Şimdi Ara

Yepyeni Bilgisayar oyunlarda kitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba uzun zamandır yoktum, askerdeydim. Döneli 4 gün oldu, döner dönmez eski parçalarımı değiştirdim. Fakat bir problemim var öncelikle sistemim;

Eski sistem;
    Asus a8n-e
    Amd Athlon 64 3000+ (2.0 ghz)
    2 gb (2x1gb) Kingston ddr 400 mhz ram
    256mb Msi 7800gt

Yeni sistem;
    Asus m3a78-cm
    Amd Phenom 8450 (3x2.1 ghz)
    4 gb (2x2gb) Kingston ddr2 1066 mhz ram
    512mb His Hd4850
    İşletim sistemi Windows Xp Professional Service Pack 3 32-bit

Sorun 1. Anakart desteklediği halde ramler 800 mhz de çalışıyor ve biostan değişiklik yapmaya izin vermiyor

Sorun 2. Oyunlarda belli bir süre sonra donma ve masaüstüne çökme oluyor. Asus Probe II'den baktığımda Chassis Fan 498 RPM ile kırmızı renkte gözüküyor. Biosdan chassis fan ile ilgili hiç bir ayara izin verilmiyor. Her zaman olmamakla beraber Mainboard un ısı derecesi kimi zaman 46c civarı ile kırmızıya gelip o da uyarı veriyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şuanda ne kadar üzgün ve mutsuz olduğumu anlatamam.

• ddr 400 mhz war 800 mhz de nasıl calısıor onu anlıyamadım ?
    498 rmp cok dusuk fan hızı ıcın ıslemcın asırı ısınmadan sistemi donduruyor olabılır kasayı bı ac stok fan mı kullanıosun ? bi bak toz warsa fanı sok bı tozları temızle ıslemcıye macun sur bi öyle dene
  • boğaziçi bilgisayardaki teknik servis ile görüştüm, biosda ram için bi ayar var onu manual'e alınca 533 mhz açık hale geliyor fakat işletim sistemi açılmıyor. 1.8v u 2.1'e çek, cas latency'i 5-5-5-15'e al dedi bios'u güncelledikten sonra eve yeni geldim deniyicem bi fakat voltaj 1.9 da fln sarı renk gözüküyor ve pc kitleniyor, bios resetlemek zorunda kaldım bu halde 1.9'a çıkmazken güncelleme ile 2.1v nasıl kaldıracak ki bakalım.

*Yeni sistemimde ddr2 1066 mhzram var, ddr 400 mhz değil.

Ayrıca oyunlardaki çökmelerde anakarttan kaynaklanıyor olabilir dedi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.