Şimdi Ara

Yurtdışından valiz içinde oto yedek parça getirme?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
4.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum.
    Aracımın yedek parçaları Türkiyede bulunmuyor ben bu parçaları valize koyup yanımda getirme imkanım var mı?
    Yedek parçaların bazıları çıkma, bazıları sıfır yaklaşık 8-9 parça ve yedek parçaların faturasını da beraberimde getirmek istiyorum.
    Kısacası havalimanında bir prolemle karşılaşma durumu olur mu?

• Parçaların büyüklüğüne ve yasal taşıma durumlarına göre yaşama durumun var ama parça büyüklüğünü abartmadığın müddetçe kolay kolay sorun yaşamazsın. Eğer yaşarsan da aracın ruhsatı senin yanından olursa tabi araç senin üzerine olacak ve faturası varsa gümrük vergisini öder devam edersin.

Ayrıca yine araç ruhsat sahibi yurt dışından kendi aracı için istediği parçayı sipariş edebilir. Gümrük senin ruhsatını ister sonra gelen parçaların fatura bedeline göre vergisini koyar sen ödemeyi yapar kargonu alırsın.

PTT kargo ile gönderiler biraz zaman alıyor bazen PTT'ye gidip sizin uğraşmanızda lazım oluyor fakat DHL,UPS gibi kargolar genelde size mail ile bir evrak gönderir onun çıktısını alıp doldurursunuz ruhsat ve kimlik fotokopisi ile evrağı onların dediği adrese kargolarsınız gerisini onlar hallederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 9 Ekim 2019; 7:10:38 >
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Anladım en büyük parçanın büyüklüğü kupa bardağından biraz daha büyük ve ağırlığı 3kg (motor takozu) bunun dışında diğerleri ufak tefek şeyler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.