Şimdi Ara

Yüksek Ücretli Yurt Yazın Arkadaşlar.Buyurun Yardımcı Olayım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
11
Favori
9.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kayseri'de yeni yapılmış bu yarı özel yurt ve ben bu sene kazandım Erciyes üniversitesini. Emin değilim fakat şehirdeki diğer 3 üniversite düşünülerek yapılmış olmalı çünkü bu yarı özel yurt Erciyes üniversitesine 45 km uzaklıktaymış yani otobüsle dur-kalk, dur-kalk şeklinde en az 1 saatte gidip gelinir. Çekilir mi hocam bu sizce? Yarı özelden vazgeçmek üzereyim tam son noktaya geldim artık
  • @hmT kullanıcısına yanıt
    Başvuru yap.Varsa çıkar.İnternetten bulmak zor:S Çoğu yurt çıkmıyor.Ben de bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Başvuru yap.Varsa çıkar.İnternetten bulmak zor:S Çoğu yurt çıkmıyor.Ben de bulamıyorum.

yaptım hocam. hayırlısı olsun artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: @hmT

quote:

Hayırlı , ugurlu olsun :)

Hakkında en hayırlısı hangisiyse o olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: enTURK_Baho

Kayseri'de yeni yapılmış bu yarı özel yurt ve ben bu sene kazandım Erciyes üniversitesini. Emin değilim fakat şehirdeki diğer 3 üniversite düşünülerek yapılmış olmalı çünkü bu yarı özel yurt Erciyes üniversitesine 45 km uzaklıktaymış yani otobüsle dur-kalk, dur-kalk şeklinde en az 1 saatte gidip gelinir. Çekilir mi hocam bu sizce? Yarı özelden vazgeçmek üzereyim tam son noktaya geldim artık

Çok uzak.Hadi ders araları çok olduğu zaman ne yapacaksınız :S Kar- kış var bir de.Derslerden yorgun nasıl yurda dönüş olacak :s ders calısmaya vakit bile olmayacak.

İyi düşünmek lazım.Yurdun içeriğinden çok bence okula mesafe de önemli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @hmT

quote:

Hayırlı , ugurlu olsun :)

Hakkında en hayırlısı hangisiyse o olsun.

Sağolasın. Allah bütün öğrencilerin yardımcısı olsun

• quote:

Merhabalar.Forumda birkaç KYK konusu gördüm ve geçen sene ben de aynı şeyleri yaşadığım için yardımcı olacağını düşünüp genel yurt ile yüksek ücretli yurt farkını yazayım dedim.

Geçen sene bir konu vardı ve arkadaş herkese yurtlar hakkında yardımcı oluyordu.İlk yurt sonuçları açıklandığında yüksek ücretli çıkınca çok korkmuştum.Dedim şimdi aylık 500 tl felan ödeyeceğiz heralde.O arkadaşın konusuna bakınca rahatlamıştım.

Yüksek Ücretli olması sizi korkutmasın fiyat olarak 150 157 tl civarı ödüyorsunuz.Genel yurtların ücretleri ise 105 tl. ( Yemek fişleri devlet tarafından veriliyor.)

Siz yurt parasını yatırınca yurdun bütün imkanlarından , nimetlerinden yararlanıyorsunuz.

Şimdi genel olarak genel yurtlarda ve yüksek ücretli yurtlarda yemek fişleri şöyle : Akşam yemeği için 4.5 tl sabah fişi 2.2tl

Bu fişleri parmak ile kullanıyorsunuz.Yurtlara kayıt yaptırırken parmak izinizi alıyorlar.Bundan snra yurda giriş ve çıkışlarınız , yemekhaneden yararlanacağınız zaman makineye parmak basıyorsunuz o şekilde işinizi görüyorsunuz.

Parmak bastığınızda ise görevli sizin adınızı , soyadınızı , oda numaranızı felan görebiliyor.

Neyse bu kısımlar çok önemli değil.Geçelim asıl konuya.

Yüksek ücretli yurtların genel yurtlardan farkı ise imkanlarının genel yurtlara göre daha iyi olması ve fiyat olarak yaklaşık 50tl fazla ödüyor olmanız.

Ben Kyk yüksek ücretli devlet yurdunda kalıyorum.

Genel yurtlardan farkı şu :

Bir defa genel yurt genellikle yola sıfır ve bahçesi olmaz.

