Şimdi Ara

Yetersiz PSU sadece yavaslatir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 600 watt bir Power Supplyim var ve artik Radeon HD 3870 im hic bir oyun calistirmadigi icin degistirmek istiyorum ve iyi fiyata bir R9 290 buldum acaba daha duzgun bir power supply alana kadar kullanirsam bir problem cikar mi yoksa kart otomatik olarak kendini yavaslatiyor mu tam guc cekmeye basladiginda ?
    Not: telefondan yaziyorum. Turkce karakter kullanamadim kusura bakmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tuvang kullanıcısına yanıt
    Bu özellik AMD kartlarda malesef şu an için mevcut değil ama gelecek olan seriden bekleniyor, mevcut seride bu masaüstü hız kesme ve boost gibi özellikler sürücülerle yapılandırılmış vaziyette ancak 3D modunda nvidia gibi ortam şartlarına göre frekans ve voltaj değiştirerek dalgalanma durumu yok, bu sebepten eğer PSU yetersiz kalırsa AMD kartlar direk sıkıntıya sebep olur, bu sıkıntılar oyun esnasında oyundan atar, reset attırır, mavi ekran verdiğirir filan, filan gibi çeşitli sorunlar yaşarsın.
    Ancak 600W psu ile 290 ın sıkıntı çıkartmaması durumuda var tabi, PSU yeterlilik durumunu, genel sistem bileşenlerin etkiler, standart kullanıcı bileşenlerine sahipsen, ses, ethernet onboard kullanıyorsan kasan fanlarla, HDD lerle dolu değilse sorun yaşamazsın gibi, ancak bu durumu işlemci yada karta o.c yapmaya kalktığında yine yetersiz PSU durumuna çevirmende mümkün, eğer markalı düzgün bir psu varsa çokta yüklü bileşenlere sahip değilsen alırsın kartı rahatça kullanırsın.

• psu yetmezse sistem reset atar... hız yavaşlaması vs. olmaz. ya 1'dir ya da 0 yani, ortası yok.
  • CoNaR-X kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler, ekranım hd bile değil zaten o kadar zorlayacağını sanmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • islemci ve rem miktarını söylermisin hd3890 dan kulanidigin sisteme 290 almassin umarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bir sistemmiş o hd3870'den r9 290a geçeceksin. Ayrıca psunun 12v kanalından kaç watt verebildiğine bak. Eğer 500 verebiliyorsa yeter psu
  • asig kullanıcısına yanıt
    Phenom 2 x6 1090T işlemcim, 16 GB Ram var4.
  • Sistemi ve PSU tam olarak yazarsanız daha sağlıklı yorumlar yapılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuvang

Merhaba 600 watt bir Power Supplyim var ve artik Radeon HD 3870 im hic bir oyun calistirmadigi icin degistirmek istiyorum ve iyi fiyata bir R9 290 buldum acaba daha duzgun bir power supply alana kadar kullanirsam bir problem cikar mi yoksa kart otomatik olarak kendini yavaslatiyor mu tam guc cekmeye basladiginda ?
    Not: telefondan yaziyorum. Turkce karakter kullanamadim kusura bakmayin.

yavaşlatmayı bırak,
    anakart, işlemci, ram ve diğer donanımlarda dahil; eksik ve dengesiz güç akısı olduğundan hepsı zarar gorur. Uzun sure kullnımlarda donanımlar hasar alır vede arızalanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

psu yetmezse sistem reset atar... hız yavaşlaması vs. olmaz. ya 1'dir ya da 0 yani, ortası yok.

aynen psu yetersiz kalırsa açmaz pc yi ve resetler ki bunuda zaten fark edersin... çünkü parçalar yeteri gücü almassa zaten çalışmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.