Şimdi Ara

YURT MU EV Mİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: enisarslan97

Hocam ogrenciyim diyosun besiktasta ev tutmayi planliyosun , maddi durumun iyise bu kadar tut zaten. Hesap kitap yaparken istanbulda kira 2500 diye yazilmaz demeye calistigim bu

Hocam 2500e absurt diyosun; ama 500liralik evi ornek gosteriyosun.. onu gectim sen meseleyi anlamamissin, mesele paranin su gibi akacagi istanbulda tekrar aciklamamayim zaten orada yasiyon.. Ben yaklasik bi fiyat verdim, en kotu ihtimal, 2500 olmaz 2000 olur, 1500 olur; aylik kisi basi 150lira oynama olur onu da ev giderleri kapatir zaten ayni hesap, anlatmak istedigimi anlattim diye düşünüyorum..

Neyse hocam 4 kisinin insani sartlarda yasayabilecegi 2+1, 3+1 vs, ulasimi kolay bi yerde, besiktasta olmasa da yakin-uzak cevresinde bi ev icin fiyat nedir peki? Gecekondu degil ama eli yuzu duzgun olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam aylik 1500e eli ayagi duzgun iyi bi semtte ev bulursun (besiktasta degil tabi )

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk sene yurda cikmak daha mantikli diye dusunuyorum sonra eve cikariz ikinci sene falan nasil olur arkadaslar?

• Esenler'de istersen evimi kiralayabilirim. Sana kontrat yaptırmam yalnız onu söyleyim, ailen yaparsa 3. kat, gayet büyük evi uygun fiyata anlaşırız. Metroya yürüyerek 3-6 dk arası hızına bağlı yani. Yıldız teknik üni. girişi yürüyerek 3 dk ana kampüs yürüyerek 7-9 dk. Yürüyüş yolu - meydan yürüyerek 40 saniye
  • hem yurt hem ev hayatı yaşadım , kesinlikle kyk yarı özel yurtlarını öneririm.
    240 tl aylık para veriyorsunuz , ( 2 öğün yemek fişi, 3 kişilik sıcak ve temiz banyolu odalar , sınırsız internet ( paralı ) , 3 yatağa ayrı 3 ayı çalışma masası .
    oruça denk gelirse özel düzenlemeler ve sahurda yemek dağıtımı ve iftara muhteşem yemekler çıkartıyorlar.

eve gelicek olursak yemek ayrı derrt temizlik ayrı dert bide başta kafa dengi gibi düşündüğün kişilerin aslında hiçte sana uygun tipler olmadığını anladığın gün ben ne halt ettim diyorsun , özellikle ayakları kokar bu tiplerin ve asla banyo yapmazlar. illallah edersin. öbürü desen hergün karı kız gecenin yarısı öküz gibi böğür. ama geceleri lol oynamak efsane oluyor :D .
  • quote:

Orijinalden alıntı: KerKenezZzZ

hem yurt hem ev hayatı yaşadım , kesinlikle kyk yarı özel yurtlarını öneririm.
    240 tl aylık para veriyorsunuz , ( 2 öğün yemek fişi, 3 kişilik sıcak ve temiz banyolu odalar , sınırsız internet ( paralı ) , 3 yatağa ayrı 3 ayı çalışma masası .
    oruça denk gelirse özel düzenlemeler ve sahurda yemek dağıtımı ve iftara muhteşem yemekler çıkartıyorlar.

eve gelicek olursak yemek ayrı derrt temizlik ayrı dert bide başta kafa dengi gibi düşündüğün kişilerin aslında hiçte sana uygun tipler olmadığını anladığın gün ben ne halt ettim diyorsun , özellikle ayakları kokar bu tiplerin ve asla banyo yapmazlar. illallah edersin. öbürü desen hergün karı kız gecenin yarısı öküz gibi böğür. ama geceleri lol oynamak efsane oluyor :D .

İnternetin paralı olması sadece yarı özelde mi ve kaç para biraz açar mısın

• Up

• Kyk yarı özel Nasıl oluyo başvuruyomuyuz onada

• ev bulmak zor istanbulda özellikle dönüşüm var diye adam akıllı yerlerde kira 4k dan aşşağı değil ümraniyede 1 oda bir salon alaturka tuvalet bahçe katı sobalı ev bile 600 liraya falan kiraya veriliyor :D
  • Ya allah aşkına ne kyksı.
    Öncelikle zaten kyk öyle herkese çıkmıyor saf torpilin döndüğü bir yer. Annem babam ayrı. Üzerimize kayıtlı ne ev ne arabamız var üstelik kardeşim de ortaokulda okuyordu yedek listesine bile giremedim ben 4 sene önce.
    Bence ilk sene bi yurtta kal. Kyk çıkarsa kyk çıkmazsa özel. Daha sonra kafa dengi bulduğun ve ev hayatında anlaşabileceğin adamlarla eve çık. Sakın 4 kişi çıkma.
    Mesela ev 2+1 ise 2 kişi eve çıkın 3+1 ise 3 kişi. Mutlaka ve mutlaka ortak bi alan olsun.
    Ben 2+1 evde 1200 lira kira veriyorum şu an 2 kişiyiz. Ev mecidiyeköyde. Kaldı ki mecidiyeköy full öğrenci dolu. Bir sürü arkadaşımda burada. 1300-1400 liraya da 3+1 rahat bulunur. Öyle 2500 tl 4 kişi eve çık diyenler gözünü korkutmasın. Gidip kadıköyde beşiktaşta filan yaşama bi zahmet :)
    Bu işin en iyi semti mecidiyeköydür. Her yere yakındır. Pislik bi semt değildir. Zaten mahalle nüfusu oldukça genç genellikle öğrenciler veya yeni iş hayatına atılmış bekar insanlar kalıyor.

• Senin görüp seçim yapman lazım bence

• İstanbulda kyk çok ama çok zor çıkar.Bence 2 3 kişilik yurtta kalmak en iyisi.Evde kalmakla aynı masrafa gelir en azından efor sarf etmezsin yemek,temizlik için.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.