Şimdi Ara

Yurtdisinda Is Yapabilme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar lutfen ciddi olalim.Su an yurtdisina gitseniz hangi ulkeye gidersiniz? Hangi ulkelerde is yapabilme olanaklari vardir ? Ne tur ne tarz isler yapilabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: scarface_fk

Arkadaslar lutfen ciddi olalim.Su an yurtdisina gitseniz hangi ulkeye gidersiniz? Hangi ulkelerde is yapabilme olanaklari vardir ? Ne tur ne tarz isler yapilabilir ?

Çalışmak için ayrı vize gerekiyor ve elçiliğe girip ben çalışma vizesi almaya geldim deme hakkın yoktur. Bir çok ülkede evlilik dışında çalışma vizesi alma imkanı yok. Size şunu söyleyeyim gelişmiş bir ülkeye göç etmeye karar verenlerin %7 si gidebiliyor yani hadi ben gidiyom desen bile %93 ihtimalle gidemeyeceksin. Bu dediklerim avrupa ve kuzey amerika için geçerlidir.

• Zengin ülkelere meyve , sebze götürüp satardım.Zengin arap ülkeleri olabilir , zengin İskandinav ülkeleri olabilir.Avrupa olabilir.Aslında Türkiye'den götürüp satılabilecek pekde birşey yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Zengin ülkelere meyve , sebze götürüp satardım.Zengin arap ülkeleri olabilir , zengin İskandinav ülkeleri olabilir.Avrupa olabilir.Aslında Türkiye'den götürüp satılabilecek pekde birşey yok gibi.

Biri de gelip dememiş ki dünyadaki borun %70 i bizde 5 sene sonra dünyayı yöneteceğiz. Hayret forumun yaş ortalaması 13 e çıktı sanırsam

• quote:

Orijinalden alıntı: mırat01

quote:

Zengin ülkelere meyve , sebze götürüp satardım.Zengin arap ülkeleri olabilir , zengin İskandinav ülkeleri olabilir.Avrupa olabilir.Aslında Türkiye'den götürüp satılabilecek pekde birşey yok gibi.

Biri de gelip dememiş ki dünyadaki borun %70 i bizde 5 sene sonra dünyayı yöneteceğiz. Hayret forumun yaş ortalaması 13 e çıktı sanırsam

Milattan önce 200 yılına kadar bor, altın yerine kullanılıyormuş mücevherlerde vs. Elmas ile eşdeğermiş neredeyse. Sonradan yerini altın almış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dont know

quote:

quote:

Milattan önce 200 yılına kadar bor, altın yerine kullanılıyormuş mücevherlerde vs. Elmas ile eşdeğermiş neredeyse. Sonradan yerini altın almış.

Hah işte böyle şeyler diyor çoluk çocuk bravo hocam iyi örnek verdiniz. Ciddi değilsiniz değil mi ???

• Önce biraz araştırıp sonra sorsanız çok daha mantıklı olurdu.

Zonguldakta maden, antalyada turizm yapılır.

Aynısı yurtdışı için de geçerli.
    Siz ne yapmak istiyorsunuz?

Ona göre ülke tavsiye edebilirim.
  • Hocam kafamda çok değişik şeyler var mesela ben Yeni Zelanda ya da Norveç İsveç gibi ülkeleri düşünüyorum.Yeni Zelanda özellikle 2 senede vatandaşlık verebiliyor çalışan kişilere ama bu gidiş olayı nasıl oluyor acaba oraya nasıl çalışmaya gidebilirim ya da Norveç te balık temizleme İsveç te başka iş kolları bu ülkeler zengin ülkeler fırsat ülkeleri bunlar şimdilik bana cazip gelenler
  • Fırsatı veriyor da sana niye versin ki kendi vatandaşı dururken?
  • lethalforce kullanıcısına yanıt
    Çünkü Yeni Zelanda nın nüfusu az kardeş 5 milyon nüfusları var insana ihtiyaçları var anlıcağın
  • quote:

quote:

hocam var ama başka ülkeler kullandırttırmıyo zaten boru akaryakıt olarak kullanmayı keşfeden türk bilim insanlarımız o uçakta ölmeseydi şuan yönetiyo olacaktık bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeigis41

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dont know

quote:

quote:

Hah işte böyle şeyler diyor çoluk çocuk bravo hocam iyi örnek verdiniz. Ciddi değilsiniz değil mi ???

