Şimdi Ara

yurtdisindan takipsiz postayla urun almayin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • normalde zaten almam ama bir keresinde ingiliz lordu cikma hevesiyle amerikadan dna test kiti siparis etmistim sonuc olarak cerkez kafkas gocmeni ciktim o ayri konu ama benim dna test kitini bu postaci gitmis 10 apartman ilerde biyere atmis. sonra postaciyi yakalayip sorguya cekince attigi yeri hatirlayip poseti yirtilmis halde olan test tupumu bana getirmisti.

postacilar urunlerinizi cope ya da rastgele yerlere atiyor kesinlikle takipsiz almayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 19 Ekim 2018; 12:35:21 >

• Aliexpress'den bugüne kadar 100 defa sipariş vermişimdir. Bunun 90'ı takipsiz kargo.
    Sadece 1 kere takipsizde sıkıntı yaşadım. Satıcı ürünün ülkeden çıktığını iddia etti, merkez ptt kendilerinde olmadığını iddia etti. Takip kodu olmadığıdan sorgulayamadı. 1 ay haber alamadım üründen bi gün çat kapı sağ sağlim geldi. Ürün küçük olduğundan dağıtım esnasında kaybolduğunu tahmin ediyorum.

Yani bu iş PTT de bitiyor.
    Ürünler 1-2 hafta içinde Türkiye'ye giriş yapıyor. Ne olursa ptt'nin eline düşünce oluyor.Bu da çalışanların meslek etiğiyle alakalı.
    Bizim postacı sağolsun haftalık biriktiyor kargolarımı getiriyor zile basıyor.

Kiminin ki kapıya atıp kaçıyor sonra çalınıyor. Kimi küçücük şey için kapına getirmeye üşeniyor gel al diyor.
    Velhasıl kelam iş ptt çalışanlarında bitiyor.
  • türkiyeye kargo yapan dna test kiti varmı? 23andme yapmıyordu diye hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4861A3F88

türkiyeye kargo yapan dna test kiti varmı? 23andme yapmıyordu diye hatırlıyorum
    family tree dna kullandim ama benimki cok eski bes sene filan oluyor hala arada bir yeni matchler mailime geliyor

ben kabaca babamin babasinin ve annesinin soyledikleri gibi kafkasyadan gelmis olmalarinin hikayesini dogruladim bu sekilde cunku haplo gercekten de o bolgeye ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 19 Ekim 2018; 17:48:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.