Şimdi Ara

YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİNİ KALDIRIN ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
27.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yokuş kalkış destek sistemi gerekli bir donanım değilki. Onun yerine el freni aynı işi görüyor zaten. Otomatik olarak devreden de çıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2013 leon var bugün menüden car ayarlarına vaktım yokuş kalkış kaldırmayı bulamadım. Nerden kaldırılıyor bu?

• Arkadaşlar yapmayın etmeyin konuyu okudum ve ford Courier aracımda çıktım denedim motoru çalıştırdım yokuş kalkış ve çekiş kontrolünü kapattım ama mekanik bir ses duymadım duymamamda normal çünkü bunlar elektronik çalışan sistemler direksiyonda yumuşama kalkışlarda atiklik veya performansda bir değişiklik olmadı konuyu açan arkadaşa 5 dk mı çaldığı için teşekkür ediyorum :)
    ayrıca yokuş kalkış destek sistemi araç lastikleri hareket etmeye başladığı andan itibaren aracı tutmayı bırakıyor mili saniyelerde gerçekleşen bir olay bunu anlamak çok güç hala ben kapattım araba 10 hp farketti diyen varsa saygı duyarım :)
  • Bu sistemler her araçta değişik Özellikler gösteriyor yada en azından ayarları farklı yapılmış olduğu için farklı tepkiler veriyor.bu sisteme biz daha alışamadık sanırım kullanmayı tam beceremiyoruz.Rampada aracın geri kaymasını önleyen bu sayedede bizi bir Sürü tehlikeden özelliklede önünüzdeki bir Sürü acemi sürücüden kurtaran çok faydalı bir güvenlik elemanını devreden çıkartmak çokta mantıklı gelmedi bana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın kullanıcısına yanıt
    Bahsettiği zımbırtı asr , bazı markalarda dengesiz çalıştığı doğru.

• bazısı yokuş kalkış desteği yok diye arabaya eksi puan verir bazısı da devre dışı bırakır. bilmiyorum her şey garip olur mu bir ülkede?
  • B7 Passat da yokuş aşağı, yokuş yukarı, düz yol, hepsinde tutuyor auto hold. Eğer debriyaj gaz ikilisini arabanın istediği şekilde kullanırsanız hissettirmeden bırakıyor. Eğer biraz hızlı kalkmaya çalışırsanız, arabayı bişeyin tuttuğunu ve birden salıverdiğini hoş olmayan bir şekilde hissediyorsunuz.

Ankaralılar için dipnot : Yüzüncü Yıl Kanal 24 Kavşağı, Çukurambar'dan geliş tarafı nı günlük kullanmak zorunda kalanlar, bir de auto hold la deneyin (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Arkadasin ,manuel astra 1.6cdti aracini kullaniyorum bazen; duz yolda bile debriyaji birakirken ben daha gaza basmadan kendi benim yerime basiyor.. aliskinim aragaz vermeye, bunu yapinca arac afalliyor işin ilginci bazen gaz vermiyor, bu sefer de ayağım alışmış oluyor gaz vermemeye, araba pat diye stop ediyor..sonra marşa basinca eco denen cenabet sistem default olarak aciliyor..o ayri bir cinnetlik sistem.. crack atasim geliyor ecu ya
    ayni sistem 2.2tdci 155lik transitte cok daha kararli calisiyordu; yük varken bile kasada, gaza dokunmadan rampada kalkip gidiyordu..
    Ama boyle surucuyle soforun arasina giren sistemlerin alayina karşıyım.. reflexler falan köreliyor, insan pratikligini kaybediyor..
    Şu an eski direksiyonlarin tepkilerini ozledigimiz gibi, gunu gelince daha mekanik araclari ozleyecegiz.. madem otomatik pilot yapin kökten kurtulalim
    Diyeceksiniz ki "rampa bayir kac kere kalkis yapiyorsun ki yokus kalkisa minnet edeceksin" rampa cikmadan s.cmaya gidemiyoruz bulundugum muhitte

1.6 cdti da ara gaz nasıl veriyorsun ?
    1.6 cdti olsun hdi olsun
    Ben bu araçlarda neredeyse 8-10 cm gazı hızlı basıp bıraksam devir neredeyse oynamıyor
    senin dediğin 1.9 tdi gibi eski motorlar da olur her halde , 1.9 da gaza 1cm dokun devir yükselir araba hırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektroniker

B7 Passat da yokuş aşağı, yokuş yukarı, düz yol, hepsinde tutuyor auto hold. Eğer debriyaj gaz ikilisini arabanın istediği şekilde kullanırsanız hissettirmeden bırakıyor. Eğer biraz hızlı kalkmaya çalışırsanız, arabayı bişeyin tuttuğunu ve birden salıverdiğini hoş olmayan bir şekilde hissediyorsunuz.

Ankaralılar için dipnot : Yüzüncü Yıl Kanal 24 Kavşağı, Çukurambar'dan geliş tarafı nı günlük kullanmak zorunda kalanlar, bir de auto hold la deneyin (:

o yokuşu hergün el fren power ile kalkıyorum gerçi yokuşta denmez pek oraya. yamaç, falez falan.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.