Şimdi Ara

Yerleştirme puanı nasıl 560'ı geçiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 puanlarına baktığımda tavan açısından şaşırtıcı görüntüler var. Örneğin Bilkent EE'de TR 1.si Fatih Aslan'ın puanı 580 üstü gözüküyor. Açıklamasını hep merak edip soramamışımdır

• Tübitak tarzı olimpiyatlara girip kazanmış isen veya milli sporcu isen devlet sana artı puan veriyor. Birde çok yüksek netler yaparsan otamatikman geçiyor. 600 bile gördüm ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodiakreagx

2013 puanlarına baktığımda tavan açısından şaşırtıcı görüntüler var. Örneğin Bilkent EE'de TR 1.si Fatih Aslan'ın puanı 580 üstü gözüküyor. Açıklamasını hep merak edip soramamışımdır

Sınavın kendisi 500 üzerinden değerlendirilir...
    buna artı olarak ilk önce herkese okul puanı eklenir okul 1.si 72 (70 de olabilir) puan verilir.Sonra lisedeki sıralmaya göre puan azalarak eklenir...(ve mezun olduğunuzda kaç puan geldiyse bu hep aynı kalır sonraki seneler değişme olmaz.)
    bunların haricinde tübitak vs. başta olmak üzere özel (Geneli başarı esaslıdır.) ek puan getirebilir....

• quote:

Orijinalden alıntı: uzunefe18

quote:

2013 puanlarına baktığımda tavan açısından şaşırtıcı görüntüler var. Örneğin Bilkent EE'de TR 1.si Fatih Aslan'ın puanı 580 üstü gözüküyor. Açıklamasını hep merak edip soramamışımdır

buna artı olarak ilk önce herkese okul puanı eklenir okul 1.si 72 (70 de olabilir) puan verilir.Sonra lisedeki sıralmaya göre puan azalarak eklenir...(ve mezun olduğunuzda kaç puan geldiyse bu hep aynı kalır sonraki seneler değişme olmaz.)
    bunların haricinde tübitak vs. başta olmak üzere özel (Geneli başarı esaslıdır.) ek puan getirebilir....

okul birincisi 60 puan alıyor. ayrıca lisedeki sıralamaya göre/ okul başarısına göre puan alma durumu artık kalktı. sadece ortalama neyse x0.6 çok net yani. hatta fen liselerine haksızlık olacak diye bu olayı yaptıktan sonra(geçen sene ilk defa yapıldı) LYS1de ömrümüzden ömür aldılar..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzunefe18

quote:

okul birincisi 60 puan alıyor. ayrıca lisedeki sıralamaya göre/ okul başarısına göre puan alma durumu artık kalktı. sadece ortalama neyse x0.6 çok net yani. hatta fen liselerine haksızlık olacak diye bu olayı yaptıktan sonra(geçen sene ilk defa yapıldı) LYS1de ömrümüzden ömür aldılar..

ben 2011 girişliyim..sistem değişiklik olduğunu bilmiyordum özür dilerim yanlış bilgi vermiş oldum...

• ben tavan puanlarda 582 puan gördüm :D nasıl alınıyor acaba okuldan gelen 40 puan bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: melbur44

ben tavan puanlarda 582 puan gördüm :D nasıl alınıyor acaba okuldan gelen 40 puan bana

Bahsettiğim Bilkent EE'nin tavanı 582 işte, çocuk TR 1.si zaten büyük ihtimal olimpiyatçılığından derece almıştır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.