Yüksek Ücretli yurtların büyük alanı var.Yemekhane , kantin ve sosyal imkanlar sosyal tesisler binasında ayrı şekilde.Kantinde 2 tane büyükçe LED ayrı duvarlarda tv mevcut.

Yurt içerisinde 2 adet basketboll sahamız ve sosyal tesis binamızda satranç odamız , masatenisi odamız vs. var.

Odalarımız 3 kişilik.Her odanın kendine ait tuvalet ve banyosu var.Genel yurtların odaları 8 er veya 6 şar kişiliktir ve her katta bir tuvalet ve banyo olur.

Odalarımızdaki çalışma masalarımız kitaplık şeklinde ve her kişinin kendine ait kitaplıklı çalışma masası var.Genel yurtarda 1 odada sadece 1 masa var.

Odalarımızdaki yataklarımız baza şeklinde ve gayet rahatlar.Genel yurtlarda bu sistem yok ranza sistemi var.

Her odaya ait mini buz dolabı var.Yiyecek saklarken çok rahat ediyoruz.Genel yurtlarda bu yok.

Ayrıca elbise dolaplarımız demir dolaplı değil.Yer kaplamayacak şekilde koridorumuzda ve duvara gömmeli olarak tasarlanmış.Çokça geniş ve her türlü bölmesi mevcut.Genel yurtlarda demir dolaplar mevcut.

Sosyal imkanlarımız güzel.Yurt karma bir yurt.Dişi erkek karma. ( Bu her yerde aynı olmayabilir. )

Yemekler çok çeşitli.Her gün döner var mutlaka.Akşam yemeklerimiz en az 20-21 çeşit oluyor.Sabahları hamburger , sıcak patates kızartması oluyor her daim.Simit , poaça felan -var.Bunun dışndaki standart kahvaltıları saymıyorum ( salam , sosis , sucuk , peynir , reçel , tost ...)

Genel yurtlarda da yemek benzer olabilir.

Bir de çamaşır olayları merak ediliyor.Çamaşırhane odaları mevcut.Odada 3-4 tane çamaşır makinesi ve kurutma makineleri var.Oraya makineleri boş buldukça atabilirsiniz.Zaten atmak isterseniz sıkıntı olmaz çamaşırlarınızı yıkarsınız.Hemen yanındaki kurutma makinelerinde çamaşırlarınızı dolap kuruluğunda kurutabilirsiniz.Ama çamaşırlarınızı kurutmaya atarken makinenin kurutma suyunu boşaltın. bazı arkadaşlar bunu bilmiyorlar , çamaşırlar ıslak çıkıyor.

Bu arada çamaşır deterjanınızı kendiniz alıyorsunuz.

İnternetimiz bu sene bağlandı.Yani bize nasib olmadı ama inşallah okullar açılınca göreceğiz.Biz 2.dönem finallerdeyken hatlar döşendi , modemler takıldı.Her odanın karşısına modem döşediler.

Bizim yurt genel olarak böyle.

Aklıma gelenler bunlar.Sorunuz varsa konu altına ekleyin cevaplamaya çalışayım.Yurtlarımız gayet temiz ve güvenli arkadaşlar.Temizlikten şüpheniz olmasın derim.

Duvarlarda yangın önlemi içn cihazlar koymuşlar.Sigara dumanı dahil alırsa alarm ötüyor , belli bir sıcaklık ve duman algılarsa etrafa su saçıyor.

Babam vefat etti.. Ve dükkanımız vardı. Babamın vefatından dolayı mal paylaşımı oldu ve şuan benmde hissem varmış gibi.. bir de annemn üzerine ev var.. Vefat maaşı alıoru 400 civarı.. bazıları yüksek ücretli yurt kredi çıkmaz hissen var dio.. Lütfen bi yardım edin...

• böcekkkkk B kullanıcısına yanıt
    Eğer üzerine ev , arsa , araba felan yoksa çıkar.
  • devlet değil özel yurtta kalıyorum yurt konusunda sorusu olanlar(genel olarak yurt mantığı konusunda) ve ilk senesi olanlar için cevaplayabilirim sorularınızı.Uzun soru varsa pm den lütfen
  • quote:

üzerime sadece bi arsa yok tabi. kardeşlerimle birlkte dükkana ortağız. çıkmazmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: böcekkkkk

quote:

üzerime sadece bi arsa yok tabi. kardeşlerimle birlkte dükkana ortağız. çıkmazmı ?

