Şimdi Ara

ZAMANDA YOLCULUK (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
4.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kafkashan

zamanın hükümdarı komedide içeren bi konuşmada bulundum sen ne düşünüyosun

belkide ufo dediklerimiz aslında biziz önümüzdeki yıllarda belki evrim geçirdik dünya gidişatı ile gereksiz hücrelerimiz ufaldı ve kayboldu deri rengimiz ozon delindiği için değişti belki onlar torunlarımızın geçmişteki hatalarımızı görmek için bizim zamanımıza dönüp inclemesi
    olamazmı?

oğul ve baba
    oğlu : baba ufolardan çok korkuyorum
    baba: korkmana gerek yok oğlum onlar senin senin oğlun sayılır
    oğul : -.-
    (saçma da olsa)
  • up,up
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yander

Kutlesi olan cisimlerin bunu saglayamamasi lazim. Asil soru su; Ronald Mallett`in babasinin vefatindan sonra gecmise gidip babami kurtaracagim sozleri bana pek mantikli gelmedi.. Farzedelim ki gecmise gitti ve babasini gordu ve kurtarmaya calisti.. Sizce ne olur? (Bana gore bunu basaramaz, gecmisi degistiremez.. Babasini kurtarsa bile tekrar farkli bir bicimde olmesi gerekir.)

O dediğin LOST'da olur

Ayrıca bahsedilen kaderdir. Kaderini değiştiremeyeceğin söylenir. Ben ise hayatımı başkalarının kontrol ettiği fikrinden hoşlanmıyorum.
  • bence biz matrix gibi birşeydeyiz bizden daha üstün yaşam formu var ve bizi yonetiyor biz se bunu bilmiorz

bu teorimi bulmamda 2 etken yardımcı oldu ancak kanıtlamam imkansız ancak ortalıkta birşeyden döndüğünden eminim
  • quote:

Orjinalden alıntı: orionsguard

bence biz matrix gibi birşeydeyiz bizden daha üstün yaşam formu var ve bizi yonetiyor biz se bunu bilmiorz

bu teorimi bulmamda 2 etken yardımcı oldu ancak kanıtlamam imkansız ancak ortalıkta birşeyden döndüğünden eminim

bende haksız olduğundan eminim. her şey gerçektir. o halde, böyle bir yanılgı da yanılgı değildir. kısaca descartes'i oku:D
  • ya hala zamanda yolculuk saçmalığını mı konuşuyorsunuz, neden-sonuç kuralı kanunu adı her neyse aykırı
  • ya olsa bile bize olmayacak hadi onu geçtik burda nekadar teori varsa ürettik yenilerini kattık uzaylılar bizim ileri halimiz bile dedik artık devamı varmı bu konunun
  • bu zamanı dere olarak düşünelim gezegenleride deredeki taşlar olarak derenin hızı 5km/s şimdi bi su

molekülünü düşünün ilerdeki A taşına çarptıktan 1 saat sonra başka bir B taşına çarpıyor yani 5km ilerdeki bir taşa çarptı diyelim taşı gözlemledik ordan bir bakteriyi aldık B taşından çok hızlı bir

şekilde ilerdeki A taşına koyduk bakteri zamanda 1 saat ileri gitmiiş olur ama bu kendi yaşadıgı B taşı için geçerli değildir kısacası zamanda yolculuk biraz zor zamanda yolculuk için gezegenleri yeri degişmesi
    gerekiyor gibi bi sonuç ortaya çıkıyor.

Tabi bu anlattıklarımı evrende düşünün suyuda ışık hızı olarak,, yoksa böyle bişey geçerli olmaz dünyada

Zamanda yolculuk anlattıklarıma yardımcı olursan sevinirim benim fizik bilgim fazla yokturda

ZAMANDA YOLCULUK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -quasar -- 6 Ağustos 2008; 12:52:46 >

• insanoğlu 4üncü boyuta (zaman), hükmedecek kadar teknolojik olarak ilerliyebilirse zamanda yoluculuk hatta evrenin diğer ucuna ışınlanma, ve hayal bile edemiyeceğimiz türden şeyleri başarabilir. zamanda yolculuk matematiksel olarak kanıtlanmıştır. deneyleri yapılmış, çok az milisaniye kadar bile olsa zamanda yolculuk gerçekleşmiştir.
  • kaynak bi deney ismi veya haber göstersene helloween merak ettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

Kutlesi olan cisimlerin bunu saglayamamasi lazim. Asil soru su; Ronald Mallett`in babasinin vefatindan sonra gecmise gidip babami kurtaracagim sozleri bana pek mantikli gelmedi.. Farzedelim ki gecmise gitti ve babasini gordu ve kurtarmaya calisti.. Sizce ne olur? (Bana gore bunu basaramaz, gecmisi degistiremez.. Babasini kurtarsa bile tekrar farkli bir bicimde olmesi gerekir.)

