Şimdi Ara

YTU Bilgisayar Mühendisliği hakkında yardıma ihtiyacim var. Tecrubeli arkadaslar yardım ederse sevinirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Sıralamam 10 ila 25 bin arasi gelecek gibi gozukuyor. Yıllardır bilgisayar muhendisi olmayi hayal ettim lakin su tercih döneminde aklım çok karıştı.
    YTU bilgisayar 18k ile alım yapmış geçen sene aklimi karistıransa bölümün %100 ingilizce olmaması. Şimdiye kadar okuduklarım bilgisayar mühendisliğinde en onemli şeyin ingilizce olduğuydu. Düşünceleriniz nedir ne yapmalıyım? Bu arada alternatifler arasında galatasaray bahçesehir kadir has marmara ve istanbul üniversiteleri de var. Ancak kadroları inceledigim kadarıyla ytu kadar iyi degil. Şimdiden yorumda bulunan yardim eden herkese teşekkürler.

• hacettepeyi neden düşünmüyorsun ?
  • Ankarada olması sebebiyle.
  • Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim, 2. sınıfa geçeceğim gelecek dönem. İngilizce mühendislik için olmazsa olmazdır hatta bir kriter bile olamayacak kadar temel bir unsur. Kod yazarken, programlamayla uğraşırken zibiliyon tane terim çıkacak ve açıkçası bunları Türkçe öğrenmenin hiçbir artısı olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar mühendisliği çok evrensel bir meslek. İngilizcen anadilin gibi olmalı. YTU kötü bir üniversite değil, diğer saydıkların arasında daha ağır basıyor.
  • Vespucci kullanıcısına yanıt
    Peki sence dersler ingilizce olmadanda ingilizce halledilebilir mi?
  • O alternatifleri boşver. YTÜye git İstanbul olmak zorunda ise. YTÜ mekatronik düşünebilirsin İngilizce ve 22bin.
  • Şöyle bir açıklık getirelim türkçede olsa ingilizcede olsa hiç bir fark yok öğrenme açısında, anadilin gibi ingilizce bilmenin program yazarken öyle aman aman bir getirisi yok sadece iş hayatında faydası olcak yani program yazarken do while if else vs vs gibi terimler var buda işin teknik ingilizce kısmıdır zaman içerisinde zaten bu terimlerin türkçe anlamıyla değil ne işe yaradığıyla uğraşacaksın. okul konusunda da ytü eski ytü değil artık (bence) hacettepeyi yazman senin açından çok daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r1skk -- 20 Haziran 2017; 14:55:28 >
  • benimde sıralamam o civarlarda olacak ben marmara düşünüyorum tamamen ingilizce olması ve yeri açısından
  • jackk001 kullanıcısına yanıt
    Yeri nerde?
  • r1skk kullanıcısına yanıt
    Hacettepe bilmiyorum ya cok kararsızım suan herseye acigim diyebilirim.
  • dragontooth11 kullanıcısına yanıt
    vaktin var iyi araştır ama şunu rahatlıkla söylerim hacettepeden mezun çıktığında ytü e göre çok daha iyi iş imkanların olacak.
  • Yalmavuz kullanıcısına yanıt
    Mekatronik hakkinda pek bilgim yok nasil acaba sizin bilginiz var mi?
  • Güncel ++
  • tavsiyem iyte yazman ytüyüden eğitim açısından zaten iyi üstüne %100 ingilizce
  • İngilizce olmayan bölüm %30 İngilizce. Sen zaten dersi Türkçe görsen de edebiyat kısmını Türkçe göreceksin. Yani "Yazılımda önemli olan şey "object-oriented" öğrenmek." cümlesini kurarken terimi zaten İngilizce göreceksin. Bunu çeviremezsin hiçbir türlü. Dil okulda öğrenilen bir şey değil, İngilizce eğitim alırken de sınavda sana "Bir satranç yapın." demek yerine "Design a chess." diyecek. O kadar da fark etmeyecek yani, bundan korkma. Kafanda bu varsa hedeflerinden vazgeçme. Yazılım mühendisliği düşünebilirsin sadece farklı olarak.

Bilgisayar mühendisliğinde tamamen bilgi ön planda. "Sahibinden" gibi bir kurum yana yakıla java bilen eleman arıyor, çünkü yok. Bir yazılım diline tam anlamıyla hakim olmak tam anlamıyla İngilizceye hakim olmaktan geçiyor çünkü kaynaklar İngilizce. Bu İngilizceyi de okudukça, araştırdıkça öğreniyorsun zaten.

• bzy_ kullanıcısına yanıt
    İzmir pek ilgimi çekmiyor ya. 🙁
  • neselihayalet kullanıcısına yanıt
    Yani ytu de sıkıntı yok diyorsunuz?
  • dragontooth11 kullanıcısına yanıt
    Neden sıkıntı olsun hocam, sen yapmak istedikten sonra. Denk üniversiteler zaten hepsi. Bu arada IYTE gerçekten çok başarılı hem akademik anlamda hem projeler anlamında. Bayağı hızlı ilerliyorlar, IYTE düşünülebilir. Kuzenim IYTE mezunu, çok güzel bir üniversite hayatı geçirdi.
  • hacettepenin önü daha açık yıldıza göre. yıldız istanbulda olduğu için sıralaması daha yüksek. hacettepeden mezun olduğunda iş imkanıda var. aselsana falan başlarsın direkt olarak.
  • Bilmiyorum ya inşallah en dogru kararı veririm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.