Şimdi Ara

Yeni topladığım sisteme w7 yüklenmiyor acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yeni sistem topladım kendim.
    m5a97 ankart
    fx 6100 işlemci
    sapphire hd 6850 ekran
    1tb sata3 64 cache HDD
    4 gb hyperx ram var.
    bide lg dvd-rw

pc açılıyor bios giriyorum tüm parçaları görüyorum. boot edip dvd den başlatıyorum.windows kur dosyalarını yüklüyor.
    tam ayarları yapılandırmam için mouse ekranda belirdiği anda bilgisayar kapanıyor.

sistemi daha yeni topladım montaj yaptım tüm parçalar kullanılmamış.

konu hakkında yardımlarınızı rica ederim

• not olarak bios ayarları default yapmam gereken bi ayar varsa bilgi vermenizi rica ederim
  • öncelıkle kurulum cd nızı kontrol edın..sorunlu olmadıgından emın olun .. daha sonra bıos pılını cıkarıp defult edın .. hdd nın kablolarını kontrol edın ..anakarta olan sata gırısını degıstırın ..bos olan farklı bır yere takıp deneyın..sonucu yazın bakalım yıne ..
  • cevap için teşekkürler iletmiş olduğunuz kontrolleri gerçekleştirdim sorun aynı şekilde devam etmktedir
  • psu marka model yazarmısınız ?
  • high power 600 watt aerocool xwarrior kasa ile birlikte aldım
  • Ben de olan sorunun bir benzeri olmuş gibi görünüyor bios update yapabiliyorsan onu bir dene
  • Sizin yerinizde olsam ilk önce farklı bir cd ile windows 7 kurmayı denerdim.Daha sonra bios güncellemesi vs.
  • arkadaşlar bu sistem ilk defa kuruluyor ve sistem yüklenmeden bios güncellenmez diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crawler_d

arkadaşlar bu sistem ilk defa kuruluyor ve sistem yüklenmeden bios güncellenmez diye biliyorum.

İmkanınız varsa başka parça takıp deneyin ama bios güncellemesi gerekli olduğunu düşünüyorum 970a-g45 anakartım ve fx-6100 işlemcim ile ilk taktığımda bende windowsu kuramadım zorla uğraşıp kurduysamda sürekli takıldığından bişe yapamadan servise gönderdim bios güncelleyip geri verdiler düzeldi, mağazadan aldıysanız teknik servise verin güncellerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 5 Mayıs 2012; 13:13:47 >
  • yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar.

sorunu farklı prizde test ederek giderdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.