Şimdi Ara

yeni üye olarak öncelikle merhaba 5.1 ev sinema sistemi yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    samsung 46 inç c7000 3d led tv aldım. ve bu cihazla kullanabileceğim 5.1 sinema sistemi almak istiyorum.
    ps3 üm olduğu için blueray olmasına gerek yok .herkezin tavsiyesine ihtiyacım var.
    birde bugün tekosada gezerken samsung htc550 sinema sistemi gördüm. bu cihaz hakkındada bilgiler verirseniz çok sevinirim. forumda okuduğum kadar herkez avr aldiyor. avr ne demek birde .
    tekoloji bilgim kıt malesef

• Şimdi arkadaşım, yardımcı olmaya çalışayım biraz.

Önünde 2 tane seçenek var, bir tanesi paket sistem almak, diğeri AVR alıp yanına hop takımı toplamak. Şimdi senin alışveriş merkezlerinde gördüğün Philips, Sony marka 5.1 sinema sistemleri paket sistemlerdir. Fiyatına göre en kalitelisi 2.000 tl civarındadır ama 600 tl'ye bile iş yapan paket sistemler mevcut. Özellikle LG ht904 TA gibi.

Diğer seçenek ise daha pahalı olmakla birlikte uzun ömürlüdür ve geliştirilebilir. Önce amacına uygun AVR bulacaksın. Mesela daha çok Sinema ve PS3 için kullanırım diyosan Denon, Onkyo, Yamaha gibi markalardan bi AVR beğeneceksin, daha sonra bu AVR'ye uygun hoparlör alacaksın.

Kısaca özetlemek gerekirse durum böyle, sorun olursa cevaplayabilirim, elimden geldiğince.
  • saitemre çok tesekkürler.
    ama ben zaten söylediğim gibi çok tekolojiden alamadığım için toplama yerine hazır sistem düşünüyorum.
    bu konuda tavsiye edebileceğin özellikle samsung sistem varsa tv le uyum açısıdan cevabını bekliyorum.
    tekrar teşekkürler.
  • kardes,

baslarda ben de senin gibi paket sistem almayi dusunuyordum, o yuzden baya bi arastirdim, yaklasik 3 ay kadar ama daha sonra dedigim gibi hi-fi sistemlere yoneldim.

Oncelikle sunu soyleyebilirim ki hic kasma, TV ile Sinema Sistemi ayni marka olsun diye, cunku Samsung Sinema sistemi paketlerinde digerleri kadar basarili degil, ben seni anlayabiliyorum, hepsi ayni marka olsu, guzel gorunsun vs ama malesef bu sinema sistemi paketlerinde en onde Sony ve Philips geliyor, ayrica LG de HT904 TA modeli ile f/p olarak cok basarili. Sen bana max butceni, bir de hoparlorleri 4 kolon mu yoksa 2 kolon 2 uydu seklinde mi dusunuyorsun onu soyle, ben sana gore bi tavsiye vermeye calisayim ama mesela 2.000 tl'ye Sony BDV-iz1000 var. TR'ye geldi mi bilmiyorum, bu sistem 3D uyumlu bir sistem ama fiyati bana gore de biraz fazla...

quote:

Orijinalden alıntı: can akgün

saitemre çok tesekkürler.
    ama ben zaten söylediğim gibi çok tekolojiden alamadığım için toplama yerine hazır sistem düşünüyorum.
    bu konuda tavsiye edebileceğin özellikle samsung sistem varsa tv le uyum açısıdan cevabını bekliyorum.
    tekrar teşekkürler.

• sait emre merhaba tekrar.
    webde gezerken şu SAMSUNG HT-C6930W takıldım.sonyde baktım 2000 tl nin uzerinde .
    bu urun 1369 tl dartyde.gayette hoş gözüküyor.toplama sıstemlerde bayagı yuksek fıyatlara gıdıyor.amfisi kolonları ıyı sıstem 5000 tl cıvarı
  • kardes sen baya uzaksin herhalde teknolojiye, bu alet ist. bilisimde var sadece e stokta yok, stokta yok demek bu urunu asla ve asla bulamazsin demek, eger o paralari vereceksen, hic dusunme philips 7540 al, ama sen samsungu kafaya takmissin herhalde, hayirlisi olsun. o dedigin samsungu 5 e katlar benim dedigim philips.
  • paranın gözü kör olsun ya benim muzısyen arkadasta ampi olarak hk 990 vede hk kolonları var.
    ses o ama parası cok.avr afiymiş daha yeni anladım ya.simdi philipse bakıyorum netten sagol.
  • bir de Sony HT-AF5 miydi neydi ona bak, bunda player yok ama 2 tane optik, birkac tane de hdmi olmasi lazim, hem bu urunu rahat bulabilirsin.
  • Can, bence paranı paket sistemlere harcamadan önce AVR (audio/video receiver) + hoparlörler hakkında biraz bilgi topla. Paketler daha çok, zamanı olmayan, hemen bir sistem alıp film izlemek isteyenlere, kaliteye pek düşmeyenlere göre diye düşünüyorum. Hem sende ps3 de varmış, bence tüm sisteminin merkezinde bir avr olması çok daha işine gelir. Paket ürünler sürekli sana dvd veya bluray player satmanın peşinde. Daha sonra upgrade etmede türlü sorun oluyorlar, elde kalıyorlar vs...
  • joddy doğru söylüyor, ben de başta avr sistemlerin daha kailiteli olcağını belirttim ama en düşük avr'li sistem 2.000 tl den başlar. Yani mesela Denon 1611 yanında JBL'nin 5.1 seti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.