Çıkabilir neden çkmasın :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: böcekkkkk

quote:

Çıkabilir neden çkmasın :)

inşallah çıkar.. annemin evide var. ve onunda ortaklığı var. of çıkmazsa çok üzülücem..
  • enTURK_Baho E kullanıcısına yanıt
    kardeş benim bildiğim kadarıyla kayseride erciyes yurdunun D blogu yarı özel yurttur.senin dediğin yurdu ne zaman yapmışlar nereye??
  • arkadaşlar yarı özel yurtların hangi illerde falan olduğunu soruyorsunuz.bu bilgi önceden kyk'nın sitesinde ücretleriyle birlikte vardı şimdi baktım kaldırılmış.
  • BÜTÜN KYK YURTLARIN FİYATLARI

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: azmuz

quote:

1. yurt ilk senende mi çıktı
    2.önceliğin m. vardı yoksa maddi durum mu
    3.hangi şehirdesin ?

1 ) Daha önce bir üniversite bırakmıştım o zaman başvuru yapmamıştım.O zaman başvursam çıkar mıydı bilmiyorum.

Geçen sene başvurdum ve çıktı.Yani ilk sene diyebiliriz.

2 ) Önceliğim yoktu.Maddi durum çok kötü değil ama öyle aşırı da iyi değil.Orta veya biraz üstü diyebiliriz.

Bu maddede kardeş sayınız çok önemli.Tek çocuklara genelde burs veya yurt çıkmıyor.Çıkarsa da şans oluyor genelde.

3 ) Antakya.

Şu kardeş sayısı işi çok kötü oldu :( Ne yani tek çocuk olup maddi durumu ortanın altı olanlar ne yapsın. :SS

onu geçtim 'Yüksek Öğrenim Gören 25 Yaşından Küçük Bekar Çalışmayan Kardeş Sayınız' diyor. benim henüz üniversiteden mezun olan ablam var. haliyle daha iş bulamadı. ona da şu durumda aile bakıyor, ama uygun seçenek olmadığı için onu yazamıyorum. kardeş sayım 0 görünüyor. ailenin üstüne kayıtlı evi soruyor. ev var ama kredi ile alınmış. kira ödemekten farkı yok şu anki durumumuzun. bunu da belirtemiyoruz. başvuru formu çok yüzeysel. ben ihtiyacım olduğunu nasıl kanıtlayacağım?

• quote:

Orijinalden alıntı: coraje

kardeş benim bildiğim kadarıyla kayseride erciyes yurdunun D blogu yarı özel yurttur.senin dediğin yurdu ne zaman yapmışlar nereye??

kyk'nın sitesinden bakabilirsiniz. evet d blok yarı özel ama yenisi develi'ye yapıldı bu senenin ya başında ya da sömestırda öğrenciler transfer edilecek oraya, zaten kyk'nın sitesinde de bakabilirsiniz.
  • enTURK_Baho E kullanıcısına yanıt
    şimdi yeni yapılan yarı özel yurt 5 yıldızlı otel konforunda olur o konuda sıkıntı yok da develiye yurt mu yapılır ya bari merkeze yapsalardı hadi hiç olmadı talasa yapsalardı...

peki erciyes erkek öğrenci yurdunun D bloğu ne olacak? bir de develiye yapılan yarı özel yurt kız erkek mi ?
  • ben şimdi kayseri erciyes erkek yurdunu aradım ''yüksek ücretli yurt yazdım ama develi çok uzak erciyes üniv bu nasıl olacak ?'' dedim adam dedi ki fakülten erciyes üniv. kampüs içerisindeyse seni develiye göndermezler yüksek ücretli olarak erciyes D blok çıkar sadece dedi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coraje -- 1 Ağustos 2013; 10:37:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coraje

ben şimdi kayseri erciyes erkek yurdunu aradım ''yüksek ücretli yurt yazdım ama develi çok uzak erciyes üniv bu nasıl olacak ?'' dedim adam dedi ki fakülten erciyes üniv. kampüs içerisindeyse seni develiye göndermezler yüksek ücretli olarak erciyes D blok çıkar sadece dedi:)

Evet hocam benimde aklima cok takildi bende aradim ve adam dediki develiye hem kiz hem erkek yari ozel yurt yaptik ve eylulde acilacak erciyes univdekki tek yer d blok dedi. Anlayamadigim sey taa develiye hem kiz hem erkek yari ozel mis gibi sıfır yurt yapip erciyese sadece bir blok yani d blogunu yari ozellestirmek.Cok sacma ve mantiksizca degil mi hocam sizde de ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.