Şimdi Ara

ZAMANDA YOLCULUK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
4.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu açmıştım buraya yazmak daha mantıklı olcak sanırım

Şu anda gökyüzüne bakıp gördüğüm yıldızın aslında geçmişteki halini görüyorum. Diyelim ki bizden 2 milyon ışık yılı uzaklıktaki bir yıldız ilk oluşumundan itibaren gönderdiği ışığın 2 milyon yıl sonrası Dünya ya ulaşıyor. Siz kayan bir yıldız gördüğünüzde aslında o yıldızın büyük büyük * 100 babanız doğmadan önce kaydığını düşünmek acaip değil mi ? Düşünsenize gökyüzüne bakıyorsunuz,bir yıldıza odaklanmışsınız orada varlığını, var olduğunu size gösteriyor ama yanına gitme imkanınızı kullandığınızda yıldızın 500 yıl önce yok olduğunu patladığını anlıyorsunuz. Yani görünen herşey şimdiki zamnda değildir.
  • Konu açmıştım buraya yazmak daha mantıklı olcak sanırım

Şu anda gökyüzüne bakıp gördüğüm yıldızın aslında geçmişteki halini görüyorum. Diyelim ki bizden 2 milyon ışık yılı uzaklıktaki bir yıldız ilk oluşumundan itibaren gönderdiği ışığın 2 milyon yıl sonrası Dünya ya ulaşıyor.Düşünsenize gökyüzüne bakıyorsunuz,bir yıldıza odaklanmışsınız orada varlığını, var olduğunu size gösteriyor ama yanına gitme imkanınızı kullandığınızda yıldızın 500 yıl önce yok olduğunu patladığını anlıyorsunuz. Yani görünen herşey şimdiki zamnda değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katta Kapıcıyım -- 10 Ağustos 2008; 18:19:29 >
  • montauk projesi montauk projesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: XScale

montauk projesi montauk projesi

evet o deney hakkında yazılıp çizilenler çook abartılı geliyor yani onlar gerçekse biz başka bir dünyada yaşıyor olmalıyız (bence çok saçma) gerçek olsa bunlar şu an dünya bu durumda olmazdı diye düşünüyorum
  • Işınlanma Mümkün Olabilir zamanda yolluculuk dediğinizde bu zaten geçmişe yada geleceğe gitmek değil.Zamanı bükerek ışınlanma mümkün olabilir.Biraz Mantıklı Düşünün Geleceğe ve Geçmişe Gitmek Mümkün Değildir.Zaten Kainatın Bir enerji olduğu Kabul edilmiştir yani aynı ortam oluşmadıkça benim 2005 senesinde aynı yerde olma imkanımda yoktur.Kanıtı Olmadan boşuna dil dökmeyin eğer şuan yapılamıyorsa bunu yok kabul etmek gerekiyor.Hatta bu tür söylemler var aslında ufo tabir edilen cisimler amerikanın ışınlanma için kullandığı cisimlerdir.Geomertik Şekil olarakta Ufoların Şekli Zamanı bükebilmek İçin En İdeal Şekilde tasarlanmışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _vitaly_cl

Işınlanma Mümkün Olabilir zamanda yolluculuk dediğinizde bu zaten geçmişe yada geleceğe gitmek değil.Zamanı bükerek ışınlanma mümkün olabilir.Biraz Mantıklı Düşünün Geleceğe ve Geçmişe Gitmek Mümkün Değildir.Zaten Kainatın Bir enerji olduğu Kabul edilmiştir yani aynı ortam oluşmadıkça benim 2005 senesinde aynı yerde olma imkanımda yoktur.Kanıtı Olmadan boşuna dil dökmeyin eğer şuan yapılamıyorsa bunu yok kabul etmek gerekiyor.Hatta bu tür söylemler var aslında ufo tabir edilen cisimler amerikanın ışınlanma için kullandığı cisimlerdir.Geomertik Şekil olarakta Ufoların Şekli Zamanı bükebilmek İçin En İdeal Şekilde tasarlanmışlar.