Borun kullanım alanı o kadar geniş değil. Eğer boru petrol gibi önemli hale getirmek istiyorsak kullanım alanlarını artırmamız lazım. 5 senede de o kadar kullanım alanı açılmaz. Ne kadar olduğuna değil neler olacağına bakmamız lazım.

Borun hidrojen bağlama özelliği cart curt gibi şeyler gerçekten verimli olarak kullanılabilirse bizde olmayan %30 tüm dünyanın enerjisini 5 kere karşılıyor. Bizden sonra en çok rezerve sahip olan 2 ülke ABD ve Rusya yani borun dünya dengelerini değiştirmesi İMKANSIZ

• quote:

Orijinalden alıntı: FifaPesFifa

quote:

quote:

hocam var ama başka ülkeler kullandırttırmıyo zaten boru akaryakıt olarak kullanmayı keşfeden türk bilim insanlarımız o uçakta ölmeseydi şuan yönetiyo olacaktık bile

Borun hidrojen bağlama özelliği cart curt gibi şeyler gerçekten verimli olarak kullanılabilirse bizde olmayan %30 tüm dünyanın enerjisini 5 kere karşılıyor. Bizden sonra en çok rezerve sahip olan 2 ülke ABD ve Rusya yani borun dünya dengelerini değiştirmesi İMKANSIZ

• quote:

Orijinalden alıntı: scarface_fk

Hocam kafamda çok değişik şeyler var mesela ben Yeni Zelanda ya da Norveç İsveç gibi ülkeleri düşünüyorum.Yeni Zelanda özellikle 2 senede vatandaşlık verebiliyor çalışan kişilere ama bu gidiş olayı nasıl oluyor acaba oraya nasıl çalışmaya gidebilirim ya da Norveç te balık temizleme İsveç te başka iş kolları bu ülkeler zengin ülkeler fırsat ülkeleri bunlar şimdilik bana cazip gelenler

Norveçe hiç bir vasfın olmadan balık temizlemeye gidemezsin, vasıflı olman lazım yoksa göçmen olamazsın. YZ vizesi dubai den alınıyor diye biliyorum tr den alma imkanı yok. Ayrıca ayrıca ora içinde vasıflı olman lazım mesela devlet köylerde yaşayacak çiftci bulamıyor. Çiftci göçmen alıyor tamam ben bu işi yaparım deme hakkın yok 5 yıldır bu işle uğraştığını kanıtlaman lazım. AYRICA SANMAYIN Kİ MİLLET ORTADOĞULULARI ÜLKESİNE DOLDURMAK İÇİN SIRADA BEKLEMİYOR, GELMEMEN İÇİN HER ŞEYİ YAPACAKLARDIR. Mesela turist olarak gittiğinde edirneli vatandaştan 10km uzakta evi olan yunanlı çok rahat pasaport işlerini halledip geçerken, Türk vatandaş arka odada donuna kadar soyulur. Böyle bir uygulamayı ben yz nin kardeşi au da gördüm. Bu uygulama turistler için siz ülkeye kazık kakma niyetiyle giderseniz olabilecekleri bir hayal edin. GİTMEYE KARAR VERİP GİDEMEZSİN, SON DERECE KARARLI OLSANDA SADECE %7 ihtimalle gidebilirsin bunu unutma!!!!!!!

• mırat01 M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bu kadar mı öneriniz yani ???
  • Ben olsam içme suyu bile ihracatı yapmayı düşünürüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.