Şimdi Ara

YTU Bilgisayar Mühendisliği hakkında yardıma ihtiyacim var. Tecrubeli arkadaslar yardım ederse sevinirim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontooth11

Bilmiyorum ya inşallah en dogru kararı veririm.

Hacettepe Bilgisayarda okuyorum.Merak ettiklerin varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Tercih zamanı da yardımcı olmak amacıyla konu açmayı düşünüyorum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontooth11

Mekatronik hakkinda pek bilgim yok nasil acaba sizin bilginiz var mi?

Bilgisayardan zor ve daha kapsamlı. Mekanik konular da var içinde. Araştırmanı öneririm.
  • Morgoth Bauglir M kullanıcısına yanıt
    Nasıl orasi bolum kampus ortam egitim is her konuda?

• Kampüs gayet büyük ve güzel.İstediğin birçok şeyi bulabilirsin.Büyük ihtimal beklentilerini fazlasıyla karşılar kampüs.

Eğitim olarak çok tempolu ve zorlayıcı bir eğitimi vardır.Bilkent Bilgisayar ve ODTÜ Bilgisayarda okuyan arkadaşlarımla sürekli kıyaslama yapıyoruz dersleri,birbirimize anlatıyoruz genelde neler yaptıklarımızı.Bölüm dersleri olarak olarak hiçbir geri kalır yanı yok hatta +sı bile var diyebilirim.Fakat ülkemizde maalesef Bilkent ve ODTÜ gibi bir marka değerine sahip olmadığı için bölümümüz dışarıdan fazla bilinmiyor.İşin içinde olanlar ise genel olarak farkında eğitim düzeyinin.Bu konuda konuşabilecek tonla şey var fakat sadece eğitim olarak iyi bi eğitim alırsın ama bu eğitimi değerlendirmek tamamiyle senin elinde.

Bilgisayar mühendisliğinde çalışacağın ortamı belirlemek tamamıyla senin elinde.Senin, okuduğun yılları nasıl değerlendiğin,bölüme olan ilgin,verdiğin emeklerin hepsi birer parametre iş imkanını konuşmak için.Ama eğer savunma sanayisinde çalışmak istiyorsan ODTÜ'den sonra en çok tercih edilen üniversite diyebiliriz savunma sanayisi için.

• Ayni durumdayim. Marmara evime yakin ama ytu ye gidicem gibi duruyor.

• Ytü de bilgisayar yüzde 30 İngilizce.Sınavlar İngilizce olacak ancak dersleri muhtemelen Türkçe anlatacaktır hocaların.Bu hemen hemen her üniversitede böyle..Ben elektrikte okuyorum Ytü de yüzde doksan durum bu..aynısı itü içinde geçerli başka üniler içinde..ingilizce öğrenimini derslere bağlı olarak düşünme,okuldan ayrı olarak mutlaka öğrenmen ve geliştirmen gereken birşey.Yukarıda bir arkadaşında bahsettiği gibi işin edebiyatı türkçe ingilizce çok farketmez önemli olan,senin ders dışında dile göstediğin ilgi
  • Hepinize tesekur ederim yorumlarınız çok değerliydi hepsini değerlendireceğim.

• kesinlikle YTÜ, yazılım firmalarının büyük çoğunluğu istanbulda üstelik ytü 2013 te bologna müfredatına geçti, hem ders hemde ödev yükü arttı bölümün.
    Ders dili türkçe olsa bile kaynaklar hep ingilizcedir ister istemez teknik terimlere aşina oluyorsun/öğrenmek zorunda kalıyorsun.

Ytü bilgisayar 3. sınıfım varsa soruların özelden alabilirim.@dragontooth11
  • Tekrar bi görünsün.

• dragontooth11 kullanıcısına yanıt
    Hocam ygs lys netleriniz nasıldı acaba?

• Ygs: türkçe 35 5 sos 30 10 mat 31 7 fen 33 6

Lys: sorulari hatirlmadigim icin tahmini 60 d 16 y diyim

Fizik 26 4 kimya 25 5 biyo 25 5

• ytü yü tavsiye etmem orada eğitim görevlisi tanıdığım var ytü son zamanlarda çok bozmuş alternatifleri gözden geçir
  • Nrunke kullanıcısına yanıt
    Öyle yapmaya çalışıyorum. Karar veremedim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.