çok güzel yazmışsın ama son yazdıkların ile ilgili önümüze daha somut birşeyler koyabilirmisin

•  ZAMANDA YOLCULUK

ZAMANDA YOLCULUK

• quote:

Orjinalden alıntı: _vitaly_cl

/>

ZAMANDA YOLCULUK

ZAMANDA YOLCULUK

/>

sen beni yanlış anladım yalan söylüyorsun kanıtla demek istemedim sadee okunabilir daha geniş kapsamlı birşeyler elinde varmı diye sordum y,nde saol ^^

• quote:

Orjinalden alıntı: Katta Kapıcıyım

Konu açmıştım buraya yazmak daha mantıklı olcak sanırım

Şu anda gökyüzüne bakıp gördüğüm yıldızın aslında geçmişteki halini görüyorum. Diyelim ki bizden 2 milyon ışık yılı uzaklıktaki bir yıldız ilk oluşumundan itibaren gönderdiği ışığın 2 milyon yıl sonrası Dünya ya ulaşıyor. Siz kayan bir yıldız gördüğünüzde aslında o yıldızın büyük büyük * 100 babanız doğmadan önce kaydığını düşünmek acaip değil mi ? Düşünsenize gökyüzüne bakıyorsunuz,bir yıldıza odaklanmışsınız orada varlığını, var olduğunu size gösteriyor ama yanına gitme imkanınızı kullandığınızda yıldızın 500 yıl önce yok olduğunu patladığını anlıyorsunuz. Yani görünen herşey şimdiki zamnda değildir.

Acilen "yıldız kayması" konusunu araştırın.

• quote:

Orjinalden alıntı: John Locke

quote:

Orjinalden alıntı: Katta Kapıcıyım

Konu açmıştım buraya yazmak daha mantıklı olcak sanırım

Acilen "yıldız kayması" konusunu araştırın.

Haklısın misal vermek için söylemiştim göktaşı olduğunu unutup bir an boşluğuma geldi, genede bütünün anlamını bozmayan bi hata

• - Tek basina zamanda yolculuk diye bir kavram olamaz. Uzay-zaman da yolculuk edilebilir ancak.
    - Einstein in izafiyet teorisine gore kutlesi olan bir cisim isik hizina ulasamaz (kaldiki gecsin).
    - Filederfiya deneyi amerikalilarai radar gorunmezligi uzerine calistigi bir proje, millet sehir efsanesi yazacak konu ariyor.
    - Uzaylilarin da inecek yada cakilacak yer olarak ya amerika ya da rusyayi secmesi cok ilginc mevzu, bizim aksaraya sadece ugruyorlar. ck. ck.
  • geleceğe gitmek bugun mümkündür. uzayda yapılacak yüksek hız ile, ikizler deneyi bunun kanıtıdır. stephen hawking kitaplarında bu doğrulanıyor. geleceğe gitmek mümkün fakat geçmişe gitmek kolay değil hatta olamaz gibi bişey. ama zamanı bükebilen bi formulle antimadde reaktorlerıyle bir uzay aracı bunu yapabılırmı tartışılır.. nazilerin sahip olduğu ufolar 1900lerde düşen ufoların yeniden yapımıdır. insan girebilecek şekilde tasarlanmış, restore edilmiştir.fakat burda sorulması gereken soru dünya dışı uygarlıklar zamanda yolculuğu yapabiliyorlarmı... bundan 100sene önce bilgisayar ı hayal edemediğimiz gibi, bundan 100sene sonrakı icatları hayal etmemız mumkun değil. kimbilir ölümsüzlük bile keşfedilebilir
  • Arkadaşlar şöyle düşünün.Gelecekten adam geldi.Atıyorum 2105 yılından biri geldi.Adam gelse deseki: "Ben gelecekten geldim şöyle şeler yaptık bölye şeyler yaptık."Kim inanacak bu adama?Sokaktan geçerken böyle birine rastlasanız "hadi lan ordan" deme ihtimaliniz ne kadardır