O dediğin LOST'da olur

Ayrıca bahsedilen kaderdir. Kaderini değiştiremeyeceğin söylenir. Ben ise hayatımı başkalarının kontrol ettiği fikrinden hoşlanmıyorum.

Hayatini birilerinin kontrol ettigi fikrine nereden kapildin?

• kaynak bulamadım şimdi ama google yaparak bulabilirsin sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: helloween

insanoğlu 4üncü boyuta (zaman), hükmedecek kadar teknolojik olarak ilerliyebilirse zamanda yoluculuk hatta evrenin diğer ucuna ışınlanma, ve hayal bile edemiyeceğimiz türden şeyleri başarabilir. zamanda yolculuk matematiksel olarak kanıtlanmıştır. deneyleri yapılmış, çok az milisaniye kadar bile olsa zamanda yolculuk gerçekleşmiştir.

söylediklerinin gerçekliğinden şüphem var :?:?:?
  • 4. boyut zaman diyorlar. şöyle bişi olamazmı yani biz bu zamanı yaşarken başkalarının farklı bi zamanı yaşaması gibi ?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

O dediğin LOST'da olur

Hayatini birilerinin kontrol ettigi fikrine nereden kapildin?

Kader bu değil midir? İnsanın kaderi yazılmış ve değiştirilemez. Kaderinde ölüm varsa kurtuluşu yoktur. (Yukarıda anlatılan gibi - "farklı bir biçimde ölecektir") Kadere inanan geleceğin çoktan yazılmış olduğuna da inanıyor demektir. Öyleyse ne olacağın bellidir, ne zaman öleceğin bellidir, nasıl öleceğinde yazılmıştır öyle değil mi? İşte bu fikirden hoşlanmıyorum. Hayatımı başkalarının kontrol ettiği fikrinden...

• DT(yüksek hızdaki zaman)= Tp(Normal zaman) / sqrt(1-(v kare /c kare)

Geleceğe yolculuk mümkün ama geçmişe v=c yaptığmızı düşünelim sonzuz enerji o kütle( ki ışığında her ne denierse densin bir miktar kütlesi var çünkü gezegenler bışıkları büküyo ) sonuç: Enerji oluruz, ışık hızını geçemeyiz çünkü:

doğada max hız ışık hızıdır. bu bir üst limittir nasıl min hız 0 sa, yani o v hızında duruyorsakmaax hızda c dir. Mesela 0,9 c hızıyla giden araçtan bi foton demeti yolluyalım, dışardan bakan bir gözlemci de biz olalım biz o dmeti yine ışık hızında gidiyo görürüz.

fakat geleceğe büyükemek ve büyük maddiyat ayrılarak yolculuk yapılabilir geri gelmemek üzere...

bence baannemizi kurtaramayız :)))
  • quote:

Orjinalden alıntı: orionsguard

bence biz matrix gibi birşeydeyiz bizden daha üstün yaşam formu var ve bizi yonetiyor biz se bunu bilmiorz

insan ancak kendisi kendini yönetir, kendi isteğinle kealkarsın kendi isteğiinle tepki verirsin ve kendi emilerinle (liderler için) toplumu yonetirsin.
  • Geçmişe Gideriz Ama Yine Aynı Şekildemi Gideriz Hiç Değişmezmiyiz Mesela 10 Sene Öncesine Gitçen Küçücük Çocuk Olarak mı Orda Bulunacaksın ??????
  • topiği biraz daha üstlere tasıyalım
    birisi bahsetmis zamanda yolculuk olursa nedensellik prensibi ortadan kalkar diye kesinlikle katılıyorum
    mesela ben gecmişe gittim babamı öldürdüm o zaman benim de olmamam gerekir ışık hızının aşılamayacagı fikrindeyim (zamanda geriye dogru gitmek için de ışık hızından daha hızlı gitmek demektir) evrenin yapısı buna müsait değil yasaklanmısız baska bir deyisle ama sunu söyleyebilirm evren içinde siz donup kalabilirsiniz veya zaman sizin için bükülebilir (dış zaman hep aynı kalacaktır bunu hiçbirsey değiştiremez)
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyahgözlübezelye

topiği biraz daha üstlere tasıyalım
    birisi bahsetmis zamanda yolculuk olursa nedensellik prensibi ortadan kalkar diye kesinlikle katılıyorum
    mesela ben gecmişe gittim babamı öldürdüm o zaman benim de olmamam gerekir ışık hızının aşılamayacagı fikrindeyim (zamanda geriye dogru gitmek için de ışık hızından daha hızlı gitmek demektir) evrenin yapısı buna müsait değil yasaklanmısız baska bir deyisle ama sunu söyleyebilirm evren içinde siz donup kalabilirsiniz veya zaman sizin için bükülebilir (dış zaman hep aynı kalacaktır bunu hiçbirsey değiştiremez)

ben taşıyayım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.