan 180 oluyor puanin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.