Şimdi Ara

Yurt dışından iphone alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1 hafta içinde Polonya dan iphone 5 almayı düşünüyorum . Gittigidiyor tarzı bi site var ve kapıda ödeme seçeneği de mevcut ve zannedersem o şekilde satın alırım . Ama daha önce hiç iphone kullanmadığımdan şöyle bi sorum var . Alırken nelere dikkat etmem lazım ? Mesela kutudan çıkardıktan sonra kontrol etmem gerekenler nelerdir ? ekranında çizik ,kenarlarında çizik var mı yok mu ? bunun haricinde wireless ında problem var mı , kamerasında problem var mı ? gibi..

Bir de ikinci el alırsam " şuna mutlaka dikkat et , şurasını kontrol et , şusu var mı ,burası sağlam mı " gibi dikkat etmem gereken şeyler nelerdir ? Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERTANE78 -- 19 Haziran 2013; 9:27:56 >

• up ,tecrübeli arkadaşlar yardım etsin lütfen
  • Dostum kutu içeriğine internetten bakabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexi7

Dostum kutu içeriğine internetten bakabilirsin

demek istediğim o değil , şöyle örnek veriyim , şu anda s2 kullanıyorum ve s2 nin tipik sorunlarından biri kamerada pembeleşme olması . iphone 5'de de bunun gibi belli başlı sorunlar var mı ?
  • iPhone u al dikkanda incele gör yeterli . Yurtdışından alacaksan esas yapacakların . Varşovadaysan Apple Store'dan alacaksın yoksa Tax Free logosu olan dükkandan alacaksın alırken tax free formuda isteyeceksin . Ben eşşek gibi tax free yapmayı unuttum hollandadan polonyaya geçtiğimde yurtta arkadaş sorunca aklıma geldi bir anca beynim karıncalandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: quartz1928

iPhone u al dikkanda incele gör yeterli . Yurtdışından alacaksan esas yapacakların . Varşovadaysan Apple Store'dan alacaksın yoksa Tax Free logosu olan dükkandan alacaksın alırken tax free formuda isteyeceksin . Ben eşşek gibi tax free yapmayı unuttum hollandadan polonyaya geçtiğimde yurtta arkadaş sorunca aklıma geldi bir anca beynim karıncalandı

Varşova daki 16gb modelinin güncel fiyatı 2849 zl ve apple store da tax free imkanı yok diye biliyorum . Ama tax free li başka bi mağazadan alınabilir . Peki tax free den ne kadarlık kısmını geri alabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERTANE78

quote:

iPhone u al dikkanda incele gör yeterli . Yurtdışından alacaksan esas yapacakların . Varşovadaysan Apple Store'dan alacaksın yoksa Tax Free logosu olan dükkandan alacaksın alırken tax free formuda isteyeceksin . Ben eşşek gibi tax free yapmayı unuttum hollandadan polonyaya geçtiğimde yurtta arkadaş sorunca aklıma geldi bir anca beynim karıncalandı

Varşova daki 16gb modelinin güncel fiyatı 2849 zl ve apple store da tax free imkanı yok diye biliyorum . Ama tax free li başka bi mağazadan alınabilir . Peki tax free den ne kadarlık kısmını geri alabilirim ?

olur mu öyle bir şey olması lazım hatta vergi kesintisini sana orada düşüp tax free sonrası fiyata bile sattıklarını biliyorum direk Varşovadaki apple storeda . Eminimde sen yolun düşerse sor derim . Benim hatırladığım forumdan birisi faturasının fotoğrafını koymuştu apple storedan vergi kısmı düşülmüştü ayrıyetten faturasından .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ERTANE78

quote:

olur mu öyle bir şey olması lazım hatta vergi kesintisini sana orada düşüp tax free sonrası fiyata bile sattıklarını biliyorum direk Varşovadaki apple storeda . Eminimde sen yolun düşerse sor derim . Benim hatırladığım forumdan birisi faturasının fotoğrafını koymuştu apple storedan vergi kısmı düşülmüştü ayrıyetten faturasından .

peki hocam tax free den sonraki son fiyatı ne oluyor , biliyo musunuz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.