Şimdi Ara

YeniC4 ve diger MCP vites aracların Guncellemesi 2012 (sorun cozuldu) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
4
Favori
15.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce yaptırdığınız güncellemenin bugün ki durumu nedir... Benim aracım 27 eylül 2012 trafiğe çıkışlı ve yokuşlarda 2 den 1 e kararsızlığını müthiş yaşıyorum... benim araç üretilirken eski sürüm yazılımmı kullanıldı acaba???????????
  • merhabalar
    2014 Şubat'ta C4 1,6 dizel 112ps MCP aldım. eski bir Citroen düz vites kullanıcısıyım

Vites geçişlerindeki sarsıntıdan çok ama çok rahatsızdım,
    bu sayfada yorumları okudum ve hemen Citroen Bostancıoğlu Kartal servisi aradım, şanzuman ile alakalı yeni yazılım var mı diye sordum. dediler getir arabayı, yazılım yükleyelim. 1,5 saat sürdü ve araçta vites geçişlerinde inanılmaz iyileşme oldu. sarsıntılar %50'den fazla azaldı.

şuan keyif alamadığım arabamı çok keyifle kullanıyorum, yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Servis bu yüklemeyi "ŞİKAYET" üzerine yapıyor, mutlaka servise aralıklarla yeni yazılım geldi mi diye sorun, aracınızda telefonunuz gibi hep güncel yazılım ile olsun.
  • 2012 c4 1.6 e-hdi aracımı 1 Aralık ta 20000 km de aldım. Yokuşlarda 1-2 . Vites kararsızlığı yüzünden sıkıntı yaşıyorum. 2 ayrı yetkili servisle görüştüm.
    Bir tanesi bu durumun normal olduğunu güncelleme yapılması için şanzımanın ya da baskı balatanın değişmesi gerekiyor dedi. Sakın yaptırmayın parça değişimine ilerde sebep olur dedi.
    Bir başka servis getirin bakalım güncelleme yapılmamış gözüküyor aracınızı bir cihaza bağlayalım dedi.
    Daha önce güncelleme yaptırmış olan süreçleri sonuçları anlatır mısınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ds4 alma niyetim vardı. Ama bu şanzıman durumu kafamı çok karıştırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekaraca06 E kullanıcısına yanıt
    Güncellemeyi yaptırdınız mı?
  • grand picasso aracım son 2 gündür yolda giderken bir anda kafasına göre otomatikten manuele , manuelden otomatiğe kendi kendine geçer oldu. vites geçişleri çok sertti. 1 den 2 ye 2den 3 e durma derecesinde geçiyordu. bugün özel servisime gittim. arıza testi sonucuna göre fren müşürü değişti birde ekstra şanzıman yazılımı yüklettim. şu an yağ gibi geçiyor tüm vitesler.
  • Shezofren41 S kullanıcısına yanıt
    merhaba;
    bende 2012 model c4 e hdi var yeni aldım şanzıman çok kötü güncelleme yapılıp yapılmadığını nereden anlarım. servise gitmeden bunu anlayabilirmiyi. bir de dediğiz gibi şanzımanda sorun kalmadımı
  • Yazılım dediokusunu her zmn gogıl amca sorgulaması ile hatta gerekirse fransızca ceviri ile teyitleyin derim.Vites kalibrasyon işlemi yapıp yazılım yukledik kafası yasamamak için.İnsanımıza güvenemiyoruz dikkat diyorum.
  • Servisi aradım güncelleme için 206 tl+KDV dedi arkadaşlar bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni araçlar bu güncelleme ile birlikte geliyor sanırım ama 2016 model Cactus aracımın vites sistemi şehir içinde gerçekten can sıkıyor. Yani bu güncellenmiş hali ise eski halini düşünmek istemiyorum. Umarım daha iyi bir geliştirme yaşanır. Çok sevdiğim aracı İstanbul trafiğinde kullanmak içimden gelmiyor artık. Gerçi kullanan kişinin beceriksizliği de önemli. Arkadaşım kullanırken bu kadar sarsılmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.