Birde ışık hızına yakınlaşıp hatta aynı hızda gidip ışığı görmek gibi bir durum söz konusu değildir arkadaşlar.Işık çok farklı bir kavramdır.Siz ışık hızındada gitseniz ışık gene sizde 300.000km/h hızla uzaklaşacaktır.Bunu kavramak zor evet ama biraz düşünrüseniz anlarsınız.Şöyle düşünün.Işık hızına ulaştığınızda yanınızdaki ciismlerin görüsnütü ile aynı hızda gidemezsinizki.O zaman o cismi görmemeniz gerekir.Ama görürsünüz.Veya kendinizi görmemeniz geerkir.Yani ışık aynı zamanada görüntü olduğu için çok farklı şeyler ifade eder.Siz bir yöne doğru gidiyorsunuz ışık hızı ile.Ama ışık her yöne gidiyor.Nasıl bir noktadan sonsuz doğru geçiyorsa ışıkta öyle bir noktadan sonsuz açı yaparak her yere dağılır.Siz yukarı gidersiniz fakat aşağıya giden ışığı kaçırırsınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

Orjinalden alıntı: Yander

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

Orjinalden alıntı: Yander

Kutlesi olan cisimlerin bunu saglayamamasi lazim. Asil soru su; Ronald Mallett`in babasinin vefatindan sonra gecmise gidip babami kurtaracagim sozleri bana pek mantikli gelmedi.. Farzedelim ki gecmise gitti ve babasini gordu ve kurtarmaya calisti.. Sizce ne olur? (Bana gore bunu basaramaz, gecmisi degistiremez.. Babasini kurtarsa bile tekrar farkli bir bicimde olmesi gerekir.)

O dediğin LOST'da olur

Ayrıca bahsedilen kaderdir. Kaderini değiştiremeyeceğin söylenir. Ben ise hayatımı başkalarının kontrol ettiği fikrinden hoşlanmıyorum.

Hayatini birilerinin kontrol ettigi fikrine nereden kapildin?

Kader bu değil midir? İnsanın kaderi yazılmış ve değiştirilemez. Kaderinde ölüm varsa kurtuluşu yoktur. (Yukarıda anlatılan gibi - "farklı bir biçimde ölecektir") Kadere inanan geleceğin çoktan yazılmış olduğuna da inanıyor demektir. Öyleyse ne olacağın bellidir, ne zaman öleceğin bellidir, nasıl öleceğinde yazılmıştır öyle değil mi? İşte bu fikirden hoşlanmıyorum. Hayatımı başkalarının kontrol ettiği fikrinden...

sen yaptıgın herseyi kendi iradenle yaparsın ve bundan sorumludursunda bunlar onceden bilinir kader odur ama kontrol degildir .sen yasadıgın anda bu bilinenleri degil kendi bildigini yaparsın , ama o bilinenler senin yaptıklarındır. anlasılır umarım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogguzko -- 14 Ağustos 2008; 10:37:31 >

• Amerikada basit bir deney yapmışlar. Havalimanına bir adet çok hassas bir saat koymuşlar ve milisaniyler mertebesinde eşit olan diğer ikizini bir uçağa yerleştirmişler. Uçak geri döndüğünde uçakta bulunan saatin geri kaldığını net olarak tespit etmişler. Aynı işlemi tekrar tekrar yapıp sonucu doğrulamışlar.

Uçakların takribi 900km hızla uçtukları düşünüldüğünde daha hızlı sistemlerde saat farkının daha fazla olacağı aşıkardır. Ancak ışık hızına ulaşan cisim maddesel özelliğini kaybediyor. Dolasıyla bence ışık hızının üstüne çıkabilmek mümkün değil ancak çıkmak mümkün olsa bile tekrar aynı madde formunda birleşmemiz şimdilik mümkün değil.

Teknik olarak çok hızlı veya uzayda ışık hızına yakın değerlerde seyahat edilebilir ilerde ancak bu bizim zamanda ileriye yolculuk yapmamıza yol açar. Yani 10 yıl bu şekilde dolaşıp geldiğimizde dünyada belki 20 yıl geçmiş olur. Hız ne kadar yüksek ise zamanda ileri gitmede o kadar hızlı olacaktır. Ancak ışık hızında, zaman ortadan kalkacaktır zira madde olmayağız. Bir şekilde ışık hızının ışık hızı katına ulaşabilirsek ve madde formunda geri dönebilirsek bence zamanda yolculuk değil zamanı durdurarak ışınlama olayını çözmüş olacağız. Yani bir gezegenden bir gezegene aynı zaman dilimi içerisinde gitmeyi başarabiliriz.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.