Şimdi Ara

ZOTAC GTX 260^2 ile ASUS ENGTX260 AYNI MI???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni bir bilgisayar dizdim 1750$ civarında..
    ekran kartınıda zotac gtx^2(448Bit) istemiştim
    bilgisayar geleli iki hafta oluyo ama gecici bi ekran kartı takmışlardı..
    ellerinde zotac yokmus, 15 gundur bekliyorum sonunda dun aradılkar kart geldi diye,
    ama eve gelen cocuk elinde Asus ENGTX 260 ile geldi, ben ititraz falan ettim
    telefon ettim aldıgım yere, aynısı abi dediler zotac gtx^2 ile Asus enggtx
    icime fena kurt dustu, ekran kartlarından cok cok iyi anlamam
    performansı fena deil ama bilemedim
    arkadaslar fikri olan varmı

bi de ekrandan istedigim çözünürlüğü de alamıyorum
    1280x1024 çözünürlük maximumda şu an..
    ama başka bi arkadaşım aynı monitörle (samsung t220) 1680x1050 çözünürlük alıyor. ekran kartı benimkinden iyi deil
    ya kafayı yiycem hakkaten, ekran kartındandır dedim, kart dün değişti gtx260 takıldı ama hala max. çözünürlük 1280x1024
    bunun sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi aceba??

• dostum hiç kafana takma Asus en iyi güvenilir markalardan biri.... geçici olarak kullandığın ekran kartının driverını kaldırdınmı? eğer yapmadıysan eski ve yeni ekran kartının driverlarını kaldır ve sonra Driver Cleaner Pro programıyla driverlardan kalan dosyaları temizle.... en son güncellenmiş driver 182.50 yi indirip kur ve lcd monitörünün driverını kur sorunun ortadan kalkabilir.... bunlar çare olmazsa format çek yeni sistem kur....
  • ben anlamadım şimdi asusun bu kartıyla zotacın kartı birebir aynı mı demek istiyosun?
    Asusun kalitesi hakkında tereddütüm yok ama istedigim sey o deildi o yuzden kurtlandı icim..
    bu kartlar birebir aynı mı tam olarak no ubilmek istiyorum, dailse ne farkı var? bilgisi olan var mı?
    driverları nerenden kaldırıyorduk onu da tarif eden olursa sevinirim.
    ama çözünürlük konusu hala kafamı kurcalıyor aynı monitörden daha düşük bi ekran kartı ile benden daha yüksek nası çözünürlük alabiliyorlar aklım almıyor??
  • ikisinide araştır galiba ssat hızları biraz daha yüksek zotac ın bu yüzden %5-%10 civarında daha performanslı olabilir..
    (hatırladıgım kadarı ile)

Hangisi ucuzsa onu tercih edebilirsin sorun olmaz,önce formatla sonra herşeyi tekrar kur.
  • Ekran kartı bölüm ama kurt misali kendi işimizi kendi işimizi kendimiz görücez anlaşıldı
    şimdi bu kartlarda buldugum farklar şöyle ;

engine clock...................... Asus ENGTX 260 : 576 MHz ................................................ Zotac GTX 260^2 AMP : 650 Mhz

Shader clock.................... Asus ENGTX 260 : 1242 MHz ............................................... Zotac GTX 260^2 AMP : 1400 MHz

memory clock................. Asus ENGTX 260 : 1998 MHz(999 MHz DDR3)........................... Zotac GTX 260^2 AMP : 2100 MHz

buldugum farklılıklar bunlar, gorundugu uzre benim istedigim Zotac kart gelen Asus karta gore önde.. benim anakart ddr3 ramlar ddr3 ozaman bunun memory clock 999 MHz ye mi düşüyor acep ?? bunları yorumlayacak var mı acep??
    eger böyleyse fiyatlarıda farklıdır galiba bunların,
    ya arkadaşlar bunu bi bilene sormak lazım ama kime tam fikri olan yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArAgOrNcHe -- 30 Nisan 2009; 16:40:14 >

• core192 di asus engtx260 ayrıca default hızlarda

zotac alın derim daha iyi core216 ve hazır o.cli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 30 Nisan 2009; 16:39:54 >
  • core 216 ise gpuz den baq boyleysse sorun yok..Amp karsılastırmıssın ama zotac amp istememişsin zaten duz zotac gtx260 2 istemişssin frekanslarda farklılık olmaz
  • Senin istediğin 216 shader'lı. Gönderdikleri ise 192 shader'lı olabilir. GPU-Z programından shader sayısını kontrol edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.